Bravó! Válogatottunk legyőzte a franciákat az U17-es Eb rajtján

2017.05.03. 13:47
Csoboth Kevin (szemben) volt a magyar válogatott hőse a franciák ellen (Fotók: mlsz.hu)
Hiába vezetett az esélyesebb francia csapat, az U17-es magyar labdarúgó-válogatott a két gólt szerző Csoboth Kevin és a kapuban bravúrokat halmozó Ásványi Balázs vezérletével fordított, így 3–2-re legyőzte a torna egyik favoritját a horvátországi Eb első csoportmeccsén.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG
CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, 1. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 3–2 (1–1)
Nagygorica (Velika Gorica). Vezette: Massziasz (ciprusi)
Magyarország: Ásványi – Kovács K., Opavszky, Bolla, Majnovics – Csonka, Schön – Szerető (Szendrei, 71.), Bencze, Csoboth (Timári, 73.) – Torvund (Kiss T., 81.). Szövetségi edző: Szélesi Zoltán
A kispadon: Oroszi (k), Szoboszlai*, Mocsi, Arday
* Szoboszlai Dominik sérülés miatt nem léphetett pályára
Franciaország: Cremillieux – Collet, Pelmard, Bianda, Guenouche – Tchouaemi (Flips, 57.), Gomes – Adli (Kereoudan, 74.), Caqueret, Geubbels (Isidor, 57.) – Gouiri. Szövetségi edző: Lionel Rouxel
A kispadon: Fofana (k), Piscouleau, Da, Lacroix
Gólszerző: Csoboth (37., 41.), Bencze (52.), ill. Gouiri (36., 84. – a másodikat 11-esből)

A csoport másik meccsén: Skócia–Feröer 2–0 (Cameron 60., Aitchison 68.)

Bár az erőviszonyok alapján a francia válogatott számított esélyesnek a Magyarország elleni találkozón, az első helyzet mégis Szélesi Zoltán szövetségi edző együttese előtt adódott, miután Torvund Alexander kapott remek indítást, ám a balösszekötő helyéről leadott életerős lövést Nathan Cremillieux bravúrral védte a hatodik percben.

Nem kellett sokat várni a franciák válaszára, néhány perccel később Ásványi Balázs kapott bele hatalmas bravúrral Amine Gouiri közeli lövésébe. Vagyis alaposan bekezdtek a csapatok, és bár a kezdeti percekben az ellenfél birtokolta többet a labdát, a magyar válogatott szervezetten védekezett. A rivális igyekezett kihasználni magasságbeli fölényét, az első negyedórában több beíveléssel is próbálkozott, ám Gouiri csúsztatása után hiába lőtt Yacine Adli a hálóba, a támadó lesen állt a passz pillanatában, s ezt szerencsére a ciprusi játékvezető is észrevette.

Később kiegyenlítődött a játék, a kezdeti percek francia mezőnyfölénye alábbhagyott. Bár a vetélytárs gyors megindulásai többször is ígéretes helyzetet teremtettek támadóik előtt, a magyar védők többnyire elcsípték az utolsó passzokat, hátul pedig semmit nem kockáztattak: ha volt lehetőségük, laposan passzoltak előre, ám ha szorult helyzetbe kerültek, előrevágták a labdát.

A huszonötödik percben aztán a vonal mellett ápolták Csonka Andrást, így egy jobb oldali beadás után nem maradt ember a hosszú oldalon érkező Willem Geubbels mellett, ám szerencsére éles szögből a jobb felső sarok mellé lőtt. A franciák az első játékrész közepétől a 4–1–3–2-es felállásra váltottak, olykor beszorították válogatottunkat, amely a meccsnek ebben a szakaszában általában gyors ellentámadásokkal próbált érvényesülni.

A félidő végéhez közeledve úgy tűnt, gól nélküli állással vonulnak majd szünetre a csapatok, csakhogy Majnovics Martin bizonytalanságát kihasználták a franciák, és a harminchatodik percben Gouiri éles szögből hatalmas erővel a léc alá lőtte a labdát (0–1). Ezzel azonban még nem volt vége a játékrésznek.

