Válogatott: ismét Budapesten a portugál bíró – ő fúj a magyar–litvánon

2023.06.17. 11:01
António Nobre (Fotó: AFP)
Az uefa.com közzétette a jövő keddi, Magyarország–Litvánia Eb-selejtező játékvezető-küldését: a 34 éves, portugál António Nobre fújja majd a sípot.

A 34 éves António Nobre Eb-selejtezőn először vezethet meccset. Idén válogatott szinten U20-as mérkőzéseken dirigált, felnőttválogatottak mérkőzésén legutóbb a Lettország–Moldova (1–2) meccsen volt vezetőbíró. A Magyarország–Litvánia találkozón Pedro Ribeiro és Tiago Costa partjelzőként, André Narciso negyedik játékvezetőként segíti a munkáját.

Nobre idén nem először jár egyébként majd Budapesten, a Puskás Arénában, ugyanis márciusban ő volt a negyedik játékvezetője a Ferencváros–Leverkusen (0–2) El-nyolcaddöntőnek. A szombati, Montenegró elleni mérkőzésünket egyébként egy másik ibériai bíró, a spanyol Gil Manzano vezeti.