Brazília: két hónapra eltiltották a Man. City támadóját

2019.08.08. 08:49
null
Kiállítása után Gabriel Jesus meglökte a videobírós asszisztenst (Fotó: AFP)
Eltiltás miatt két hónapig nem léphet pályára a brazil labdarúgó-válogatottban Gabriel Jesus, a Manchester City támadója.

 

A dél-amerikai szövetség (CONMEBOL) szerda éjszakai határozata értelmében a 22 éves csatárnak biztosan ki kell hagynia együttese szeptemberi, Kolumbia és Peru elleni felkészülési mérkőzéseit.

Jesust a Copa América július 7-i döntőjében a 70. percben második sárga lapja után kiállította a játékvezető: a játékos ezt követően mutogatni kezdett, arra utalva, hogy a bírót lefizették, ezt követően pedig meglökte a videobírós asszisztenst.

A támadó tettéért 30 ezer dolláros pénzbüntetést is kapott. Az ítélet ellen ő és a brazil szövetség is fellebbezhet.

A dél-amerikai kontinenstornát a brazilok nyerték, a döntőben 3–1-re győzték le Perut.

Legfrissebb hírek

A skótok ellen néhány percre beállhat Neymar – vagy esetleg többre is?

Foci vb 2026
2026.06.24. 13:36

Vb 2026: Neymar nem utazik el a Haiti elleni mérkőzésre

Foci vb 2026
2026.06.18. 17:29

Lélegeztetőgépre került az 1994-ben vb-győztes brazil válogatott szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
2026.06.18. 17:06

Vb 2026: a brazil elnök a hatodik világbajnoki címet várja

Foci vb 2026
2026.06.14. 14:54

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Ancelotti elárulta: Neymar nem játszik Marokkó ellen

Foci vb 2026
2026.06.13. 01:32

Neymar kihagyja a brazilok első meccsét – hivatalos

Foci vb 2026
2026.06.13. 01:14

Neymar kihagyhatja a brazilok első meccsét

Foci vb 2026
2026.06.11. 16:49
Ezek is érdekelhetik