Ázsiai BL: Koszta Márk csapata győzött, vezeti a csoportját

K. B.K. B.
2022.04.27. 13:08
Győzött, így a csoport első helyén áll az Ulszan Hyundai (Fotó: AFP)
A Koszta Márkot is foglalkoztató Ulszan Hyundai hazai pályán 3–2-re legyőzte a Kavaszaki Frontale együttesét az ázsiai labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, így az I jelű kvartett harmadik helyéről az élre ugrott. A vasárnap gólt szerző magyar a 84. percben lépett pályára.

A 2012-ben és 2020-ban győztes dél-koreai csapat már a 20. percben 2–0-s vezetésre tett szert, ám a félidő végén zárkóztak a vendégek (2–1). A különbség a második játékrész legelején visszaállt (3–1), és a japán Kavaszaki már csak szépíteni tudott, így 3–2 lett a végeredmény.

Koszta Márk együttese így a 3. helyről az élre ugrott fel, két ponttal előzi meg a Kavaszakit, hárommal a malajziai Johor DT-t, és tízzel a kínai Kuangcsou FC-t.