Két gól, három pont: a Gyirmótot is legyőzte a Vasas

Patai GergelyPatai Gergely
2023.09.24. 16:50
Mezőnyfölényben játszott és két góllal nyert a Vasas (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a jó formában lévő Vasas az első félidő ráadásában Novothny Soma fejesével került előnybe a nyeretlen Gyirmót ellen, majd a fordulás után Hidi M. Sándor is betalált, így az angyalföldiek 2–0-ra megnyerték a találkozót.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

VASAS–GYIRMÓT FC GYŐR 2–0 (1–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1095néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szalai Dániel, Mohos Milán)
VASAS: Uram – Szivacski, Litauszki, Baráth B., Deutsch L. – Szilágyi Sz. (Sztojka D., 67.), Hidi M. S. – Radó (Holender, 89.), Tóth M. (Hinora, 67.), Bakti (Rab, 59.) – Novothny (Pávkovics, 89.). Vezetőedző: Desits Szilárd
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D., Szegi, Helembai (Jova B., 87.) – Kovács M. (Madarász M., 87.), Szőke G. – Soltész D., Kovács D. (Ominger, 76.), Kicsun – Pethő B. (Adamcsek, 67.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Novothny (45+1.), Hidi M. S. (69.)
Desits Szilárd
: – Amit elterveztünk, végrehajtottuk. Tudatos, szervezett játékkal sikerült legyőznünk a Gyirmótot.
Csizmadia Csaba: – Nehéz mit mondani egy ilyen meccs után, saját magunkat vertük meg. Tudtuk, hogy a rögzített játékhelyzeteknél veszélyes a Vasas, mégis így kaptunk gólt a szünet előtti pillanatokban. Úgy érzem, mi fociztunk, a Vasas pedig nyert…

18. Mosonmagyaróvár 8 3 5 7–19 –12 3

Aligha örültek Angyalföldön a bajnoki szünetnek, a Vasas ugyanis augusztusban lendületbe jött, a bajnokságban egymás után öt mérkőzésen nem talált legyőzőre. A Gyirmót viszont nyeretlenül érkezett a fővárosba, és alig tíz perc elteltével kis híján hátrányba került, de a védők közül kilépő Radó András elől Szegi Vince fejjel mentett nagyot. A folytatásban a mezőnyben zajlott a játék, a házigazda fölényben játszott, de sokáig nem tudta állandósítani a nyomást. Az első félidő hosszabbításában aztán megtört a jég, Radó András beadását Novothny Soma fejelte közelről a kapuba, így a szünetben egygólos előnyben volt a Vasas (1–0).

Lendületesen kezdte a második félidőt a Gyirmót, amely ment előre az egyenlítésért, Pethő Bence lövésénél Uram Jánosnak bravúrral kellett védenie. A vendégek letámadására idővel megtalálta az ellenszert a Vasas, amely saját fegyverét fordította riválisa ellen: Hidi M. Sándorlabdát szerzett a gyirmóti térfélen, majd a kapust is kicselezve megduplázta a hazai előnyt. A házigazda taktikusan, szervezetten játszott, Csizmadia Csaba együttese pedig már nem tudott ritmust váltani, így a Vasas kétgólos győzelmet aratott hazai pályán, míg a Gyirmót sorozatban öt döntetlen után ezúttal pont nélkül maradt. 2–0

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, a Vasas megérdemelten nyert 2–0-ra a Gyirmót ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három perc a hosszabbítás a mérkőzés végén.

89. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségeit Desits Szilárd, Radót Holender, az első gólt szerző NovothnytPávkovics váltotta.

88. perc: Hinoralövésea gólvonalon álló Szegirőlpattant szögletre.

87. perc: Kettős gyirmóti csere, Helembai és Kovács Milán le, Jova Bálintés Madarász be.

Nehezen tudták féken tartani a vendégek a Vasas játékosait (Fotó: Török Attila)

80. perc: BRAVÚR! Rab lépett ki középen, és került nagy helyzetbe, de Hársfalvi zárta a szöget, nagyot védett.

78. perc: Soltész tekerte középre a szögletet, Hudák közelről a bal kapufa mellé csúsztatott.

76. perc: Gyirmóti csere, Kovács Dominikot Ominger váltotta.

75. perc: Sztojka lőtt 24 méterről, Hársfalvi lehúzta a labdát.

73. perc: Kovács Dominik kis híján javított, húszról a jobb felsőbe tekert volna, de Uram kitolta a léc alá tartó labdát.

