
Kiállítása után Gabriel Jesus meglökte a videobírós asszisztenst (Fotó: AFP)
Eltiltás miatt két hónapig nem léphet pályára a brazil labdarúgó-válogatottban Gabriel Jesus, a Manchester City támadója.
A dél-amerikai szövetség (CONMEBOL) szerda éjszakai határozata értelmében a 22 éves csatárnak biztosan ki kell hagynia együttese szeptemberi, Kolumbia és Peru elleni felkészülési mérkőzéseit.
Jesust a Copa América július 7-i döntőjében a 70. percben második sárga lapja után kiállította a játékvezető: a játékos ezt követően mutogatni kezdett, arra utalva, hogy a bírót lefizették, ezt követően pedig meglökte a videobírós asszisztenst.
A támadó tettéért 30 ezer dolláros pénzbüntetést is kapott. Az ítélet ellen ő és a brazil szövetség is fellebbezhet.
A dél-amerikai kontinenstornát a brazilok nyerték, a döntőben 3–1-re győzték le Perut.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Neymar nem utazik el a Haiti elleni mérkőzésre
Foci vb 2026
2026.06.18. 17:29

Ancelotti elárulta: Neymar nem játszik Marokkó ellen
Foci vb 2026
2026.06.13. 01:32

Neymar kihagyja a brazilok első meccsét – hivatalos
Foci vb 2026
2026.06.13. 01:14

Neymar kihagyhatja a brazilok első meccsét
Foci vb 2026
2026.06.11. 16:49
Ezek is érdekelhetik