Egy perccel a franciák gólja után Majnovics gyorsan javította a hibáját, a Mattersburg védője gyönyörűen tálalt Csoboth Kevin elé, aki az átvétel után higgadtan és technikásan pörgette el a labdát a kimozduló kapus mellett, így döntetlennel ért véget az első negyven perc. 1–1

A franciák vezető góljára Csoboth azonnal válaszolt

A fordulás utáni első percben ugyanez a felosztás ismétlődött, és Csoboth ezúttal is pontos volt: Majnovics beadásába Vincent Collet csúsztatott bele, így épp a Benfica középpályása elé került, ő pedig nem hibázta el a ziccert, és a jobb alsó sarokba vágta a labdát. Ezzel már a magyar válogatottnál volt az előny! 2–1

És ezzel még nem volt vége! Előbb Ásványi mutatott be újabb bravúrt Adli fejesénél, majd Torvund passza után a remekül játszó Bencze Márk használta ki, hogy nem támadják meg a francia védők, a kapu felé cselezte magát, végül tizenhat méterről a jobb alsó sarokba lőtt, ezzel az 52. percben kétgólosra nőtt a magyar válogatott előnye a torna egyik legnagyobb favoritja ellen! 3–1

Igaz, nem kellett volna sok, hogy csökkenjen a különbség, ám Tchouaemi beadását Bianda három lépésről a jobb alsó sarok mellé belsőzte. A túloldalon azonban a franciák is áldhatták a sorsot, mert ha Torvund beadását Schön Szabolcs nem fejeli centikkel a jobb sarok mellé…

Torvund Alexander tétmeccsen először öltötte magára a magyar válogatott mezét

A következő percek viszont a francia helyzetekről szóltak: előbb Gouiri léphetett ki viszonylag tisztán, de szerencsére nem csupán Ásványi, hanem a jobb alsó sarok mellett is elrúgta a labdát. Nem sokkal később Maxence Caqueret lőtt a bal sarok mellé, aztán a csereként beállt Wilson Isidor közeli fejesét hárította ismét csak bravúrral Ásványi. Az utolsó tíz percre tehát továbbra is kétgólos előnnyel fordult rá a magyar válogatott.

A franciák próbálkoztak is becsülettel, voltak fejesek, lövések, ívelések, és a négyperces hosszabbításban megítélt tizenegyessel Gouri révén a szépítés össze is jött, ám az egyenlítés nem. 3–2

Így aztán a tisztes helytállásnál jóval többet mutatott fel a magyar válogatott az Eb egyik legnagyobb favoritja ellen: bravúrgyőzelmet!

A három ponttal a továbbjutás felé is hatalmas lépést tett csapatunk, amely szombat délután négy órakor Skócia ellen folytathatja menetélését. Azt a mérkőzést Zágrábban rendezik.

MÁSODIK FÉLIDŐ

85. perc: Vége a meccsnek, a magyar csapat győzelemmel kezdett a franciák ellen! 3–2
84. perc:
A tizenegyest Gouiri végezte el, és élesen a kapu jobb oldalába lőtt. 3–2
83. perc: TIZENEGYES A FRANCIÁKNAK. Opavszky
találta el Gouiri lábát.
82. perc: HIHETETLEN ÁSVÁNYI-BRAVÚROK.
Előbb Gouiri nagy lövését ütötte ki, majd a kipattanó után Flips próbálkozott éles szögből, de ezt is kifogta.
81. perc: NÉGY PERC A HOSSZABBÍTÁS.

