Válogatott: tíz mérkőzés óta veretlenül – 20 éve nem volt ilyen

T. N.T. N.
2021.06.06. 08:41
A magyar válogatott az oroszoktól a Nemzetek Ligájában elszenvedett 3–2-es vereség óta nem talált legyőzőre (Fotó: Török Attila)
A Ciprus elleni győzelemmel (1–0) már tízmérkőzéses a magyar labdarúgó-válogatott veretlenségi sorozata, hasonlóan jó teljesítményre legutóbb húsz esztendeje volt példa.

Bicskei Bertalan szövetségi kapitány irányításával 2000 márciusa és 2001 áprilisa között tizenkét mérkőzésen maradtunk veretlenek, négy győzelem mellett nyolc döntetlen a mérleg, igaz, ezek közül csupán három volt tétmérkőzés. A mások mellett Filippo Inzaghival és Franceso Tottival felálló Olaszország elleni 2–2 után Litvániában 6–1-re nyertünk Fehér Miklós mesterhármasának is köszönhetően a 2002-es világbajnoki selejtezőcsoportban, illetve utóbbi válogatott ellen hazai pályán 1–1-es döntetlenre végeztünk. A remek sorozat 2002 júniusában ért véget, a Románia elleni idegenbeli 2–0-s vereséggel.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–CIPRUS 1–0 (1–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 10 000 néző. Vezette: Jug (szlovén)
Magyarország: Gulácsi (Dibusz, a szünetben) – Botka, Lang (Orbán, 60.), Szalai A. – Lovrencsics G. (Bolla, 60.), Kleinheisler (Nego, a szünetben), Sigér (Nagy Á., 79.), Schäfer, Varga K. – Hahn (Nikolics, 60.), Holender. Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Ciprus: Mihail – Karo (Andreu, 78.), Szotiriu, N. Joannu – Avraam, Kasztanosz (Kiriaku, 63.), Artimatasz (Gogic, 71.), Pszaltisz (Panajotu, 71.) – Pittasz, Hrisztofi (M. Elia, 63.), Papulisz (Loizu, 71.). Szövetségi kapitány: Nikosz Kosztenoglu
Gólszerző: Schäfer (36.)