Eurofutball: értük fizették a legtöbbet pályafutásuk során – CR csak a harmadik

B. D. K.B. D. K.
2022.10.11. 10:53
null
Ronaldót ebben az összevetésben ketten is megelőzik (Fotó: Getty Images)
A Transfermarkt az Instagram-oldalán összegyűjtötte azokat a játékosokat, akikért a csapatok a legtöbbet költöttek a világon.

A listán Romelu Lukaku az első, aki eddig összesen 333.56 millió euróba került az együtteseknek. A 29 éves belga sztárért először a Chelsea fizetett az Anderlechtnek (15 millió), majd pénzért az Everton vette kölcsönbe a londoniaktól (3.5 millió), aztán 2014-ben meg is vásárolták őt (35.36 millió). A Manchester Unitedben is futballozott (84.7 millió), aztán az Interhez került (74 millió), tavaly nyáron pedig a Chelsea 113 millióért hozta vissza Angliába. Lukakunak azonban nem ment a játék, így 8 millió euró ellenében ismét az olasz csapatnál van most kölcsönben.

A második helyen Neymar áll (310 millió), ő érte eddig csak az FC Barcelona és a Paris Saint-Germain fizetett. Előbbi 88 milliót a Santosnak, utóbbi 222 milliót (rekord) a katalánoknak.

A dobogó képzeletbeli harmadik fokán Cristiano Ronaldo tartózkodik (247 millió). Az MU-hoz 2003-ban 19 millióért került, a Real Madrid pedig hat évvel később 94 millióért vitte el. A Juventus 2018-ban 117 milliót fizetett érte, míg tavaly nyáron az angol rekordbajnok 17 millióért hozta vissza őt az Old Traffordra.


Érdekesség, hogy a top tízben egy olyan játékos van, aki csak egyszer váltott csapatot, Kylian Mbappé (180 millió). Lukakuhoz hasonlóan Zlatan Ibrahimovicért is hétszer fizettek, de ő csak feleannyiba került (169.1 millió).

Kiemelendő, hogy a tízes listán öt olyan játékos van, akit nagy összegért szerződtetett a Barcelona. Ibrahimovic (69.5 millió), Antoine Griezmann (120 millió), Ousmane Dembélé (125 millió), Philippe Coutinho (135 millió) és Neymar (222 millió). Ez összesen 671.5 millió euró.

Legfrissebb hírek

Tényleg játszik Neymar Skócia ellen? Ha igen, mennyit?

Foci vb 2026
6 órája

Felemás favoritok, futballtörténeti rekordok és minden idők legtöbb gólja – ilyen volt a vb második csoportfordulója

Foci vb 2026
10 órája

Videó: így reagált Cristiano Ronaldo azokra a kérdésekre, melyekben szóba kerültek Messi góljai

Foci vb 2026
11 órája

Nagyszerű lenne – Cristiano Ronaldo az esetleges Messi elleni vb-meccsről

Foci vb 2026
11 órája

Amerikai pite: mentális feltámadás és két gól Cristiano Ronaldótól – vb-kibeszélő, 13. nap

Foci vb 2026
12 órája

Így értékelte Cristiano Ronaldo az üzbégek elleni sikert

Foci vb 2026
22 órája

Cristiano Ronaldo: Olyan volt, mintha már visszavonultam volna a futballtól

Foci vb 2026
22 órája

Ronaldo hatodik vb-jén volt eredményes, miközben harmadik leghosszabb válogatottbeli gólcsendje szakadt meg

Foci vb 2026
22 órája
Ezek is érdekelhetik