Román-magyar: „Ezért szép az élet, itt az esély a revánsra”

2014.10.02. 12:42
Korcsmár Zsolt, a magyar labdarúgó-válogatott Greuther Fürthben szereplő védője nagyon várja a Románia elleni Európa-bajnoki selejtezőt, s azt is, hogy találkozzon Dárdai Pál szövetségi kapitánnyal.



„Mondhatjuk, hogy válogatott formában vagyok, de ez nem biztos, hogy reális. Nyilván próbálok mindent megtenni, hogy a kapitány felfigyeljen rám, és hogy a lehető legjobb állapotban érkezzek meg az edzőtáborba. Fél szemmel már a románok elleni meccsre figyelünk, nagyon várom a jövő hetet” – mondta Korcsmár Zsolt a Digi Sport Reggeli Start című műsorában.

„Nem a védők kapják a gólokat, hanem a csapat. Persze akadtak olyan mérkőzések, amikor egy-egy egyéni hiba becsúszott, s ebből kaptunk gólokat, de be kell látni, mostanában több olyan meccs volt, amikor nem működött a védekezés, mint amikor igen. A válogatottban nehezebb összeszokni. Kevesebbet találkozunk, mindenki más felfogásban játszik a klubjában, kevesebb az idő, hogy összecsiszolódjunk. Lipták Zolival futballoztam együtt Újpesten, Mészáros Norbival is nagyon szerettem játszani, Juhász Roland pedig egy gép, vele ezért jó együtt szerepelni. Mindenkivel meg lehet találni a közös hangot, csak az edzéseken gyakorolni kell.”

„Nem lepett meg Simon Krisztián meghívója. Dárdai Pál azt mondta, olyan embert keres, aki előrefele is tud védekezni. Nem tudom, mennyire van meg benne a védővéna, de rendkívül gyors, ezzel akár javíthatja a helyezkedési hibáját, ha úgy adódik” – folytatta a volt újpesti játékos.

„Nagyon várom, hogy találkozzak Dárdai Pállal és a kerettel. Számomra roppant meggyőző volt a bemutatkozó beszéde, mindig szerettem az ő mentalitását. Biztos vagyok benne, hogy a csapat hamar meg fogja ezt érezni, és egy irányba fogunk evezni. Én úgy készülök, hogy játszom majd Romániában, de ez a kapitány döntése lesz, amit elfogadok. Mindenkinek arra kell számítania, hogy pályára fog lépni.”

„A románok labdaszerzésekből gyorsan próbálnak a védők mögé kerülni. Ki kell mondani, az előző selejtezőn nem sikerült úgy teljesítenünk ellenük, ahogy szerettünk volna. De ezért szép az élet, itt az esély, hogy visszavágjunk.”

„Nyilván a szövetség az eredmények szempontjából nézi majd a dolgot, ám nem tudom elképzelni, hogy Dárdai Pál hosszabb távra maradjon, pont amiatt is, amit a bemutatkozásakor mondott. Ez az ő döntése, majd meglátja, hogy a karrierje szempontjából mi a legjobb lépés számára” – fejezte be Korcsmár.

„Mondhatjuk, hogy válogatott formában vagyok, de ez nem biztos, hogy reális. Nyilván próbálok mindent megtenni, hogy a kapitány felfigyeljen rám, és hogy a lehető legjobb állapotban érkezzek meg az edzőtáborba. Fél szemmel már a románok elleni meccsre figyelünk, nagyon várom a jövő hetet” – mondta Korcsmár Zsolt a Digi Sport Reggeli Start című műsorában.

„Nem a védők kapják a gólokat, hanem a csapat. Persze akadtak olyan mérkőzések, amikor egy-egy egyéni hiba becsúszott, s ebből kaptunk gólokat, de be kell látni, mostanában több olyan meccs volt, amikor nem működött a védekezés, mint amikor igen. A válogatottban nehezebb összeszokni. Kevesebbet találkozunk, mindenki más felfogásban játszik a klubjában, kevesebb az idő, hogy összecsiszolódjunk. Lipták Zolival futballoztam együtt Újpesten, Mészáros Norbival is nagyon szerettem játszani, Juhász Roland pedig egy gép, vele ezért jó együtt szerepelni. Mindenkivel meg lehet találni a közös hangot, csak az edzéseken gyakorolni kell.”

„Nem lepett meg Simon Krisztián meghívója. Dárdai Pál azt mondta, olyan embert keres, aki előrefele is tud védekezni. Nem tudom, mennyire van meg benne a védővéna, de rendkívül gyors, ezzel akár javíthatja a helyezkedési hibáját, ha úgy adódik” – folytatta a volt újpesti játékos.

„Nagyon várom, hogy találkozzak Dárdai Pállal és a kerettel. Számomra roppant meggyőző volt a bemutatkozó beszéde, mindig szerettem az ő mentalitását. Biztos vagyok benne, hogy a csapat hamar meg fogja ezt érezni, és egy irányba fogunk evezni. Én úgy készülök, hogy játszom majd Romániában, de ez a kapitány döntése lesz, amit elfogadok. Mindenkinek arra kell számítania, hogy pályára fog lépni.”

„A románok labdaszerzésekből gyorsan próbálnak a védők mögé kerülni. Ki kell mondani, az előző selejtezőn nem sikerült úgy teljesítenünk ellenük, ahogy szerettünk volna. De ezért szép az élet, itt az esély, hogy visszavágjunk.”

„Nyilván a szövetség az eredmények szempontjából nézi majd a dolgot, ám nem tudom elképzelni, hogy Dárdai Pál hosszabb távra maradjon, pont amiatt is, amit a bemutatkozásakor mondott. Ez az ő döntése, majd meglátja, hogy a karrierje szempontjából mi a legjobb lépés számára” – fejezte be Korcsmár.

 

Legfrissebb hírek

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54

Messinek annak idején 13 perc elég volt az első vb-gólhoz – vb-videók

Minden más foci
2026.06.16. 15:03

NB I: Fenyő Noah végleg az Újpesté

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 18:16

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
2026.06.10. 07:56

„Tízpontos” felkészülés – Bodnár Zalán jegyzete

Magyar válogatott
2026.06.09. 23:15

Kőszárhegyen jótékonykodott Dárdai Pál, Juhász Roland és Németh Krisztián

Minden más foci
2026.06.08. 12:34

Ígéretes kazah fiatalok kaphatnak lehetőséget Debrecenben

Magyar válogatott
2026.06.08. 10:08
Ezek is érdekelhetik