Labdarúgás: nem hozott gólt az orosz-tádzsik barátságos futballmérkőzés

2022.11.18. 12:37
null
Fotó: Orosz Labdarúgó-szövetség
Gól nélküli döntetlennel zárult az orosz és a tádzsik labdarúgó-válogatott barátságos meccse, amelyet a nemzetközi szövetség (FIFA) hozzájárulásával vívott a két csapat a szovjet utódállam fővárosában, Dusanbéban.

 

A sportág nemzetközi vérkeringéséből ukrajnai háborúja miatt kizárt Oroszország együttese a FIFA igenje után hivatalos mérkőzést játszhatott a tádzsik nemzeti válogatottal, amely egy lesgólt leszámítva megóvta kapuját a vendégtalálattól.

A műfüvön rendezett csütörtöki összecsapáson az oroszoknál újoncként lehetőséget kapott a középpályás Szergej Pinyajev is, aki 18 évesen és 15 naposan szerepelt, így ő lett a szbornaja történetének legfiatalabb játékosa.

Az orosz nagyválogatott eredendően november 19-én – egy nappal a katari világbajnokság rajtja előtt – játszott volna edzőmeccset a bosnyákokkal Szentpéterváron, ám az amúgy csaknem két hónappal korábban lekötött találkozót október végén Bosznia-Hercegovina labdarúgó szövetsége lemondta. A bejelentés szerint a „széles körű kritikát” figyelembe véve született meg a döntés a visszalépésről. A vb-re a bosnyákok sem jutottak ki.

Az orosz válogatott tétmérkőzést legutóbb tavaly novemberben játszott, amikor 1–0-ra kikapott a horvátok vendégeként világbajnoki selejtezőn. Azt követően idén először Kirgizisztánban lépett pályára szeptember végén, 2–1-re győzve a hazai csapat ellen. Legközelebb most vasárnap vív edzőmeccset – ugyancsak FIFA-engedéllyel – Taskentben, az üzbég válogatott vendégeként.

Legfrissebb hírek

Watkins lehet Benzema utódja; alaposan zsebbe nyúlnak a Milannál – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
5 órája

Labdarúgásban két góllal debütált a korábbi klasszis teniszező

Spanyol labdarúgás
8 órája

Iraola Liverpoolja nagy tempóval és győzelemmel hangolt az idényrajtra

Angol labdarúgás
18 órája

A Barcelona a Basel, a Real Madrid a Schalke ellen aratott sima győzelmet

Minden más foci
21 órája

Női kézilabda: magabiztos győri győzelem a Podravka ellen

Kézilabda
2026.08.14. 16:00

Labdarúgás: két fiatalgól az NB I 3. fordulójában

Utánpótlássport
2026.08.11. 09:55

„A Ferencváros mintha tétmeccsre jött volna ki” – így látták a Real Madrid–FTC mérkőzést a spanyol újságírók

Minden más foci
2026.08.09. 09:29

Videók: ezekkel a gólokkal győzte le a Real Madrid a Ferencvárost a Groupamában

Minden más foci
2026.08.09. 08:24