Világfutball: megoperálták Iniestát, hónapokat hagy ki

K. Zs.K. Zs.
2020.12.16. 11:15
Andrés Iniesta a BL-negyeddöntőben belőtt tizenegyes után is fájlalta a lábát (Fotó: AFP)
Kedden megoperálták Andrés Iniestát, a Vissel Kobe spanyol labdarúgóját; a japán csapat világ- és Európa-bajnokára előreláthatóan négy hónapnyi kihagyás vár.

Andrés Iniesta az Ázsiai Bajnokok Ligája múlt heti nyolcaddöntőjében sérült meg (Sanghaj SIPG, 2–0), és bár néhány perc erejéig még a Szuvon elleni negyeddöntő hosszabbításában is pályára lépett – sőt a tizenegyespárbajban gólt szerzett –, nem múló fájdalmai miatt tüzetes orvosi vizsgálat következett.

A diagnózis izomszakadást állapított meg Iniesta jobb combjában, és kedden Barcelonában sikeresen meg is operálták a 36 éves játékost – jelentette be a klubja.

A Vissel az elődöntőből már nem jutott tovább, az Ulszan legyőzte, így a szombati fináléban a dél-koreai csapat csap majd össze az iráni Perszepolisszal.

Iniesta csapata a 12. helyen áll a 18 csapatos japán bajnokságban, egy mérkőzése van hátra.

A korábbi Barca-csillag 2018-ban igazolt Japánba, jelenlegi szerződése január végén lejár.