A Galata győzelemmel búcsúzott stadionjától

2011.01.12. 15:17
null
Megadták a módját a régi stadion elbúcsúztatásának (Fotó: Galatasaray Dergisi)
Győzelemmel búcsúzott eddigi otthonától a Galatasaray labdarúgócsapata, amely kedd este a Török Kupában 3–1-re nyert a másodosztályú Sekerspor ellen az Ali Sami Yen Stadionban. A Cim Bomnak becézett gárda új otthona az 52 650 néző befogadására alkalmas TT Arena lesz, amelyet szombaton avatnak fel az Ajax elleni barátságos mérkőzéssel.

 

A klub alapítójáról elnevezett Ali Sami Yenbe az átalakítások, azaz az állóhelyek megszüntetése után már 25 ezren sem fértek be (hivatalosan), azonban így is Európa egyik legfélelmetesebb oroszlánbarlangjának számított az 1964-ben átadott létesítmény.

„Nem hiszem el, hogy csak huszonötezren voltak a stadionban” – nyilatkozta egyik vendégszereplésük után Paolo Maldini, a Milan legendája, a stadionban uralkodó hangulatra utalva.

A legtöbben 1987-ben zsúfolódtak be a katlanba, ekkor a feljegyzések szerint 35 845 fő látta a helyszínen a Galata 2–1-es győzelmét az Eskisehirspor ellen, amellyel a sárga-pirosak 14 év után lettek ismét bajnokok.

Megérett azonban az idő, hogy újabb és nagyobb otthona legyen az egyik legnépszerűbb török csapatnak, amely a Türk Telekom Arenába költözik.

A 210 millió dollárba kerülő stadionban telt ház esetén 52 650 néző foglalhat helyet, a névhasználati jogot tíz évre több mint 100 millió dollárért vette meg a Türk Telekom.

A nyitó mérkőzésre a holland Ajaxot hívták meg a klubvezetők, a találkozót szombaton rendezik.


Esti kivilágításban így néz majd ki a TT Arena
Esti kivilágításban így néz majd ki a TT Arena

 

Belülről pedig így fest az új stadion
Belülről pedig így fest az új stadion

 

Legfrissebb hírek

Dupla Tízes: lehet „sötét ló” Sallai csapata a Bajnokok Ligájában?

Bajnokok Ligája
2026.02.18. 21:39

„Három lépést léptünk hátra” – Luciano Spalletti a Juventus Galatasaray elleni veresége után

Bajnokok Ligája
2026.02.18. 07:14

A félidőben még a Juventus vezetett, végül Sallaiék öt gólt szerezve kerültek közel a nyolcaddöntőhöz

Bajnokok Ligája
2026.02.17. 20:36

Itt a lehetőség: javíthat a Juve elleni mérlegén Sallai Roland

Bajnokok Ligája
2026.02.17. 08:30

Kovács Bendegúz megint triplázott, ezúttal a holland másodosztályban; Kiss Tamás betalált Cipruson

Légiósok
2026.02.13. 22:50

Sallai Roland csapattársa lett a Bayern München hátvédje

Német labdarúgás
2026.02.05. 18:50

Juhász Dorka dupla duplával vezette győzelemre a Galatasarayt az Euroligában

Kosárlabda
2026.02.04. 19:55

Sallai Roland: Nagyon boldog vagyok a Galatasaraynál

Angol labdarúgás
2026.02.02. 17:01
Ezek is érdekelhetik