Légiósok: Nem ijedek meg a kihívástól - Bajner Bálint

2013.01.05. 09:36
Bajner Bálint, a német bajnok (Bundesliga) Borussia Dortmund magyar labdarúgója nem ijed meg a kihívástól, és szeretne bizonyítani a csapat spanyolországi edzőtáborában. A 22 éves csatárt bár hívták más csapatok, ragaszkodik hozzá Jürgen Klopp vezetőedző.

„Mielőtt ősszel aláírtam a kétezer-tizennégy nyaráig szóló szerződésemet, három Bundesliga kettes csapat is keresett, de a klubnál ragaszkodtak hozzám. Nem ijedek meg a kihívástól, csak a Dortmundban gondolkodom, bármilyen nehéznek látszik, itt szeretnék megragadni a felnőttcsapatban” – nyilatkozta a Dortmund magyar támadója, Bajner Bálint a Nemzeti Sportnak. Bajner Bálint a Nemzeti Sportnak.

„Hogy milyen a kapcsolatom Jürgen Klopp vezetőedzővel? Vele kapcsolatban mindig az a jelenet jut eszembe, amikor mosolyogva odajött hozzám, és arról beszélt, mennyi munka van abban, hogy például Robert Lewandowski olyan jó futballista, amilyen. Nem véletlenül említette éppen őt, aki viselkedésével, hozzáállásával és játékával is példát mutat a csapatnál. Az öltözőben angolul beszélünk egymással, ezért a németem sajnos alig fejlődik. Én Lewandowskival vagy mondjuk Mario Götzével nem sok szót váltottam, de Mats Hummelsszel és Neven Szuboticcsal annál többet. Főleg Szubotics segített sokat, mindenben számíthatok rá, ő intézte el nekem az internetet, ő állította be a telefonomat, és az öltözőben is mindig igyekezett pótolni, ha valamiben hiányt szenvedtem. Furcsa, hogy ennyire segítik itt a fiatalokat, Magyarországon tapasztalataim szerint ritka az ilyen hozzáállás” – tette hozzá a csapat spanyolországi edzőtáborába is elutazó labdarúgó.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: több mint 1500 fiatalperc az NB I 25. fordulójában

Utánpótlássport
2026.03.10. 09:04

Markó Edina: Azok inspirálnak, akik formálják a közeget

Utánpótlássport
2026.03.06. 16:46

Labdarúgás: sima vereség a spanyoloktól az U17-es leány Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2026.03.04. 15:59

Labdarúgás: legyőzte az U16-os válogatott a svédeket Telkiben

Utánpótlássport
2026.03.03. 19:37

Labdarúgás: a Kazincbarcikáé a legtöbb fiatalperc a 24. fordulóban

Utánpótlássport
2026.03.03. 08:53

A Lipcse ellen ért véget a Hamburg veretlenségi sorozata a Bundesligában

Német labdarúgás
2026.03.01. 21:30

Labdarúgás: vereséggel kezdték az Eb-selejtezőket az U17-es lányok

Utánpótlássport
2026.03.01. 20:57

Labdarúgás: a bennmaradás a cél az U17-es leány Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2026.02.28. 09:00
Ezek is érdekelhetik