Niké Liga: panaszt tesz a DAC a Pozsonyban történtek miatt

2023.12.18. 13:54
A dunaszerdahelyi szurkolókra Pozsonyban sem lehetett panasz, nem úgy a hazaiakra... (Fotó: dac1904.sk/hu)
A szlovák élvonalbeli labdarúgó bajnokság, a Niké Liga 18. fordulójában a címvédő Slovan 2–1-re legyőzte a Dunaszerdahelyt. A két csapat pozsonyi találkozóján minden volt, ami lenni szokott: izgalmak, kihagyott helyzetek, erősen vitatható bírói ítéletek, magyargyalázás...

Több kérdés maradt megválaszolatlanul a vasárnapi, pozsonyi Slovan–DAC (2–1) találkozó után. Csak a három legvitatottabbat említsük! A 8. percben Matej Trusa harcolta ki a labdát, visszajátszott és Yhoan Andzouana gólt szerzett. A játékvezető szerint Trusa már a játéktéren kívülről küldte a labdát a kapu elé, és nem is nézte vissza az esetet, pedig a felvételek alapján nem világos, hogy a labda tényleg teljes terjedelmével elhagyta-e a játékteret.

Egy óra játék után gólt szerzett a Slovan. A partjelző lesállást intett, majd közel ötperces videózás következett, aminek a végén a játékvezető megadta a gólt. A televízióban közzétett felvételek alapján nem volt egyértelmű ez az eset sem. Ugyan később azt közölték, hogy a másik oldalról lévő felvétel alapján nem volt les, de akkor miért kellet öt percet állnia a játéknak és miért nem közölték a szabályos gólt bizonyító felvételt?

A 75. percben a kétgólos Marko Tolic szinte karaterúgással letaglózta a vendég Milan Dimunt. Erik Gemzicky játékvezető azonban csak sárga lapot húzott elő.

„Meg kell említenem a VAR-rendszert, amelynek az lenne a feladata, hogy segítse a futballt. Ma viszont nem volt szerencsénk a videóbíróval. Néhány dolgot nehéz felfogni ezzel kapcsolatban“
– nyilatkozta a meccs után Xisco Munoz, aDAC mestere.

Apozsonyi meccsekhez, sajnos, hozzátartozik magyarok gyalázása is. Csakúgy, mint tavasszal is, nem csupán a Slovan ultráitól. Az 55. percben az egész stadion, több mint négyezer ember kórusban üvöltötte, hogy „K...a magyarok!“ Ha nem történik csoda, aSzlovák Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága aszokása szerint ismét jelentéktelen pénzbüntetéssel sújthatja apozsonyi klubot…

Lapunk mindenesetre úgy értesült, aDAC következő napokban panaszt emel apozsonyi Tehelne Pole Stadionban történtek miatt.

Úgy érzem, ma nem érdemeltünk vereséget – nyilatkozta a meccs után a Nemzeti Sportnak a DAC magyar U-válogatott játékosa, Vitális Milán.Ugyan többet volt a hazai csapatnál a labda, de nem voltak veszélyesek. Egységesek voltunk. Főleg hátul, s igyekeztünk gyors ellenakciókat vezetni, de a támadó harmadba nem tudtunk elégszer eljutni, hiányoztak az utolsó, pontos átadások, a váratlan lövések. Egyszóval pontatlanok voltunk. Az okokat kereshetjük a pálya rossz talajában is, de mindkét csapat számára ugyanolyanok voltak a feltételek a játékhoz és van amire nem is szeretnék külön kitérni Sajnálom, de ma elkaphattuk volna a Slovant. Meg kell említenem a szurkolóinkat. mert szerintem nagyon sokszor hangosabbak voltak a Slovan drukkereinél. Nagy köszönet a fanatikusoknak.”

A magyar U21-es válogatott játékos szerint szerint a DAC szempontjából közepesre sikeredett az őszi idény és nagyon bízik a jobb folytatásban.

„Összességében az ötödik hellyel nem lehetünk elégedettek. Tanulnunk kell az őszi, sikertelen meccsekből. Bizakodó vagyok, sőt biztos vagyok benne, hogy tavasszal meglesz a dobogó. És akkor még itt van a Szlovák Kupa, amelyben negyeddöntősök vagyunk. Szeretnénk sikeresen venni az akadályokat, s a döntőben, Kassán a szurkolók hathatós támogatásával elhódítani a serleget. Természetesen tudjuk, hogy addig nagyon-nagyon sokat kell dolgoznunk” – fogalmazott Vitális Milán.

SZLOVÁK NIKÉ LIGA
18. FORDULÓ
Slovan–DAC 2–1 (1–1)
Pozsony,
Tehelne Pole Stadion, 4789 néző. Vezette: Gemzicky
Slovan: Borjan – Blackman, Bajric, Wimmer, Lovat (Pauschek, 62.) – Szavvidisz, Kucka – Barszegjan, Tolic (Kankava, 85.), Zmrhal (Strelec, a szünetben) – Csavrics (Kasia, 90+2.). Vezetőedző: id. Vladimír Weiss