81. perc:
Cserélt a magyar csapat, Torvund helyett Kiss Tamás az utolsó percekre.
79. perc: Opavszky maradt a földön, sokáig ápolták, de végül összeszedte magát.
78. perc: Gouiri
vitte le a labdát a magyar kapu közelében az alapvonalig, középre játszott, de Majnovics volt a legszemfülesebb, felszabadított.
76. perc: Timári
órási köténycsellel tört be a tizenhatoson belülre, de nem lőtt, így utolérték.
75. perc:
Eladták a labdát a franciák, Kovács ment el a jobb oldalon, középre játszott, Timári elől viszont kifejelték a labdát.
74. perc: Cseréltek a franciák, Adli helyett Kereoudan a pályán.
73. perc:
A két gólt szerző Csoboth Kevin helyére Timári Norman érkezett.
72. perc: Gouiri
lőtt 18 méterről, kissé balról, de ez nem okozott gondot Ásványinak.
71. perc:
Cserélt a magyar csapat, Szerető Krisztofer helyett Szendrei Norbert a pályán.
68. perc:
Bal oldali francia szöglet után Torvund szabadított fel.
66. perc: ÁSVÁNYI-BRAVÚR!
Jobb oldali beadás után Isidor lefejelte Kovácsot az ötösön, a visszafutó Ásványi azonban a két combjával kapta el a labdát.
65. perc: Flips
próbálkozott jó 26 méterről, de Ásványi szépen védett.
62. perc: MI MARADT KI… Gouiri
kapott ügyes indítást, ziccerben vitte Ásványira, a csatár azonban jobbal ellőtte a labdát a jobb sarok mellett.
61. perc: Fura jelenet.
A bíró kitartott kézzel mutatott valamit, a magasan szálló labdát figyelő Schön pedig beleszaladt a kezébe. Egy kis időbe beletelt, mire összeszedte magát Schön.
59. perc: Torvund
maradt a földön, mert egy küzdelem után Pelmard könyökével találkozott. A bíró nem látott okot a játék megállítására.
58. perc: Gomes
vállalkozott lövésre, de a labda elsuhant a jobb kapufa mellett.
57. perc:
Kettőt is cseréltek a franciák. Lejött Tchouaemi és Geubbels, bejött Flips és Isidor.
56. perc: EZT MEG A FRANCIÁK!
Jobb oldali Torvund-beadás után Schön fejelhetett az ötös sarkáról teljesen egyedül, de mellé ment a labda.
55. perc: EZT MEGÚSZTUK.
Jobb oldali beadás után Bianda találta magát egyedül a kapunk előtt, de ballal az üres kapu mellé lőtt.
54. perc:
Kinyíltak a franciák megindultunk előre, Schön került helyzetbe, de a lövésébe az utolsó pillanatban beleléptek.
52. perc: GÓÓÓÓÓL! 3–1 IDE! Bencze
indult meg előre, a védők hátráltak, arra gondoltak, hogy talán leadja, a magyar fiú azonban ballal remekül csavart a jobb alsóba. 3–1
47. perc: Adli
végezte el a szabadrúgást, lövése lejött a sorfalról. Nem szabadultunk fel, kikeveredett a labda a jobb oldalra, a beadás megtalálta a bal oldalon előretörő Adlit, aki 5 méterről fejelt, de Ásványi védett. Nagy bravúr volt.
46. perc: Csonka
rúgta fel az előre törő franciát, ez is sárga, ráadásul szabadrúgás 17 méterre a kapunktól…
45. perc: Majnovics
rúgta fel Adlit hátulról sárgáért, a szabadrúgást gyorsan elvégezték, majd jobbról Geubbels felé ívelték a labdát, ő azonban csak a feje búbjával tudta eltalálni.
41. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZETÜNK!
Egy rossz beívelés után Collet fejjel megcsúsztatta a labdát, de rosszul, a saját kapuja felé, éppen Csoboth Kevin elé, aki 6 méterről a francia kapu jobb oldalába lőtt. 2–1
41. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

