Nem sikerült a bravúr, búcsúztunk minifutball-vb-től

2017.10.13. 22:35
A mieinknek nem sikerült megállítaniuk Csehországot<br />
A magyar válogatott 1–0-ra kikapott Csehországtól a tunéziai minifutball-vb negyeddöntőjében, így búcsúzott a tornától.

22.30: Spanyolország–Csehország

A magyar válogatott óriási izgalmak után, a hosszabbítás utolsó percében szerzett kapusgóllal győzte le Líbiát a nyolcaddöntőben, így készülhetett a negyeddöntőre. A legjobb négy közé jutásért már egy jóval nagyobb falat, a torna egyik legerősebb válogatottja, az európai ranglistát vezető Csehország várt a mieinkre.

A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően kezdődött, a csehek birtokolták többet a labdát, a mieink inkább a kontrákra építettek. Az első félidőben a magyar válogatott nem igazán tudott veszélyeztetni, nem úgy, mint a csehek, akik kapufát is eltalálták, valamint többször is alaposan megtornáztatták Tajti Bencét.

A magyar kapus jól állta a sarat, volt, hogy tíz másodpercen belül kétszer is bravúrt mutatott be, így az első huszonöt percet követően gól nélküli állás mellett vonulhattak a pihenőre a csapatok.

A fordulás után valamennyit enyhült a csehek mezőnyfölénye, így némileg váratlanul szerezték meg a vezetést: a 37. percben elcsúszott a mieink védekezése, Patrik Levcik pedig senkitől sem zavartatva lőhetett közelről a kapunkba egy felívelés után. 0–1

Ez pedig nem ígért sok jót a hajrára, hiszen a csehek a negyeddöntő előtt négy meccsen mindössze két gólt kaptak.

A védelmük pedig ezúttal is rendkívül stabilnak bizonyult, a mieink hiába próbálkoztak, csak elvétve jutottak lövésig, amikor pedig ez megtörtént, a vendégek kapusa, Ondrej Bíro állta a labda útját, így a csehek 1–0-ra nyertek, s készülhetnek az elődöntőre, míg a magyar válogatott számára véget ért a világbajnokság.

2. FÉLIDŐ

52. perc: Véget ért a mérkőzés, a csehek 1–0-ra legyőzték a mieinket, így számunkra véget ért a világbajnokság.

50. perc: Letelt a rendes játékidő, hamarosan véget ér a meccs.

48. perc: Fekete távoli lövése jóval elkerülte a cseh kaput.

46. perc: A csehek kapusát kellett ápolni, és úgy tűnik, minden rendben van vele, hiszen lábbal hárított Fekete lövését.

45. perc: Bognár éles szögből leadott lövését Bíro hárította, majd Nagy lövését blokkolták a csehek.

43. perc: Tajti is egyre többet lép fel a támadásokhoz, de egyelőre nem nagyon tudunk veszélyeztetni.

37. perc: GÓL! VEZETNEK A CSEHEK! A magyar védelem egy kicsit elcsúszott, így egy, a felezővonal közeléből felívelt labda üresen találta meg Patrik Levciket, aki egy lépésről a hálóba lőtt. 0–1

36. perc: DE KÁR ÉRTE! Bognár egy szép csel után lövésre vállalkozott, a labda pedig csak centikkel suhant el a jobb alsó sarok mellett.

33. perc: Somogyi Szabolcs kapott sárga lapot, miután felvágta Levciket.

32. perc: Horváth bal oldali beadása után Varga elől piszkálták el a labdát a csehek.

31. perc: Levcik egy rabonával adta be a labdát, de szerencsére nem talált társat.

26. perc: Újra útjára indult a labda, a mieink kezdték a második félidőt.

1. FÉLIDŐ

25. perc: Véget ért az első félidő, az állás egyelőre gól nélküli döntetlen.

22. perc: Újabb cseh helyzet, Csesznekinek azonban sikerült kirúgnia a labdát a kapu torkából.

21. perc: Veszélyeztetnek a mieink is, Lak lövését hárította Bíro.

19. perc: MI MARADT KI?! Koudelka lövése után Kounovsky elé pattant a labda, ő azonban másfél méterről kétszer is Tajtiba bombázott.

18. perc: Bognár esett el a büntetőterületen még éppen kívül, a játékvezetők azonban nem láttak szabálytalanságot.

17. perc: Tajti paskolt oldalra egy kiszorított helyzetből leadott lövést.

15. perc: KAPUFA! Levcik lőtte a kapunk elé a labdát, ott Polav tette bele a lábát, amelyről a bal oldali kapufára pattant a labda. Ezt Tajti most csak szemmel verte...

15. perc: Tajti fogott meg magabiztosan egy jobb oldali, lapos beadást.

9. perc: Ondrej Bíro elveszítette a labdát a kapujától távol, majd belekapott abba, így megakadályozva, hogy a mieink támadója az üres kapuba passzolhasson – villant a sárga lap, de ezért talán a piros sem lett volna túlzás.

8. perc: Ismét Bíro lopakodott előre, majd a mieink térfeléről lőtt, de ezúttal nem találta el a kaput.

5. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a csehek, Marík állt a labda mögé, életerős lövését azonban hárította Tajti.

2. perc: A vendégek kapusa, Bíro tüzelt a felezővonal közeléből, de Tajti a kapu fölé tolta a labdát.

A mieink tiszta fehér szerelésben, a csehek pedig piros mezben és fehér nadrágban léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a csehek indították útjára a labdát.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Csehország összecsapás a minifutball világbajnokság negyeddöntőjéből. A tét a legjobb négy közé jutás, tartsanak velünk!

A mieink a csoportkörben 3–1-re kikaptak Mexikótól, majd 1–1-es döntetlent játszottak Chilével, végül pedig 6–0-ra kiütötték Irakot, így jobb gólkülönbséggel a második helyen zártak.

A nyolcaddöntőben óriási izgalmak közepette, hosszabbításban 3–2-re legyőzte Líbiát a magyar válogatott. A mindent eldöntő gólt kapusunk, Tajti Bence szerezte a kétszer ötperces hosszabbítás legvégén. Részletek itt!

A cseh válogatott ellenállhatatlan volt a csoportkörben: a nyitányon 7–0-ra kiütötte Franciaországot, majd 5–1-re nyert Ausztrália ellen, zárásként pedig tízet hintett Argentínának (10–0). A nyolcaddöntőben Brazília várt a csehekre, a 2015-ös torna ezüstérmese azonban nem okozott nekik gondot, 3–1-re nyertek. Érdekesség, hogy ez volt az egyetlen meccs a 16 között, amely nem torkollott hosszabbításba.

A legutóbbi Eb-n a mieink a harmadik, a csehek a második helyen zártak.