nemzetisport.hu 2020.08.23 20:44 Frissítve: 2020.08.24 08:18

NB III: Ramadan triplázott, de nem állt élre az FTC II

A labdarúgó NB III 5. fordulójában a Közép-csoportban a Ferencváros II a Monor elleni 4–0-s győzelmével sem tudott élre állni, mert a százszázalékos Iváncsa is nyert. Nyugaton a III. Kerületi TVE is megőrizte makulátlan mérlegét a Sopron 3–0-s elverésével.

A ferencvárosi Ramadan (7) háromszor is fogadhatta a társak gratulációját a góljai után (Fotó: fradi.hu)

A Közép-csoportban a még veretlen Ferencváros II a szír Ammar Ramadan triplájával (az első gólt 11-esből lőtte), illetve az első keretnél ugyancsak számításba vett Csonka András találatával diadalmaskodott 4–0-ra a Monor ellen. Ennek ellenére az FTC nem tudott élre állni, mert az Iváncsa az ötödik meccsét is megnyerte, ezúttal a forduló előtt 3. helyen álló ESMTK ellen, 1–0-ra. A Paksi FC II a Majosi SE ellen szerezte meg az első győzelmét, a meccs egyetlen gólját az előző idényben az NB I-ben is látott, 17 éves U-válogatott Szendrei Ákos szerezte.

A Nyugati csoportban az éllovas és továbbra is százszázalékos, még gólt sem kapó III. Kerületi TVE a Sopront verte meg 3–0-ra, a 13 pontjával 2. helyen álló Érdi VSE a Fehérvár II ellen győzött 2–0-ra, míg a szintén 13 pontos Veszprém a Pápai Perutz FC-t múlta felül 2–1-re.  

A Keleti csoportban a DVTK II a Cegléd elleni 5–1-es, idegenbeli sikerrel könyvelhette el az első győzelmét (José Cortés és Makrai Gábor is duplázott). Az első négy mérkőzéséből négyet nyerő Tiszakécske a három győzelemmel és egy döntetlennel rajtoló, a játéknap előtt 2. helyen álló Jászberénnyel játszott, és hazai pályán meglepetésre 2–1-re kikapott, így a vendégek élre álltak a tabellán.

NB III
5. FORDULÓ
KELETI CSOPORT

Mezőkövesd II–Tállya 2–3
Salgótarján–Hatvan 1–1
Tiszafüred–Füzesgyarmat 0–1
Balassagyarmat–Gyöngyös 1–1
Cegléd–DVTK II 1–5
Kisvárda II–DVSC II 1–3
Sajóbábony–Tiszaújváros 3–1
BVSC–Putnok 3–3
Eger
–Sényő 1–0
Tiszakécske–Jászberény 1–2
KÖZÉP-CSOPORT
Paks II
–Majos 1–0
FTC II–Monor 4–0
Kozármisleny–FC Dabas 0–2
Taksony–Dunaújváros 0–3
Körösladány–Szegedi VSE 3–1
Dabas-Gyón–Rákosmente 2–1
ESMTK–Iváncsa 0–1
Szekszárd–Honvéd II 1–2
Hódmezővásárhely–Vác 2–1
Kecskemét–Újpest II 4–1
NYUGATI CSOPORT
Puskás Akadémia II
–Ménfőcsanak 3–1
Érd–Fehérvár II 2–0
BKV Előre–Nagykanizsa 2–1
Balatonfüred–Bicske 2–3
Veszprém–Pápa 2–1
Nagyatád–THSE-Szabadkikötő 4–1
ZTE II–Gárdony 4–3
Tatabánya–Lipót 1–0
III. Kerületi TVE–Sopron 3–0
Komárom–Mosonmagyaróvár 0–1

 

 

