Koszorúzás az MLSZ centenáriumi emlékművénél az 1000. válogatott meccs után

CS. M.CS. M.
Vágólapra másolva!
2025.03.22. 13:38
Csank János, Gellei Imre és Bozsik Péter (Fotó: Árvai Károly)
Válogatottunk 1000. mérkőzése alkalmából a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) vezetősége, valamint korábbi válogatott játékosok és szövetségi kapitányok együtt koszorúzták meg az MLSZ centenáriumi emlékművét szombaton a Puskás Aréna mellett.

 

Mint ismert, válogatottunk ezredik mérkőzése a Törökország ellen 3–1-re elveszített isztambuli Nemzetek Ligája-osztályozó-odavágó volt, így a koszorúzásra a vasárnapi visszavágó, az 1001. meccs előtt került sor szombaton a Puskás Aréna mellett. 

A centenáriumi emlékműnél tartott megemlékezésre különböző generációk mintegy félszáz korábbi válogatott játékosa látogatott el, míg a korábbi szövetségi kapitányokat Csank János, Gellei Imre és Bozsik Péter képviselte. Az MLSZ-vezetők részéről Csányi Sándor MLSZ-elnök, Vági Márton főtitkár és Berzi Sándor alelnök vett részt az eseményen. A volt játékosok nevében Rákosi Gyula, Király Gábor és Dzsudzsák Balázs koszorúzott, majd a kapitányok és a szövetség vezetői is saját koszorút és emlékplakettet helyeztek el az emlékműnél. 

Király Gábor és Dzsudzsák Balázs

Ünnepi beszédében Csányi Sándor a múlt kiemelkedő eredményeiről, nagy korszakairól beszélt a kezdetektől az Aranycsapaton át napjainkig – írja az MLSZ. A korábbi férfi és női válogatott játékosok neveivel ellátott centenáriumi emlékművet, Mihály Gábor szobrászművész alkotását 2001-ben, a szövetség fennállásának 100. évfordulója alkalmából adták át az akkori Népstadion, a mostani Puskás Aréna tőszomszédságában.

Sipos Jenő és Csányi Sándor
 

 

Legfrissebb hírek

Meccsenként öt hazai játékos az NB I-ben, csak magyar edzők az NB II-ben – nagy változtatásokra készül az MLSZ

Labdarúgó NB I
2025.04.28. 20:23

A bérletek kilencven százalékát értékesítették a hazai válogatott meccsekre

Magyar válogatott
2025.04.25. 16:12

Megvan, mikor fogadja a Paks a Ferencvárost a bajnoki hajrában

Labdarúgó NB I
2025.04.25. 10:40

Első körben az NB I-ből és az NB II-ből csak a BVSC nem kapott licencet

Labdarúgó NB I
2025.04.23. 17:07

Nyilasi Tibor: Nem gondoltam volna, hogy ilyen sok embernek fontos vagyok

Magyar válogatott
2025.04.22. 13:24

Gyász: elhunyt Garami József korábbi szövetségi kapitány

Magyar válogatott
2025.04.22. 10:17

Április 22-én indul a bérletértékesítés a magyarok vb-selejtezőire

Magyar válogatott
2025.04.18. 19:35

Nyilasi Tibor szívműtéten esett át

Minden más foci
2025.04.18. 17:26
Ezek is érdekelhetik