Eurofutball: Roberto Carlos csapata gólgálával a dobogón

2013.11.04. 23:55
A török élvonalbeli labdarúgó bajnokság 10. fordulójában Roberto Carlos csapata, a Sivasspor Aatif Chahechouhe és Hakan Arslan duplájával 4–0-ra nyert a Gaziantepspor otthonában, így megelőzte a Galatasarayt a tabellán.

TÖRÖK SÜPER LIG
10. FORDULÓ

Genclerbirligi–Eskisehirspor 2–0
Gaziantepspor–Sivasspor 0–4
Antalyaspor–Kayserispor 2–2
Az élmezőny állása: 1. Fenerbahce 25, Kasimpasa 21, 3. Sivasspor 19 (20–12), 4. Galatasaray 19 (17–10)

Skóciában
a 12. fordulóban az Aberdeen a duplázó Niall McGinn vezérletével 4–0-ra kiütötte a Partick Thistle együttesét, így négy pontra megközelítette a listavezető Celticet.

SKÓT PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Aberdeen– Partick Thistle 4–0
Az élmezőny állása: 1. Celtic 27 (11), 2. Aberdeen 23 (12), Inverness CT 22 (18–11, 11), 4. Motherwell (14–14, 12)

A dán élvonalban a Bröndby az utolsó fél órában szerzett gólokkal legyőzte idegenben a Vestsjaellandot, így elmozdult a kiesőzóna közeléből.

DÁN SUPERLIGA
14. FORDULÓ
Vestsjaelland–Bröndby 0–2
Az élmezőny állása: 1. Midtjylland 27, 2. Aalborg 24, 3. AGF 21.

A görög bajnokságban a 3. helyen álló Atromitosz öt percig vezetett a Panaitolikosz ellen, Dimitrios Papadopulosz 36. percben szerzett góljára azonban Henri Camara felelt még a szünet előtt, így 1–1-re végeztek a felek.

GÖRÖG SZUPERLIGA
10. FORDULÓ

Atromitosz–Panaitolikosz 1–1
Az élmezőny állása: Olympiakosz 28, PAOK 25, Atromitosz 18.

Romániában a Petrolul Ploiesti otthon csak gól nélkül döntetlent játszott a találkozót emberhátrányban befejező ACS Poli Timisoarával, így a harmadik helyen maradt.

ROMÁN LIGA I
13. FORDULÓ

Petrolul Ploiesti–ACS Poli Timisoara 0–0
Universitatea Cluj–Viitorul Constanta 3–1
Otelul Galati–Botosani 2–1
Az élmezőny állása: 1. Steaua Bucuresti 29 (11), 2. Astra Giurgiu 26 (29–11, 12), 3. Petrolul Ploiesti 26 (18–9, 13).

Az orosz élvonalban tovább tart a Tyerek Groznij vesszőfutása, az együttes ezúttal otthon kapott ki a Krilja Szovjetovtól, így sorozatban a negyedik bajnokiján maradt nyeretlen.