NB III: a Makó véget vetett az FTC hatos veretlenségi sorozatának

F. B., H. Á.F. B., H. Á.
2021.11.07. 16:16
A kék-fehér Monor magabiztosan győzött a Gerjen otthonában (Fotó: Makovics Kornél /Tolnai Népújság)
AZ NB III 16. fordulójában a Közép-csoportban véget ért a Ferencváros II hat bajnoki óta tartó veretlen sorozata, miután hazai pályán 2–0-ra kikapott a Makótól. Keleten a Békéscsaba II már az ötödik percben vezetett az Eger otthonában, a végén mégis a 3–2-re győző hazaiak örülhettek a sikernek. Nyugaton a listavezető BVSC nyerte a 3. helyen álló Veszprém elleni rangadót Gulyás Gergely 89. percben esett öngóljával.

KELETI CSOPORT

A Varga Attila által irányított listavezető Kazincbarcika 11 perc után már két góllal vezetett a Tiszaújváros vendégeként és végül 3–0-ra győzött. Az üldöző BKV Előre ismét botlott, hazai környezetben csak döntetlenre volt képes a DVSC II ellen, így hátránya három pont a barcikaiakkal szemben. A további üldözők közül a DEAC nem bírt otthon az Újpest II-vel, így már tíz ponttal áll a listavezetővel mögött a harmadik helyen, a Hajdúszoboszló viszont magabiztosan megverte a Füzesgyarmatot. A Jászberény ötöt hintett a Tállyának, így sorozatban negyedszer győzött. A Békéscsaba II már az ötödik percben vezetett az Eger otthonában, a végén mégis a 3–2-re győző hazaiak örülhettek a sikernek. Megvan a Salgótarján első sikere, a nógrádiak a Hidasnémeti otthonában nyertek két góllal.

KÖZÉP-CSOPORT

Nem lassít az éllovas Kozármisleny, Aczél Zoltán együttese Hampuk Ádám találatával megverte a Rákosmentét és továbbra is veretlen. Az üldöző Dunaújváros kiütötte a Dabas-Gyónt (5–0), míg a Ferencváros II hat bajnoki óta tartó veretlen sorozata véget ért, miután a zöld-fehérek hazai pályán 2–0-ra kikaptak a Makótól. Az Iváncsa ötöt vágott a Cegléd vendégeként, míg az FC Dabas Maka Alex mesterhármasának köszönhetően verte meg 3–2-re a Paks II-t. Érdekesség, hogy a tabella utolsó hat helyén álló csapat egyike sem szerzett pontot.

NYUGATI CSOPORT

A listavezető BVSC nyerte a 3. helyen álló Veszprém elleni rangadót Gulyás Gergely 89. percben esett öngóljával. A Mosonmagyaróvár tartja a lépést a zuglóiakkal, a kisalföldiek Pápáról távoztak háromgólos sikerrel. A Gyirmót II a 96. percben szerzett góllal győzött a Sopron vendégeként, míg a Gárdony sorozatban ötödik bajnokiján is pont nélkül maradt – most Tatabányán kapott ki. A Mol Fehérvár II már két góllal is vezetett a Komárom ellen, de Bozsik Péter együttese két percen belül egyenlített Végh Tibor révén. A Nagykanizsa–Érd mérkőzést koronavírusos megbetegedések miatt december 9-re halasztották.