A románok gálameccset rendeztek Albánia ellen, a hollandok kikaptak

2007.11.21. 20:55
Az utolsó játéknap semmit sem változtatott az Európa-bajnoki selejtező G csoportjának sorrendjén. Románia magabiztos győzelmet aratott Albánia ellen, Hollandia meglepetésre kikapott Fehéroroszországtól, míg a bolgárok Szlovénia ellen diadalmaskodtak. Azt már előzetesen tudni lehetett, hogy románok és a hollandok kvalifikálták magukat a kontinensviadalra.
Florentin Petre akrobatikus mozdulata a román szárnyalást szimbólizálja
Reuters
Reuters

A G csoportban már minden lényeges kérdés eldőlt a záróforduló előtt. Az utolsó mérkőzések kezdősípszavának pillanatában tudható volt, hogy a románok és a hollandok lehetnek ott a 2008-as Európa-bajnokságon.

Egyetlen kérdés a csoportgyőztes kiléte volt. Románia nagyon meg akarta szerezni ezt adicsőséges címet és gyakorlatilag tönkre, illetve 6-1-re verte Albániát.

A hazai csapatban Nicolae Dica kezdte a gólgyártást, majd 53. percben Gabriel Tamas szabadrúgásgólja megduplázta a románok előnyét.

A 60. percben a horvát Edo Trivkovic játékvezető kiállította az albánoktól Currit, amivel gyakorlatilag végleg eldőlt a három pont és a csoportelsőség kérdése.

A folytatásban Daniel Nicolae kétszer is beköszönt, és ugyan az albánok részéről Kapllani szépített, a vége 6-1 lett.

A holland válogatott a román meccs eredményének tudatában (Van Basten tanítványai egy órával később kezdtek) finoman szólva sem erőltette meg magát Fehéroroszország ellen, aminek meglepetésszagú vereség (2-1) lett a vége.

Vitalij Bulyga szerezte meg a vezetést a 49. percben, majd alig negyedórával később Vladimir Korityko is betalált. A folytatásban a Hamburg légiósa, Rafael van der Vaart ugyan szépített, ám a hollandok így sem tudták elkerülni második vereségüket a selejtezősorozatban.

Bulgária 2-0-ra nyert Szlovéniában, így azzal "vígasztalódhat", hogy mindössze egy ponttal maradt le a kontinensviadalról. A gólokat Blagoy Georgiev és Dimitar Berbatov szerezte. A bolgárok szépen zárták a sorozatot.

EB-SELEJTEZŐK

• G CSOPORT:
  • Románia - Albánia 6-1 (Dica 22., 73. - a másodikat 11-esből, Tamas 53., Niculae 64., 66., Marica 71. - 11-esből, ill. Kapllani 65.)
  • Fehéroroszország - Hollandia 2-1 (Bulyga 49., Korityko 65. ill. Van der Vaart)
  • Szlovénia - Bulgaria 0-2 (Georgiev 81., Berbatov 84.)