Egyesült Államok: a szövetség ódzkodik a Premier League-től

2008.02.13. 12:51
Az amerikai szövetség is idegenkedik a gondolattól, hogy a jövőben az angol bajnokság ráadás, 39. fordulóját az országban rendezzék meg. Sunil Gulati elnök a BBC Sportnak azt nyilatkozta, hogy a döntés elsősorban a FIFA-n múlik, és ők minden tekintetben követik a nemzetközi szövetség útmutatását.
A sportvezető nem biztos abban, hogy a vendéglátószerep valóban hozzájárulna az ország labdarúgásának fejlődéséhez.„Hasonló indítványunk volt tíz évvel ezelőtt, amikor egy Los Angeles-i csapat a mexikói bajnokságban akart szerepelni - nyilatkozta Gulati. - A CONCACAF azonban nem engedélyezte. Megértjük, hogy a futball egyre inkább globalizálódik, de nekünk a saját labdarúgásunk fejlesztésére kell koncentrálnunk. Mindenesetre ha a FIFA rábólint az ötletre, megvizsáljuk az angol szövetség javaslatát.”
Legfrissebb hírek

Mauricio Pochettino: Fantasztikusak voltunk!

Foci vb 2026
2026.06.19. 23:48

Vb 2026: „Nagyon jó okkal” tagadták meg a szomáliai bíró beutazását – állítják az amerikaiak

Foci vb 2026
2026.06.10. 09:15

Tyler Adams, Pulisic, McKennie – íme, a társházigazda amerikaiak vb-kerete

Foci vb 2026
2026.05.26. 22:14

Messi két gólpasszt adott a Vancouver ellen, az Inter Miami története során először nyerte meg az MLS-t

Minden más foci
2025.12.06. 22:49

Globális ikon lett David Beckhamből Floridában

Minden más foci
2025.10.15. 10:30

Vb 2026: rekordszámú, több mint egymillió önkéntes jelentkezett

Foci vb 2026
2025.10.07. 21:15

Jégkorong-vb: az amerikaiak hat gólt ütöttek a németeknek a magyarok csoportjában

Jégkorong
2025.05.17. 15:22

Medence és bowlingpálya a Fehér Házban

Népsport
2025.01.20. 15:18
Ezek is érdekelhetik