Belgium: Fellainitől is anyagi segítséget vár volt klubja

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.04.29. 14:38
null
Fellainitől remél segítséget a Standard Liege (Fotó: AFP)
A Standard Liege többek között egykori futballistájától, a válogatott Marouane Fellainitől vár segítséget a túléléshez.

 

Belga sajtóértesülés szerint a klub, melyet az a veszély fenyeget, hogy amatőr státuszba kerül, befektetésre buzdította a világbajnoki bronzérmes középpályást.

A 32 éves játékos a Standard Liege-ben kezdte profi pályafutását, 2006 és 2008 között játszott ott az első csapatban, majd Angliába – az Evertonhoz, azután a Manchester Unitedhez –, tavaly pedig Kínába szerződött. Egykori klubjának vezetősége most arra kérte, hogy csatlakozzon ahhoz a befektetői csoporthoz, amelynek már tagja korábbi csapattársa, a szintén vb-harmadik Axel Witsel. A társaság azt tervezi, hogy megveszi a klubtól a stadionját, azután bérbe adja neki, ezzel juttatja jelentős pénzügyi forráshoz, ami a túléléshez kell.

Witsel állítólag 1.5 millió euróval szállt be a projektbe.

A Belga Labdarúgó-szövetség április 8-án megvonta a profi licencet a Standard Liege-től, mert nem fizette ki a játékosainak járó prémiumot. A klub – amely az Arsenal és az Eintracht Frankfurt mögött harmadik lett csoportjában az Európa-ligában – a félbeszakított belga bajnokságban ötödik volt, fellebbezett. Egyúttal jelezte, biztos benne, hogy képes lesz bizonyítani pénzügyi életképességét a jövő keddi meghallgatáson.



 

Legfrissebb hírek

Kiakadtak a rajongók, rendbontással indult Lionel Messi indiai körútja

Minden más foci
16 órája

Labdarúgás: több mint 1200 fiatalperc az NB I 16. fordulójában

Utánpótlássport
2025.12.09. 11:28

Gyász: elhunyt a háromszoros belga bajnok válogatott védő, Glen De Boeck

Minden más foci
2025.12.08. 11:09

Labdarúgás: portugál duplaarany az U17-es korosztályban

Utánpótlássport
2025.12.03. 09:00

Labdarúgás: hat gólt rúgott a bolgároknak az U17-es leányválogatott

Utánpótlássport
2025.12.02. 17:51

Labdarúgás: több mint 1300 fiatalperc az NB I 15. fordulójában

Utánpótlássport
2025.12.02. 09:07

Körömrágós negyedik negyedet követően legyőztük Belgiumot a férfi kosár vb-selejtezőben

Kosárlabda
2025.12.01. 22:29

Belgiumban sem lehetetlen a győzelem a férfi kosárválogatottnak

Kosárlabda
2025.12.01. 09:47
Ezek is érdekelhetik