Légiósok: Gyurcsóval kapcsolatban két dolog tűnik biztosnak

P. K.P. K.
Vágólapra másolva!
2018.01.11. 11:16
A napokban több találgatás és pletyka is megjelent a 18-szoros válogatott labdarúgó, Gyurcsó Ádám lehetséges jövőjével kapcsolatban a lengyel és a hazai sajtóban. A Pogon Szczecin légiósának helyzetéről menedzsere, Filipovics Vladan nyilatkozott a Nemzeti Sport Online-nak.

Gyurcsó Ádámmal kapcsolatban decemberben adott ki közleményt a lengyel élvonalban sereghajtó Pogon Szczecin, mely szerint a téli átigazolási időszakban átadólistára teszik a 26 éves magyar labdarúgót. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy szeretnék eladni a játékjogát, ingyen nem engedik el, pénzt kérnek érte.Gyurcsó Ádámmal kapcsolatban decemberben adott ki közleményt a lengyel élvonalban sereghajtó Pogon Szczecin, mely szerint a téli átigazolási időszakban átadólistára teszik a 26 éves magyar labdarúgót. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy szeretnék eladni a játékjogát, ingyen nem engedik el, pénzt kérnek érte.

Azóta elkezdődött a felkészülés, egyes hírek szerint Gyurcsó nélkül, aki akár az NB I-be is hazatérhet.

„Ádám Lengyelországban van és a Pogonnál készül. Jövő héten edzőtáborba utazik a keret, oda azonban már nem biztos, hogy a többiekkel tart, mert szeretnénk, ha addigra megoldódna a helyzete és találnánk új csapatot a számára, miután jelenlegi klubjánál nem számítanak rá. Több országból is van érdeklődés. A hazatérést egyelőre nem tervezi, biztosra vehető, hogy nem az NB I-ben folytatja” – cáfolta meg a szélsővel kapcsolatos különböző találgatásokat a Nemzeti Sport Online megkeresésére menedzsere, Filipovics Vladan.

Vagyis két dolog tűnik biztosnak: az, hogy Gyurcsó távozik és az, hogy nem jön haza. A játékosügynök ugyanakkor elmondta, jó eséllyel Lengyelországot is elhagyja a szélső.

Korábban ugyan szóba került, hogy a Wisla Kraków szerződtetné, amelynél ismét együtt dolgozhatna az új spanyol vezetőedzővel, Joan Carrillóval, akivel 2015-ben közösen nyertek bajnokságot a Videotonnal, de a krakkóiak nem tudnak fizetni érte. A Pogon nem hajlandó ingyen elengedni Gyurcsót, akinek 2019 nyaráig szól a szerződése.

Gyurcsó 2016 januárjában szerződött jelenlegi klubjához, melynek színeiben 67 lengyel bajnokin kilenc gólt szerzett és 13 gólpasszt jegyzett. Ebben a szezonban 20 tétmérkőzésen két gól és két gólpassz fűződik a nevéhez.

Legfrissebb hírek

Kisvárdai érkező, újpesti távozó – indulnak a téli átigazolások az NB I-ben

Labdarúgó NB I
23 órája

Ahogy azt Révész Attila előre jelezte, máris megvan a Kisvárda első téli érkezője

Labdarúgó NB I
2025.12.09. 16:55

Varga Barnabás téli szerződtetése még az arab világban is kuriózumnak számítana

Labdarúgó NB I
2025.12.02. 16:51

Az Újpest védője megérkezett Bukarestbe – fotó, videó!

Labdarúgó NB I
2025.12.01. 11:25

Az Újpest légiósát botrányhősként mutatják be Romániában

Labdarúgó NB I
2025.11.29. 12:29

„Nem ez volt a legjobb meccsünk” – a duplázó Molnár Rajmund az 5–1-es siker után

Légiósok
2025.11.25. 07:34

Molnár Rajmund remek estéje: két rúgott gól és kiütéses győzelem a lengyel bajnokságban

Légiósok
2025.11.24. 21:00

ETO: az NB II-ben bizonyíthat a kanadai csatár

Labdarúgó NB I
2025.11.22. 14:35
Ezek is érdekelhetik