A kevesebbet villogó Celtic 1–0-ra megnyerte az Old Firmöt

2008.12.27. 15:32
A skót labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának rangadóján, az Old Firmön a vendég listavezető Celtic 1–0-ra megverte a Rangers csapatát, és hétpontosra növelte előnyét a bajnoki tabellán. A hajtós, nagy iramú mérkőzésen a hazaiak rengeteg helyzetet kihagytak, képtelenek voltak betalálni. A zöld-fehéreknek ellenben nem volt túl sok lehetőségük, de azok egyikét értékesítették.
Nagy küzdelem jellemezte az Old Firmöt, végül a kevesebb helyzetet kidolgozó csapat nyert McDonald (középen, labdával) góljával
Fotó: Reuters

Az első helyzetre nem sokat kellett várni: a negyedik percben háromszor is lett volna lehetősége a Rangersnek a gólszerzésre, ám végül ugyanazt mutatta az eredményjelző.

A jelenet végén Steven Davis bombázott az üres kapu mellé, ám előtte a védő Gary Cadwell kezéről pattant elé a labda, ez azonban elkerülte a játékvezető figyelmét.

A továbbiakban is a Rangers dolgozott ki több helyzetet, sőt a labda túl is jutott a Celtic gólvonalán, ám mivel Kirk Broadfoot gyakorlatilag belökte a kapuba Artur Borucot a labdával együtt, semmi sem lett a szögletből.

A 19. percben Kenny Miller szerezhetett volna gólt, ha egy kicsit ügyesebb, de a tizenhatoson belül kapott labdát átvéve lelassult, így odalett a helyzet.

Összességében óriási iram és nagy küzdelem jellemezte a találkozót, viszont sok apró hiba csúszott a játékba.

A második félidő elején a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetét láthatta a közönség. Kris Boyd kapott nagyszerű kiugratást, de a kapusba lőtte a labdát, és végül kirúgás következhetett.

Az 56. percben Miller tizenegyest szeretett volna, de a vele szemben elkövetett szabálytalanság a tizenhatoson kívül történt. Így is veszélyes szögből lőhettek szabadrúgást a házigazdák, de ezt a lehetőséget sem sikerült kihasználniuk.

Ahogy az lenni szokott, nem sokkal később a sok helyzetet kihagyó csapat került hátrányba. Jorgosz Szamarasz fejelte Scott McDonaldhoz a labdát, aki fordulásból a jobb fölsőbe lőtt: 0–1.

Ezt követően kicsit magára talált a Celtic, és többet kezdeményezett, de igazán nagy helyzet nem alakult ki. Próbálkozott a Rangers is becsülettel, de hiába: nem változott az eredmény.

Sőt, még a Celticnek lett volna lehetősége gólszerzésre, amikor a 85. percben a védőjét megelőző Szamarasz fejelt a kapusba egy beívelt labdát az ötös sarkáról.

Az utolsó percekre beállt a hosszú kihagyás után visszatérő holland Jan Vennegoor of Hesselink, bár sokat már nem tudott hozzátenni a mérkőzéshez.