Női labdarúgás: válogatottunk kétgólos győzelmet aratott Szlovénia felett

2010.05.05. 18:11
A magyar női labdarúgó-válogatott Zalaegerszegen felkészülési mérkőzésen kétgólos győzelmet aratott Szlovénia felett. Csapatunk számára ez a találkozó jelentette a május 20-i főpróbát, amikor Ukrajna ellen lépnek majd pályára legjobbjaink világbajnoki selejtezőn.

A mieink taktikus, kombinatív játékával a szlovénok nem tudtak mit kezdeni, a magyar válogatott végig jelentős fölényben játszott, és már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert – adta hírül a szövetség honlapja, az mlsz.hu. Az első 45 percben mindkét gólunkat Fogl Katalin szerezte, majd a fordulás után Méry Rita is bevette az ellenfél kapuját, a szlovénok erejéből csak egy szépítő találatra futotta. Válogatottunk magabiztosan és megérdemelten győzte le ellenfelét, a mutatott teljesítmény mindenképpen biztató az ukránok elleni idegenbeli vb-selejtező előtt.

„Fegyelmezett, időnként nagyon jó játékkal magabiztos győzelmet arattunk. A védelem kiválóan teljesített, a kontráink jól ültek, megérdemelten vezettünk már a szünetben két góllal. Az Ukrajna elleni taktikát gyakoroltuk, és tökéletesen visszakaptam a játékosoktól, amit előzetesen kértem tőlük. Ezúttal nem volt gyenge pontunk, minden játékos kiváló teljesítményt nyújtott, és önbizalom-növelő sikert értünk el. Ilyen játékkal az ukránok elleni vb-selejtezőt is eredményesen zárhatjuk" – nyilatkozta a mérkőzést követően Vágó Attila.

„Fegyelmezett, időnként nagyon jó játékkal magabiztos győzelmet arattunk. A védelem kiválóan teljesített, a kontráink jól ültek, megérdemelten vezettünk már a szünetben két góllal. Az Ukrajna elleni taktikát gyakoroltuk, és tökéletesen visszakaptam a játékosoktól, amit előzetesen kértem tőlük. Ezúttal nem volt gyenge pontunk, minden játékos kiváló teljesítményt nyújtott, és önbizalom-növelő sikert értünk el. Ilyen játékkal az ukránok elleni vb-selejtezőt is eredményesen zárhatjuk" – nyilatkozta a mérkőzést követően Vágó Attila.

Vágó Attila szövetségi edző Szőcs Réka – Szeitl Szilvia (Tálosi Szabina, a 46. percben), Tóth II Alexandra (Tóth I Alexandra, 60. percben), Demeter Réka, Krenács Lilla (Rudán Andrea, a 65. percben) – Smuczer Angéla, Rácz Zsófia – Fogl Katalin (Jakab Réka, a 46. percben), Vágó Fanny, Gál Tímea (Tóth Gabriella, a 46. percben) – Pádár Anita (Méry Rita, a 68. percben) összeállításban szerepeltette együttesét.

ZALAEGERSZEG, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Magyarország–Szlovénia 3–1 (2–0)
Legfrissebb hírek

Ellenfelet kapott a Ferencváros női együttese a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2026.06.19. 09:13

Női labdarúgó-vb-selejtező: Hollandiával játszik a magyar válogatott

Magyar válogatott
2026.06.18. 13:33

Női NB I: tarolt a bajnok Ferencváros a RangAdó díjátadón

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 22:44

Női foci: magyar játékos lett az osztrák Bundesliga legjobbja

Légiósok
2026.05.29. 11:08

Távozik a Barca kétszeres aranylabdás játékosa – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.05.27. 09:10

Rangadót nyert Felcsúton az FTC, az élen végzett a női NB I alapszakaszában

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 21:00

Az ETO kiütötte a PMFC-t a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 18:54

A Puskás Akadémia 11, az FTC és az ETO öt-öt gólt szerzett a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.09. 22:40
Ezek is érdekelhetik