Az U17-es válogatott a ráadásban bukta el az Eb-részvételt

2013.03.31. 14:26
Közel álltunk a továbbjutáshoz, de végül a svédek jutottak ki az Eb-re (Fotó: Czerkl Gábor)
A magyar U17-es válogatott a Telkiben rendezett Európa-bajnoki elitkör utolsó meccsén 1–1-et játszott a svédekkel, így nem jutott ki a szlovákiai kontinensviadalra. A mieink a második perctől kezdve 1–0-ra vezettek, ám a skandinávok a hosszabbítás első percében egyenlítettek.

Remekül kezdődött a mérkőzés számunkra, hiszen már a második percben megszereztük a vezetést. Zsótér Donát jobb oldali szögletét követően Korozmán Kevin maradt teljesen egyedül az ötösnél, és ha már ott volt, befejelte Sixten Mohlin kapujába a labdát. 0–1

A játékosok dolgát rendkívüli módon megnehezítette a mély talaj, ráadásul sokszor elakadt a labda néhány nagyobb méretű pocsolyában. A svédek nem is nagyon találták meg a saját ritmusukat, bár egyszer Gustav Engvall ziccerbe került, de a lövés előtti pillanatban elcsúszott, így a védőinknek sikerült tisztázniuk.

Az eredmény nem is változott az első félidő végéig, a szünetre egyértelműen a magyar játékosok mehettek elégedettebben, hiszen abszolút egyenrangú ellenfelei voltak a skandináv együttesnek.

A második félidőben is remekül játszottunk, a svédek nem tudták ránk erőltetni az akaratukat, bár az is igaz, hogy ekkor már inkább a védekezésre koncentrált a válogatott.

Ordasi remekelt a kapuban, nagyon magabiztos volt, Ali Suljic emelését szenzációs mozdulattal szedte ki a léc alól. A 81. percben azonban már ő sem tudott menteni: Anton Jönsson Salétros jobb oldali szögletét követően Valmir Berisha fejelt a bal alsó sarokba… 1–1

A hátralévő négy percben már nem tudtunk gólhelyzetet kialakítani, így Svédország jutott ki a májusi kontinensviadalra az elitkör harmadik csoportjából.

PISONT ISTVÁN: AKI NEM VOLT TEMPLOMBAN, AZ MENJEN EL

Pisont István szövetségi edző szerint nem a véletlen műve, hogy az U17-es magyar válogatott az utolsó pillanatokban bukta el az Eb-részvételt.

„Valamit le kell vonni ebből – nyilatkozta Pisont István a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek. – A magyar embereknek át kell gondolniuk sok mindent. Aki nem volt templomban, az menjen el, és meg fog változni az életünk. Emiatt nem sikerült győznünk a románok ellen, és most sem, valamiért a sors ezt nem adja meg. Ezen kell elgondolkodnunk."

A MÉRKŐZÉS UTÁNI NYILATKOZATOK

85. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, 1–1 lett a vége, így a svédek jutottak ki a szlovákiai Eb-re.

84. perc: Engvall le, Erdal Rakip be.

81. perc: EGYENLÍTETTEK A SVÉDEK! Jönsson Salétros jobb oldali szögletét követően Berisha csúsztatott a bal alsó sarokba. 1–1

78. perc: Tihanyi jobb oldali beadása Mohlié lett.

77. perc: Korozmán le, Tihanyi Olivér be.

75. perc: Korozmán is besárgult időközben.

74. perc: Andersson kapott sárgát Zsótér felrúgásáért.

72. perc: Berisha lövése pattant szögletre, amiből nem lett semmi.

71. perc: Ismét Ssewankambo adott be a bal oldalról egy szögletet. Ordasi ellentmondást nem tűrően lépett ki a kapujából, és meg is szerezte a labdát.

69. perc: Zsótér kapott sárga lapot reklamálásért.

68. perc: Ssewankambo bal oldali szöglete átszállt a hosszú oldalra, de egyetlen társának sem volt jó a labda.

65. perc: Citaku le, Mirza Halvadzic be.

64. perc: Rácz le, Takács Krisztofer be.

