nemzetisport.hu 2019.07.03 15:20 Frissítve: 2019.07.03 15:41

NB III: teljes a mezőny, megvannak a csoportbeosztások

A feltöltési szabályzat alapján az NB III-as osztályozó meccsek legjobb mérleggel rendelkező vesztese, a Hévíz SK, illetve a legjobb NB III-as kieső, a Tállya KSE nyert jogot a labdarúgó NB III 2019–2020-as idényében való indulásra. 

 

Teljes az NB III mezőnye (Fotó: mlsz.hu)

A 2019–2020-as NB III-as férfi felnőtt nagypályás labdarúgó-bajnokságra korábban 46 csapat nevezését fogadta el az MLSZ versenyigazgatósága.

A bajnoki osztályra vonatkozó feltöltésről az MLSZ elnöksége a keddi ülésén döntött: a hatályos versenyszabályzat értelmében a versenyigazgatóság a Hévíz Sportkör és a Tállya KSE egyesületeket kérte fel NB III-ban való szereplésre. A két klub elfogadta a lehetőséget, így velük véglegessé vált az NB III mezőnye – számolt be a labdarúgó-szövetség honlapja.

A Hévíz Sportkör a legjobb eredménnyel rendelkező fel nem jutó csapatként kapott felkérést. A Zala megyei bajnokságban 30 mérkőzésből (megszerezhető 90 pontból) 29 győzelemmel és 1 döntetlennel zárt (88 pontot gyűjtött). Az osztályozón 1–1-es és 0–0-s eredmények után, idegenben lőtt góllal a Balatonlelle jutott tovább vele szemben.

A Tállya KSE a legjobb kiesőként jutott vissza az NB III-ba – a 2018–2019-es bajnokság végén a 13. helyen búcsúzott a harmadik vonaltól.

A szövetség ezzel párhuzamosan nyilvánosságra hozta a következő évad csoportbeosztásait is. 

CSOPORTBEOSZTÁSOK
Keleti csoport

Balassagyarmati VSE
Ceglédi VSE
Debreceni Egyetem AC
Debreceni VSC II
Diósgyőri VTK II
Eger SE
ESMTK
FC Hatvan
Füzesgyarmati SK
Gyöngyösi AK
Jászberényi FC
Ózdi Kohász SC
Putnok FC
Sényő-Carnifex FC
Tállya KSE
Termálfürdő Tiszaújváros

Közép-csoport
Budapest Honvéd-MFA II
Dabas-Gyón FC
Dunaharaszti MTK
Dunaújváros
FC Dabas
Iváncsa KSE
Kecskeméti TE
Kelen SC
Kozármisleny FC
Monor
PMFC
Rákosmente KSK
Szekszárdi UFC
Szentlőrinc SE
Taksony SE
THSE-Szabadkikötő

Nyugati csoport
Balatonlelle SE
Bicskei TC
BKV Előre
Credobus Mosonmagyaróvár
Érd VSE
FC Nagykanizsa
Hévíz SK
III. ker TVE
Komárom VSE
Ménfőcsanak ESK
Mol Fehérvár FC II 
Pápai Perutz FC
Petőfi Sportkőr Lipót
Puskás Akadémia FC II 
Sárvár FC
VLS Veszprém

2021.09.13 18:34:39

Labdarúgó NB II NYITRAY ANDRÁS

A KTE Tóth Dániel 75. percben szerzett találatával győzött.

2021.09.15 00:06:00

Labdarúgó NB II VÖRÖS SÁNDOR

A siófokiak gyorsan kétgólos előnybe kerültek, majd a szolnokiak egyenlítettek, ám a csereként pályára lépő Elek Bence a hajrában eldöntötte a három pont sorsát.

2021.09.15 00:15:33

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Az átaludt első félidő után a Csákvár megfordította az állást, mégsem tudta otthon tartani a három pontot az ETO ellen.

2021.09.15 00:28:07

Labdarúgó NB II BERECZ CSABA

Kétszer is egyenlített a Nyíregyháza, de a hajrában a diósgyőriek kerekedtek felül.

2021.09.15 00:49:26

Labdarúgó NB II HORVÁTH GÁBOR

Izgalmas mérkőzésen szerezte meg a három pontot a bakonyi együttes a Békéscsaba ellen.