Játékossors: visszavonult az olasz bajnok, Copa-győztes védő

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.01.20. 15:38
Bejelentette visszavonulását a 40 esztendős Mario Yepes, aki pályafutása során a River Plate-ben, a Paris Saint-Germainben és a Milanban is szerepelt. A kolumbiai középhátvéd a hírek szerint hazája válogatottjának koordinátoraként dolgozik a jövőben.

A kolumbiai futballista 1994-ben a Cortuluában kezdte a pályafutását, majd a Deportivo Caliban és a River Plate-ben eltöltött évek után 2002-ben igazolt át Európába. Franciaországban a Nantes-ot két, míg a PSG-t négy évig erősítette, ezután Olaszországba vezetett az útja, ahol a Chievóban két, a Milanban három, az Atalantában pedig egy szezont húzott le.

Másfél évvel ezelőtt az argentin San Lorenzóhoz szerződött, melynek játékosaként 2014-ben döntőt játszott a klubvilágbajnokságon.

Az olasz bajnok és olasz Szuperkupa-győztes játékos a kolumbiai válogatott tagjaként 2001-ben megnyerte a Copa Américát, a címeres mezt 102 alkalommal öltötte magára.

A hírek szerint Yepes hazája nemzeti csapatának koordinátoraként tevékenykedik a jövőben.

Legfrissebb hírek

Alighanem ez a vb egyik legszebb pillanata...

Foci vb 2026
1 órája

Luis Díaz: Majdnem sírva fakadtam, amikor James Rodríguezzel pályára léptem

Foci vb 2026
4 órája

Luis Díaz klubcsapata után a válogatottban is megállíthatatlan – statisztikák

Foci vb 2026
6 órája

Daniel Munoz találatát öröm volt nézni; megszületett az első üzbég vb-gól – videók

Foci vb 2026
6 órája

Luis Díaz vezérletével nyert Kolumbia, az üzbégek történelmi gólt szereztek

Foci vb 2026
6 órája

Mindhárom Bayern München-sztártámadó rögtön MVP lesz a vb-n?

Foci vb 2026
7 órája

Kolumbia vezet Üzbegisztán ellen – kollégánk ott van a helyszínen

Foci vb 2026
7 órája

Cannavarónál nincs meglepetés, Kolumbiában a 2014-es és a jelenkori hős is ott van – íme, az üzbég–kolumbiai kezdőcsapatai

Foci vb 2026
9 órája
Ezek is érdekelhetik