Minifutball-vb: kiütöttük Irakot, bejutottunk a 16 közé!

2017.10.11. 18:03
A magyar válogatott készülhet a csütörtöki nyolcaddöntőre (Fotó: Facebook/Minifutball Szövetség)
A magyar válogatott 6–0-ra megverte Irakot a tunéziai minifutball-vb csoportkörének harmadik fordulójában, ezzel a B-csoport második helyén végzett, és bejutott a legjobb tizenhat közé. A mieink a nyolcaddöntőben Líbiával találkoznak, csütörtökön 18.30-tól.

Az első fordulóban Mexikótól 3–1-es vereséget szenvedő, majd a másodikban Chilével 1–1-es döntetlent játszó magyar válogatott abban a tudatban lépett pályára Irak ellen, hogy ha legalább öt góllal nyer, akkor a csoport második helyén biztosan továbbjut a legjobb tizenhat közé.

A mieink hamar 2–0-s előnybe kerültek, utána azonban megtört a kezdeti lendület, és sokáig nem sikerült újabb gólt szerezni. A hajrában aztán a magyar csapat javított a helyzetkihasználásán, és szebbnél szebb gólokat szerezve kiütésessé tette sikerét (6–0), melynek köszönhetően nem kell számolgatnia, csoportmásodikként ugyanis bejutott a nyolcaddöntőbe.

A kvartettek első két helyezettjei mellett a négy legjobb harmadik kvalifikálja magát az egyenes kieséses szakaszba. A magyar válogatott a nyolcaddöntőben csütörtökön 18.30-tól az F-csoport másodikjával, Líbiával csap össze.