 A KÖZÉP-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Iváncsa 5 5 15–2 +13  15
2. FTC II 5 4 1 11–2 +9  13
3. FC Dabas 5 3 2 9–2 +7  11
4. Kecskemét 5 3 2 13–6 +7  9
5. ESMTK 5 3 2 6–4 +2  9
6. Hódmezővásárhely 5 3 2 10–10 0 9
7. Körösladány 5 2 2 1 12–7 +5  8
8. Újpest II 5 2 1 2 7–9 –2  7
8. Honvéd II 5 2 1 2 7–9 –2  7
10. Dunaújváros 5 2 3 9–8 +1  6
11. Szekszárd 5 2 3 6–6 0 6
12. Rákosmente 5 2 3 4–6 –2  6
13. Dabas-Gyón 5 2 3 4–7 –3  6
14. Kozármisleny 5 1 3 1 9–9 0 6
15. Taksony 5 1 2 2 11–8 +3  5
16. Paks II 5 1 2 2 6–9 –3  5
17. Monor 5 1 2 2 4–8 –4  5
18. Vác 5 1 1 3 5–12 –7  4
19. Szegedi VSE 5 1 4 4–13 –9  3
20. Majos 5 1 4 4–19 –15  1
 A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA
1. Jászberény 5 4 1 13–4 +9  13
2. Tiszakécske 5 4 1 16–4 +12  12
3. Eger 5 4 1 12–2 +10  12
4. BVSC 5 3 2 10–5 +5  11
5. Füzesgyarmat 5 3 2 6–4 +2  9
6. Cegléd 5 3 2 5–6 –1  9
7. Putnok 5 2 2 1 7–5 +2  8
8. DVSC II 5 2 1 2 9–8 +1  7
9. Tiszaújváros 5 2 1 2 8–8 0 7
10. Tállya 5 2 1 2 7–10 –3  7
11. Sajóbábony 5 2 1 2 7–12 –5  7
12. Sényő 5 2 3 14–7 +7  6
13. Tiszafüred 5 2 3 9–8 +1  6
14. Kisvárda II 5 2 3 9–12 –3  6
15. Salgótarján 5 1 3 1 5–8 –3  6
16. DVTK II 5 1 2 2 10–8 +2  5
17. Hatvan 5 1 2 2 6–8 –2  5
18. Balassagyarmat 5 3 2 4–8 –4  3
19. Gyöngyös 5 1 4 3–16 –13  1
20. Mezőkövesd II 5 5 2–19 –17 

0

 

 A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA
1. III. Kerületi TVE 5 5 10–0 +10  15
2. Érd 5 4 1 9–0 +9  13
3. Veszprém 5 4 1 9–4 +5  13
4. Tatabánya 5 4 1 7–4 +3  12
5. Nagykanizsa 5 3 1 1 12–6 +6  10
6. Mosonmagyaróvár 5 3 1 1 5–1 +4  10
7. Pápa 5 3 2 11–9 +2  9
8. Bicske 5 3 2 7–8 –1  9
9. Komárom 5 2 1 2 6–5 +1  7
10. Puskás Akadémia II 5 2 1 2 7–8 –1  7
11. ZTE II 5 1 3 1 7–11 –4  6
12. Lipót 5 1 2 2 9–8 +1  5
13. BKV Előre 5 1 2 2 4–5 –1  5
14. Nagyatád 5 1 1 3 9–11 –2  4
15. Fehérvár II 5 1 1 3 4–7 –3  4
16. THSE-Szabadkikötő 5 1 4 7–14 –7  3
17. Gárdony 5 3 2 7–10 –3  3
18. Sopron 5 2 3 4–10 –6  2
19. Ménfőcsanak 5 1 4 3–8 –5  1
20. Balatonfüred 5 1 4 3–11 –8  1

 

2021.09.13 18:34:39

Labdarúgó NB II NYITRAY ANDRÁS

A KTE Tóth Dániel 75. percben szerzett találatával győzött.

2021.09.15 00:06:00

Labdarúgó NB II VÖRÖS SÁNDOR

A siófokiak gyorsan kétgólos előnybe kerültek, majd a szolnokiak egyenlítettek, ám a csereként pályára lépő Elek Bence a hajrában eldöntötte a három pont sorsát.

2021.09.15 00:15:33

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Az átaludt első félidő után a Csákvár megfordította az állást, mégsem tudta otthon tartani a három pontot az ETO ellen.

2021.09.15 00:28:07

Labdarúgó NB II BERECZ CSABA

Kétszer is egyenlített a Nyíregyháza, de a hajrában a diósgyőriek kerekedtek felül.

2021.09.15 00:49:26

Labdarúgó NB II HORVÁTH GÁBOR

Izgalmas mérkőzésen szerezte meg a három pontot a bakonyi együttes a Békéscsaba ellen.