Belgrádi sikerrel kezdte az új idényt a Topolya

V. J.V. J.
2022.07.09. 19:57
Fotó: Topolyai SC, archív
A szerb Szuperliga 2022–2023-as idényének nyitó fordulójában a Topolyai SC 4–1-re nyert Belgrádban, a Csukaricski vendégeként.

SZERB SZUPERLIGA
1. FORDULÓ
CSUKARICSKI–TOPOLYAI SC 1
–4 (0–1)
Belgrád, Stadion na Banovm brdu. V: Zsivkovics
CSUKARICSKI: Micsovics – Vujadinovics, Sztevanovics (Badamosi, 62.), Roganovics, Puszkarics – Kovacs, Docsics, Mijailovics – Szpaszojevics, Adzsics, Ivanovics (Csolovics, 77.). Vezetőedző: Dusan Kerkez
TOPOLYA: Ilics – Calusic, Sztojkovics, Antonics, Petrovics – Mirkhevszki (Sztanoljovics, 76.) – Sztanojev, Banjac – Sztojics (Ratkov, 85.), Vukics, Dakovac. Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Gólszerző:
Szpaszojevics (53.), ill. Antonics (35.), Sztojics (55.), Banjac (61.), Sztanoljovics (90+2.)
Kiállítva: Kovacs (79.)

Nehézkesen indult az idénynyitó a Topolya számára a Csukaricski otthonában, ám a végén mégis a délvidéki csapat örülhetett. A fővárosiak hiába játszottak fölényben, egy szögletet követően a vendégek szereztek vezetést: a jobbról érkező beívelést Goran Antonics bólintotta a kapuba.

A második félidő elején őrült tempóban zajlottak az események: az 53. percben beadás után Mihajlo Szpaszojevics a hálóba fejelt a hazaiak egyenlítő gólját. Két percre rá egy távolról felívelt szabadrúgás után Nemanja Sztojics ismét a vendégeket juttatta előnyhöz. Ezután ismét úgy tűnt, hogy egyenlítenek a fővárosiak, ám a találatukat les miatt a VAR érvénytelenítette, majd a 61. percben a vendégek szereztek újabb gólt: Mihajlo Banjac a tizenhatos bal sarkáról nagyszerű szabadrúgást küldött a jobb felsőbe.

A hajrában Sztefan Kovacs kiállítása révén emberelőnybe kerülő Topolya a legvégén még egy alkalommal örülhetett: Szlobodan Sztanoljovics ziccerből talált be. A lefújás előtt nem sokkal lőttek egy les miatt érvénytelenített gólt a vendégek is, akik fölényes győzelem birtokában hagyhatták el a pályát. 1–4

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. ITT A VÉGE! A Topolya fölényes sikerrel kezdte az új évadot!

90+4. Lesről talált kapuba a Topolya!

90+2. perc: OTT A NEGYEDIK! Sztanoljovics ziccerből nem hibázott!

88. perc: Petrovics

85. perc:Ratkov állt be Sztojics helyére

79. perc:Kovacs

77. perc: Ismét cserélnek a hazaiak: Ivanovics helyén Csolovics folytatja.

76. perc: A Topolyánál Mirkhevszkit Sztanoljovics váltja.

62. perc: A hazaiak változtatnak először: Sztevanovics helyére Badamosi érkezik!

Intenzív perceken vagyunk túl...

61. perc:Hatalmas szabadrúgásból növelte előnyét a Topolya! Mihajlo Banjac a tizenhatos bal sarkáról tekert a jobb felső sarokba!

59. perc: Mijailovics

57. perc: Egyenlíthetett volna a Csukaricski, de les miatt érvénytelen volt a találat!

55. perc: És ismét a Topolyáé az előny! Egy távolról felívelt szabadrúgás után Nemanja Sztojics vette be a kaput!

53. perc: Egyenlített a Csukaricski! Roganovics beadása után ismét egy fejes, Mihajlo Szpaszojevics talált be!

46. perc:

Zsivkovics a sípjába fúj, kezdetét veszi a második játékrész!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: SZÜNET! A Csukaricski játszik fölényben, de a Topolyáé az előny!

45. perc: Kettő perc lesz a ráadás!

35. perc: VEZET A TOPOLYA! Jobb oldali szögletet követően Goran Antonics szabadon fejelt a kapuba!

24. perc: Kis szögletet követően a labda Roganovics elé került, aki a tizenhatoson kívülről a lelátóra bikázott.

10. perc: Hazai mezőnyfölénnyel indult a meccs, a Csukaricski már három kapura lövéssel is próbálkozott – ezekből egy talált kaput.

1. perc: Elkezdődött a találkozó!

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT! Kezdődik a szerb Szuperliga új idénye, a Csukaricski a Topolyát fogadja.