Válogatott: Juhász ujjműtét után várja a felkészülési meccseket

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.05.21. 09:39
A közelmúltban ujjműtéten esett át Juhász Roland, a belga bajnok Anderlecht labdarúgója, aki ennek ellenére a magyar válogatott soron következő két felkészülési mérkőzésén minden bizonnyal pályára léphet majd.

A hét éve Belgiumban légióskodó védő – aki az Anderlechttel negyedik bajnoki aranyérmét gyűjtötte be az idén – az m1 Ma reggel című műsorában hétfőn elmondta, hogy tavaly augusztusban sérült meg az ujja, s azóta ez volt a harmadik, s egyben legnagyobb operációja. Juhász ezen a héten megy vissza kontrollra, s kap majd egy olyan speciális kötést, amellyel tud majd játszani június 1-jén a csehek, három nappal később pedig az írek elleni válogatott mérkőzéseken.

A szombati Bajnokok Ligája-döntő az Anderlecht játékosai és szurkolói számára nagy téttel bírt, ugyanis egy esetleges Bayern München-győzelemmel a csapat egyből a főtáblán kezdhetett volna a legrangosabb kupasorozat következő szezonjában. Juhász elmondása szerint épp ezért bosszús volt a Chelsea sikere miatt, mivel a főtáblához így két selejtezőkörben kell nyernie majd együttesének, ám hangsúlyozta, szomorkodni nem érdemes, előre kell nézni.

Egyáltalán nem biztos ugyanakkor, hogy a hátvéd ott lesz az együttesben. A 29. életévét a nyáron betöltő futballista szerint az egyik utolsó esélye lesz rá, hogy továbblépjen, s ő szeretne élni az esetleges lehetőséggel.

„Szeretem a csapatot, a várost és engem is megbecsülnek, de hét év után úgy érzem, elég volt, szeretném kipróbálni magam máshol, egy erősebb bajnokságban – mondta Juhász. – Persze akkor sem leszek szomorú, ha maradok az Anderlechtnél.”

A védővel kapcsolatban az utóbbi időszakban három klub érdeklődéséről lehetett hallani. Juhász jelezte, ő is a német Borussia Mönchengladbach, a török Besiktas és az ukrán Dnyipro csapatairól hallott mint lehetséges vevőkről. Juhász nem titkolta, elsősorban nyugaton szeretne maradni, így a három együttes közül, ha választhatna, mindenképpen a Bundesligában szereplő Mönchengladbachhoz igazolna. Azt ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a jövője majd csak a nyáron dől el, addig pedig még válogatott meccsek várnak rá.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: minimum 90 fiatalperc minden csapatban a 17. fordulóban

Utánpótlássport
1 órája

Kiakadtak a rajongók, rendbontással indult Lionel Messi indiai körútja

Minden más foci
2025.12.13. 11:14

Labdarúgás: több mint 1200 fiatalperc az NB I 16. fordulójában

Utánpótlássport
2025.12.09. 11:28

Labdarúgás: portugál duplaarany az U17-es korosztályban

Utánpótlássport
2025.12.03. 09:00

Labdarúgás: hat gólt rúgott a bolgároknak az U17-es leányválogatott

Utánpótlássport
2025.12.02. 17:51

Labdarúgás: több mint 1300 fiatalperc az NB I 15. fordulójában

Utánpótlássport
2025.12.02. 09:07

Labdarúgás: kikaptak a spanyoloktól az U17-es lányok Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2025.11.29. 14:51

Ennyi volt: már nem Peter Stöger irányítja Bolláékat – hivatalos

Európa-konferencialiga
2025.11.28. 13:25
Ezek is érdekelhetik