MLS: Sallóiék idegenben nyertek, Gazdagék otthon ikszeltek, Messiék lemaradnak a rájátszásról

D. S. B.D. S. B.
2023.10.08. 07:11
Sallói Dánielék izgalmas meccset nyertek Salt Lake Cityben (Fotó: Getty Images)
A Philadelphia Union Gazdag Dániellel a soraiban játszott gól nélküli döntetlent a Nashville-lel, míg a Sallói Dánielt foglalkoztató Sporting Kansas City emberelőnyben, háromgólos vezetésről nyert 3–2-re a Real Salt Lake otthonában az amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) magyar idő szerinti vasárnap hajnali mérkőzésein. Az Inter Miamiba sérülése után visszatért a hétszeres aranylabdás Lionel Messi, de a floridaiak sorozatban negyedik meccsüket sem tudták megnyerni.

Gazdag Dánielék mérkőzése nem sok eseményt hozott, a Philadelphia hazai pályán többet veszélyeztetett, mint vendége, a Nashville SC, de a kaput egyik csapat sem tudta bevenni. 0–0

Sallói Dánielék meccse viszont sok izgalmat hozott, hiszen a Real Salt Lake Justen Glad kiállítása miatt már a harmadik perctől emberhátrányban játszott, ezt pedig egy perccel később ki is használta a Kansas City: Erik Thommy után még az első félidőben Johnny Russell, a másodikban pedig Alan Pulido – tizenegyes után a kipattanót értékesítve – növelte a különbséget három gólra. A házigazda hiába hajrázott nagyot és szerzett két gólt is az utolsó tíz percben, nem tudott pontot menteni. 2–3

Az Inter Miamiba visszatért sérülése után a hétszeres aranylabdás Lionel Messi, aki csereként az 55. percben lépett pályára a Cincinnati elleni floridai mérkőzésen, de nem ő, hanem egy másik argentin volt a főszereplő, ugyanis a három pontot Álvaro Barreal góljának köszönhetően a vendégek szerezték meg.

Az Inter Miami vereségével biztossá vált, hogy nem jut be a rájátszásba.