Ausztria: a bajnokság után a kupát is megnyerte a Salzburg

2022.05.02. 12:24
null
Fotó: Red Bull Salzburg
Egy héttel azután, hogy megvédte címét a bajnokságban, vasárnap este az Osztrák Kupát is elhódította a Red Bull Salzburg labdarúgócsapata.


A klagenfurti Wörthersee Stadionban rendezett döntőben az SV Ried volt az ellenfele, és a vége 3–0-s győzelem lett.

A Salzburg 2014 óta a lehetséges 18 hazai trófea közül 17-et begyűjtött, egyedül a 2018-as kupafinálét veszítette el a Sturm Graz ellenében.

A piros-fehér klubot 1933-ban alapították SV Austria Salzburg néven, és ebben a formában három bajnoki címet gyűjtött. A Red Bull 2005-ben vásárolta meg, azóta 13 bajnoki aranyérem és immár kilenc kupadiadal mellett az együttes háromszor szerepelt a Bajnokok Ligája főtábláján.

Legfrissebb hírek

A Rangerstől érkezik Redzicék új edzője

Minden más foci
2026.06.17. 16:05

Videó: bombagóllal szerzett vezetést Ausztria, a jordániai egyenlítés után a hajrában döntötték el a meccset Arnautovicék

Foci vb 2026
2026.06.17. 07:25

Ez egy ilyen nap? Redzic Damir klubja is menesztette edzőjét – hivatalos

Minden más foci
2026.05.18. 10:58

A Juventus, a Chelsea és az Ajax is vinné Kovács Bendegúzt, az Alkmaar hosszabbítana vele – sajtóhír

Minden más foci
2026.05.16. 09:28

A Premier League-be igazolt Redzic Damir salzburgi csapattársa

Angol labdarúgás
2026.05.15. 12:11

Redzic Damir: Nem a pénz miatt lettem a Red Bull Salzburg játékosa – exkluzív interjú

Légiósok
2026.05.14. 06:44

Redzic Damir: Bizonyítani akarok Marco Rossinak

Magyar foci
2026.03.23. 15:55

Magyar válogatott igazolás Ausztriában, Csehországban, Szerbiában is, meglepetéscsatár Hollandiából

Légiósok
2026.03.12. 14:41
Ezek is érdekelhetik