40. perc: Vége az első félidőnek, egyelőre döntetlen az állás. 1–1
37. perc: GÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETTÜNK! Majnovics
ugratta ki szenzációsan Csobothot, aki a tizenhatoson belülre érve jobbal, mesteri mozdulattal pörgetett a bal alsóba. 1–1
36. perc: KELLETT EZT MONDANI… VEZETNEK A FRANCIÁK. Adli
adott bokából remek átadást Gouirinek, aki 7 méterről, kiszorított pozícióból egyből lőtt, Majnovics talán nem hitte, hogy elrúgja, de az erős lövés utat talált a kapunkba. 0–1
35. perc:
Kisütött a nap Nagygoricán, a meccs viszont kicsit leült.
31. perc: Adli
ívelt középre egy szabadrúgást bal oldalról, az alapvonal közeléből, a lábak között valahogy eljutott a labda Geubbelshez, aki nagyon éles szögből az oldalhálót zörgette meg.
30. perc: Bencze
gondolta úgy, hogy 40 méterről is lehet esély, de a kaput nem találta el.
29. perc:
Jobb oldalról érkezett a beívelés, amelyet kifejelt a magyar védelem, ám röviden, érkezett Caqueret, aki kapásból az égbe lőtt.
28. perc: Adli
esett el a magyar tizenhatoson belül, mondjuk Bencze lökte, de a bíró inkább úgy látta, hogy a labdában botlott el a francia, így nem ítélt tizenegyest.
27. perc:
Bal oldali francia szöglet után túlkombinálták, jöhetett a magyar kirúgás.
26. perc: KÖSZÖNJÜK… Adli
adott be a jobb oldalról, lendületből érkezett a bal oldalon Geubbels, aki 5 méterre a kaputól szerencsére csizmaszárral találta el a labdát, amely fölé pördült.
22. perc: Torvund
indult meg a bal oldalon, de megállt, aztán középre ívelt, Schönt azonban szerelték.
19. perc:
A szöglet mit sem ért, lehúzta a kapus.
18. perc: Csoboth
adta a labdát a jobb oldalra Szeretőnek, aki középre játszott, ám egy védőről szögletre pattant a labda.
15. perc: Caqueret
indult meg a bal oldalon, felnézett, a megint bántóan egyedül hagyott Adli felé játszott a jobb oldalra, de Majnovics gyorsan reagált, és felszabadított.
14. perc:
A jobb oldali szöglet után könnyedén fejelte ki a labdát Caqueret.
13. perc: Szerető
harcolt ki szögletet, legalább nem a mi kapunk előtt pattogott a labda...
12. perc: Adli
maradt megint nagyon üresen, majd a tizenhatosunk jobb oldaláról, külsővel célozta meg a jobb fölsőt, és csak alig ment mellé a remek csavart lövés.
11. perc:
Folyamatosan támadtak a franciák, ezúttal a bal szélen indultak meg, Geubbels azonban rosszul adott be, jöhetett a kirúgás.
9. perc:
Ezúttal már bevették a kapunkat, ám lesről. Mondjuk túlcifrázták, így Adli lesről lőtt gólt. Nagyon veszélyesek a franciák.
8. perc: EZT IS…
Ezúttal a betömörülő védőink csak nézték, ahogy Tchouaemi lőhetett 16 méterről, de Ásványi védett.
7. perc: EZT MEGÚSZTUK! Gouiri
óriási csellel jutott be a tizenhatosunk bal oldalára, testével átadást jelzett, de inkább maga ment előre, és 6 méterről, hatalmas gólhelyzetben a rövid fölső sarkot vette célba, Ásványi azonban belekapott és hihetetlen bravúrral védett!
5. perc: MAGYAR LÖVÉS!
A magyar kapu előtt pattogott a labda, Gouiri lövése pattant le a védelemről, azonnal indultunk előre, Torvund szaporázta a lépteit, majd betört a tizenhatoson belülre, és balról nagy lövést eresztett meg, de Cremillieux bravúrral védett.
3. perc: Hűha! Bencze Márk
került jó helyzetbe a francia tizenhatos előterében, egyet húzott kifelé, majd jobbal lőtt, de rosszul találta el a labdát, amely Cremillieux kezében halt el.
2. perc:
A franciák kezdtek aktívabban, rövid időre beszorították a magyar együttest, de helyzetbe nem kerültek.
1. perc:
Az U17-es meccseken a játékidő kétszer 40 perc.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat piros-fehér-zöldben, a franciák tiszta kékben játszanak.

A-CSOPORT

Törökország–Spanyolország 2–3 (Umut Günes 5., Karaahmet 11., ill. Sergio Gómez 24., Ruiz 33. – 11-esből, Morey 72.)

(Puskás Akadémia), Oroszi István (FTC)
VÉDŐK: Kovács Krisztián (ETO FC Győr), Opavszky Balázs (Vasas), Mocsi Attila (ETO FC Győr), ArdayDominik (Vasas), Bolla Gergő (Illés Akadémia), Majnovics Martin (Mattersburg – Ausztria)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Csonka András (FTC), Szoboszlai Dominik (Salzburg – Ausztria), Schön Szabolcs (Ajax – Hollandia), Kiss Tamás (Illés Akadémia)
TÁMADÓK: Szerető Krisztofer (Stoke City – Anglia), Csoboth Kevin (Benfica – Portugália), TímáriNorman (Puskás Akadémia), Bencze Márk (Vitesse – Hollandia), Szendrei Norbert (Honvéd-MFA), Torvund Alexander (Vasas)

A magyar válogatott programja
Május 3.: Magyarország–Franciaország 3–2
Május 6.: Magyarország–Skócia, Zágráb,16 óra
Május 9.: Magyarország–Feröer, Zágráb, 16 óra

A Nemzeti Sport Online a magyar válogatott összes Európa-bajnoki mérkőzéséről élő, szöveges tudósítással jelentkezik!