Eb 2020: kimaradt az ukránoktól Rakickij, tartalék az FTC-támadó

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2019.03.05. 12:06
Nem hívta be Andrij Sevcsenko szövetségi kapitány az ukrán labdarúgó-válogatott keretébe Jaroszlav Rakickijt, aki a télen Oroszországba igazolt.

A szakvezető kedden hirdette ki keretét az együttes első két Európa-bajnoki selejtezőjére, Lengyelország és Luxemburg ellen, s a listáról hiányzik a 29 éves hátvéd, aki az elmúlt években stabil tagja volt a nemzeti együttesnek.

Az 54-szeres válogatott futballista mellőzését nem indokolta meg Sevcsenko, mégsem lehet meglepőnek nevezni a döntését, ugyanis a két ország ellenséges viszonya miatt januárban hatalmas felzúdulást okozott Ukrajnában, amikor Rakickij elfogadta a szentpétervári csapat ajánlatát, és szerződést kötött a Zenittel.

A hátvéd korábban csak a Sahtar Doneckben szerepelt, mellyel hét ukrán bajnoki címet szerzett, távozása után viszont a szurkolók ellene fordultak, Instagram-oldalát éles hangvételű kritikák árasztották el, ráadásul már akkor több ukrán médium felvetette, hogy ki kellene zárni a nemzeti csapatból.

A bírálatok hátterében az áll, hogy az orosz-ukrán viszony 2014 márciusa óta rendkívül feszült: ekkor a Krím-félszigetet egy helyi népszavazás eredményére hivatkozva Oroszország annektálta. Az azóta is tartó konfliktus miatt a Sahtar például Harkivban játszotta a hazai európai kupamérkőzéseit.

A Sevcsenko által kihirdetett nemzeti együttesben a tartalékok között ott van a Ferencváros támadója, Ivan Petrjak.

Legfrissebb hírek

„A Ferencváros védelme átjáróháznak bizonyult, Ricardo Horta ragyogott” – portugál lapszemle

Európa-liga
31 perce

Őrült izgalmak után időn túli hetesgóllal mentett pontot a Fradi az ETO elleni női kézirangadón

Kézilabda
1 órája

Robbie Keane: Erre a sorozatra csak büszkének lehet lenni

Európa-liga
1 órája

Gróf Dávid: Fájdalmas lett a befejezés, de összességében elégedettek lehetünk

Európa-liga
3 órája

Véget ért az El-menetelés, a Braga hazai pályán megfordította az FTC elleni nyolcaddöntős párharcot

Európa-liga
4 órája

A Braga egy félidő alatt megfordította a Fradi elleni párharcot – videók

Európa-liga
5 órája

Zachariassen helyett Júlio Romao – így kezd a Ferencváros a Braga elleni El-visszavágón

Európa-liga
7 órája

Bevették Braga utcáit a Ferencváros szurkolói – fotók!

Európa-liga
7 órája
Ezek is érdekelhetik