59. perc: Isak Ssewankambo lőtt kapura, de Ordasinak nem kellett játékba avatkoznia.

58. perc: Citaku szögletét követően Ordasi kiejtette a kezei közül a labdát, de szerencsére másodjára már meg tudta fogni.

56. perc: Ali Suljic emelését szedte ki hatalmas bravúrral a léc alól Ordasi.

55. perc: Christer Lipovac le, Valmir Berisha be.

52. perc: Citaku kezdett el lökdösődni, de szerencsére ennek sem lett folytatása.

49. perc: Engvall esett hatalmasat a tizenhatoson belül, de még ő sem reklamált büntetőért.

45. perc: Andersson nyeste be a labdát középre, de Ordasi nagyon magabiztosan lépett ki a kapujából, és megszerezte azt.

44. perc: Korozmán keménykedett egy sort Sonko Sundberggel, aki ezt nem is vette jó néven, de folytatódott a mérkőzés mindenféle dulakodás nélkül.

Egyik oldalon sem történt csere a szünetben.

41. perc: KEZDETÉT VETTE A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

40. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ, 1–0-RA VEZETÜNK, ÉS EGYELŐRE TOVÁBBJUTÁSRA ÁLLUNK.

40. perc: Rácz bal oldali szögletét öklözte ki a mezőnybe Mohlin.

38. perc: Zsótér lőtt be élesen egy szabadrúgást a jobb oldalról a rövidre, legalább szögletet sikerült kiharcolnunk belőle.

36. perc: Zsótér durrantott kapura egy távoli szabadrúgást, a labda néhány méterrel a bal alsó sarok mellett pattant ki az alapvonalon túlra.

35. perc: Gentrit Citaku ívelt be középre a bal oldalról, de ezt is sikerült eltakarítanunk.

31. perc: Polgár Kristóf tört be bátran a szélről, talán előbb is lőhetett volna, mert így a védőknek volt idejük szögletre menteni.

30. perc: Zsótér lőtt jobbal, Mohlin újfent védett.

30. perc: Gazdag Dániel próbálkozott meg átlövéssel, a labda sajnos középre ment, így Mohlin könnyűszerrel hárított.

Most feljebb kapcsoltak egy sebességi fokozattal a svédek, de eddig minden beívelést sikerült elrúgnunk, a széleken pedig nem nagyon tudnak mögénk kerülni.

25. perc: Rácz ugratta ki kicsiben Korozmánt, Mohlin azonban jó ütemben lépett ki a kapujából, és felszedte a labdát a csatár elől.

23. perc: Korozmán lövése pattant szögletre, Zsótér sarokrúgása Mohlin kezei között landolt.

21. perc: Spandler Csaba szabadrúgását követően Zsótér csúsztatott kapura, Sixten Mohlin könnyedén hárított.

17. perc: Elias Andersson bal oldali beadását sikerült ezúttal kifejelni.

15. perc: Nagy indította Rácz Barnabást, de utóbbinak nem volt esélye befutni a labdát.

13. perc: Gustav Engvall tört be Nagy Ádám mellett a tizenhatosra, de még a lövés előtt elcsúszott, így fel tudtunk szabadítani.

Az utóbbi percekben nem forogtak veszélyben a kapuk, a játékosok dolgát alaposan megnehezíti a mély, és nagyon vizes talaj.

7. perc: Anton Jönsson Salétros tört be veszélyesen a tizenhatoson belülre a bal oldalon, középre tett labdája azonban nagyon magas volt, így mi jöhettünk kirúgással.

5. perc: Zsótér tört be szépen a tizenhatosra, Linus Wahlqvist mentett szögletre, a sarokrúgásból ezúttal nem alakult ki helyzet.

2. perc: VEZETÜNK! Korozmán Kevin! Zsótér Donát jobb oldali szögletét követően Korozmán fejelt a kapuba öt méterről, a közelében nem volt svéd játékos. 1–0

1. perc: Ordasi Gergőnek kellett menteni egy röviden hazatett átadást követően.

1. perc: Mi kezdtük a mérkőzést.