Platini: Anelkáék hasznavehetetlen idióták

MTI MTIMTI MTI
2010.12.08. 12:20
null
Platini a 2010-es BL-döntőn nem sejtette, hogy mit tesznek majd Ribéryék néhány héttel később<br />(Fotó: Action Images – archív)
&Ouml;r&ouml;k&ouml;s eltilt&aacute;ssal b&uuml;ntetn&eacute; a d&eacute;l-afrikai vil&aacute;gbajnoks&aacute;gon szereplő francia labdar&uacute;g&oacute;-v&aacute;logatott l&aacute;zad&oacute; tagjait Michel Platini, az eur&oacute;pai futballsz&ouml;vets&eacute;g (UEFA) eln&ouml;ke.

A jelenleg Budapesten tartózkodó, játékosként háromszoros aranylabdás, 1984-ben Európa-bajnok francia sportvezető a So Foot magazinnak adott interjúban úgy fogalmazott, jóval keményebben kellett volna bánni a csapaton belüli lázadásért felelős labdarúgókkal, akiket Platini „teljesen hasznavehetetlen idiótáknak" nevezett.

A június-júliusi tornán a 2006-ban döntős franciák már a csoportkör után csomagolhattak, mivel egyetlen ponttal utolsók lettek csoportjukban, ráadásul a pályán kívül sem az elvárt módon viselkedtek.

Mint ismert, Nicolas Anelka a mexikóiak elleni mérkőzés szünetében összekülönbözött Raymond Domenech szövetségi kapitánnyal, a történtek napvilágra kerülése nyomán pedig a francia szövetség vezetősége hazazavarta a csatárt. Ezt követően a játékosok sztrájkba kezdtek, egy edzést kihagytak, többen pedig nem léptek pályára az utolsó találkozón.

Anelkát augusztus közepén 18 válogatott mérkőzésre szóló eltiltással büntették, a csapatkapitány Patrice Evrát öt, helyettesét, Franck Ribéryt három, Jeremy Toulalant pedig egy válogatott összecsapásról tiltották el.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik