Katar: Németh góllal debütált, de öröme nem lehet felhőtlen

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.02.05. 19:14
A Sporting Kansas Citytől megvásárolt Németh Krisztián góllal mutatkozott be új csapatában, a katari al-Garafában! Apró szépséghiba, hogy az első félidőben beálló magyar válogatott csatár 89. percben szerzett találata nem ért pontot, együttese ugyanis a huszáros hajrá ellenére hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett az al-Arabitól.

A katari bajnokság 17. fordulójában lejátszott mérkőzésen Németh Krisztián a kispadon kapott helyet, de korán, az első félidő 37. percében becserélte őt Pedro Caixinha vezetőedző, amikor az al-Garafa már 1–0-s hátrányban játszott.

A magyar válogatott csatár hazai pályán szereplő csapata a második játékrészben még nagyobb bajba került, hiszen az al-Arabi újabb két gólt szerzett, és 3–0-s előnyből várhatta az utolsó perceket.

Sokan talán már elkönyvelték a magabiztos vendégsikert, amikor Németh Krisztián első katari góljával szépített az al-Garafa. A magyar támadó a 89. percben remekül indult be a védők mögé az üres területre, csapattársa gyönyörű labdát tálalt elé, Németh pedig gólra váltotta a ziccert. Honfitársunk három perccel később ismét betalált, de akkor lesről lépett vissza, mielőtt megkapta a labdát, így a játékvezető nem adta meg a gólt.

A házigazdák a hosszabbításban még egyszer bevették az al-Arabi kapuját – ekkor már szabályos keretek között –, de az egyenlítésre nem maradt idejük, így egymást követő két győzelem után elszenvedték szezonbeli nyolcadik vereségüket.

A tizennégy csapatos bajnokság nyolcadik helyén álló al-Garafánál az eddigi 17 forduló során csak a sereghajtó al-Meszaimir szerzett kevesebb gólt.

Németh gólja 0:50-nél


Legfrissebb hírek

Sallói Dániel: A győzelmekre és a rekordokra vagyok a legbüszkébb

Légiósok
16 órája

Újabb legenda szerint kell Kerkezzel erősíteniük Szoboszlaiéknak

Angol labdarúgás
18 órája

Megdolgoztatták Szoboszlai Dominiket, válaszul kihozta győztesnek Cristiano Ronaldót

Légiósok
23 órája

Nikitscher Tamás: Igazán a kudarcokból lehet tanulni – exkluzív

Légiósok
Tegnap, 8:39

Heti légiósprogram: Szoboszlaiék a Chelsea-vel, Gulácsiék a Bayernnel játszanak

Légiósok
2025.04.28. 10:42

Légióskörkép: Szoboszlai bajnok lett, Sallai és Novothny gólokat szerzett

Légiósok
2025.04.28. 10:20

Megvan Szoboszlai 11. trófeája, nyolc idény alatt – folytatta nagy sorozatát

Légiósok
2025.04.27. 20:58

Légiósok: Sallai Roland ismét gólt szerzett a Galatasarayban

Légiósok
2025.04.27. 20:29
Ezek is érdekelhetik