FIFA: a horvát világklasszis is főtitkárhelyettes lesz
A korábbi kiváló horvát játékos, Zvonimir Boban lesz az egyik fõtitkárhelyettes az átalakuló Nemzetközi Labdarúgó-szövetségben (FIFA).
A szervezet két részre bontja a poszttal járó feladatokat, a 47 éves Boban a sportszakmai ügyekért, míg az igazságügyi szakértő Marco Villiger az adminisztratív tevékenységért felel majd.
Fatma Samoura, a FIFA történetének első női, s egyben nem európai főtitkára hétfőn Zürichben bejelentette: „Az egyik helyettes feladata a labdarúgás fejlesztése és a világversenyek szervezése lesz, míg a másik a pénzügyi és adminisztratív tevékenységet látja el.”
A FIFA a szervezetet érintő, tavaly májusban kirobbant korrupciós botrány után február 26-án a svájci Gianni Infantinót választotta elnöknek, a szenegáli Samourát pedig május 13-án nevezték ki, ő június 20-án kezdi meg a munkát.
Legfrissebb hírek

Gianni Infantino: Készen állunk a világbajnokságra
Foci vb 2026
2026.05.13. 18:54

Három megnyitót is rendeznek a nyári világbajnokságon
Foci vb 2026
2026.05.11. 11:21

Népsport: tiszteletre méltó dámából tetterős hajadon
Népsport
2026.05.08. 07:15

A vb-n is érvényes lesz Gianluca Prestianni eltiltása
Foci vb 2026
2026.05.06. 16:21
Ezek is érdekelhetik