69. perc: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Hidi M. Sándor szerzett labdát Kovács Dominiktól a gyirmóti térfélen, majd Hársfalvit is kicselezve az öt és felesről a kapu köZepébe lőtt. 2–0!

67. perc: Mindkét szakvezető cserélt, a Vasasban Szilágyi helyére Sztojka, Tóth Milán helyett Hinora érkezett, aGyirmótban PethőtAdamcsek váltotta.

64. perc: Gyorsan támadásba lendült a Vasas, Radó jól tartotta meg a labdát, majd Tóth Milánt hozta helyzetbe, de Kicsunbecsúszva nagyot mentett.

63. perc: Gyirmóti szöglet után Hudák fejesét fogta Uram.

A sárga mezes gyirmótiak jól kezdték a második játékrészt (Fotó: Török Attila)

59. perc: Cserélt a Vasas, Bakti hagyta el a pályát, helyére Rabérkezett.

58. perc: Tóth Milán sárga lapja után veszélytelen volt a gyirmóti szabadrúgás.

57. perc: Gyors ellentámadást vezettek a vendégek, Kicsun készített le lövésre Polgárnak, aki 14 méterről lőtt, a labda elkerülte a bal felső sarkot.

55. perc: Újabb sárga lap, ezúttal Szivacski kapta.

52. perc: Lendületesen kezdte a második félidőt a Gyirmót, Pethőlövése nem talált kaput.

50. perc: Szeginek is felmutatta a játékvezető a sárga lapot.

49. perc: NAGY VÉDÉS! Pethő vált le védőjéről, majd hét méterről lőtt, a középre tartó próbálkozást Uram védte bravúrral.

48. perc: Kovács Milán kapott sárga lapot elkésett belépőjéért.

47. perc: Gyirmóti lehetőséggel, Szőke lőtt 18 méterről a bal alsó mellé.

46. perc: Csere nincs, folytatjuk!

Nagy küzdelem, egy gól az első félidőben (Fotó: Török Attila)

45+2. perc: Vége is az első játékrésznek, a szünetben egygólos előnyben a fölényben játszó Vasas.

45+1. perc: GÓÓÓL, VEZET A VASAS! Radó tekert középre balról a tizenhatos sarkától, a jó ütemben érkező Novothny Soma a kapu bal oldalába fejelt. 1–0!

Egy perc hosszabbítás következik.

42. perc: Hudák lépett oda Szilágyinak sárga lapért cserébe.

40. perc: Fokozta a nyomást a Vasas, ezúttal Tóth Milán közeli fejesét kellett fognia Hársfalvinak.

37. perc: Gyors kontra végén Radó tette középre Baktinak, aki két csel után 15 méterről a bal alsót vette célba, Hársfalvi leért a lapos lövésre.

35. perc: Deutsch oldalszabadrúgása is Hársfalvié.

32. perc: Radó lőtt nyolc méterről erőtlenül, Hársfalvi könnyedén fogta meg a labdát.

Jó iramú mezőnyjátékkal kezdődött a találkozó (Fotó: Török Attila)

27. perc: Tóth Milánindult meg a jobb szélen, becselezte magát a tizenhatoson belülre, ám a lövés előtt Helembai közbelépett.

21. perc: Gyirmóti labdaszerzés után Pethő próbálkozott 17 méterről, a kapu jobb oldalába tartó lövést Uram vetődve védte.

Többet birtokolja a labdát a Vasas, de egyelőre meddő mezőnyfölényben futballozik.

17. perc: Szilágyi kapta a mérkőzés első sárga lapját.

12. perc: NAGY MENTÉS! Uram indította a két védő közül kilépő Radót, aki már lövésre készült, de a visszaérő Szegifejjel szögletre tisztázott előle.

7. perc: Soltész tekert kapura a tizenhatos előteréből, a középre tartó próbálkozást Uram kiöklözte a mezőnybe.

4. perc: Novotny készített leBaktinak, akinek távoli lövését blokkolták.

1. perc: Útjára indult a labda, a Vasas kezdte a mérkőzést!

A Vasas-tábor drapériával is készült (Fotó: Török Attila)

Érkeznek a csapatok a pályára, piros-kék csíkos mezben és piros nadrágban a Vasas, tiszta sárgában a Gyirmót.A kezdés előtt gyászszünettel emlékeznek a tizenöt éve elhunyt Illovszky Rudolfra.

Megemlékezés a kezdés előtt (Fotó: Török Attila)

Az élvonalban három mérkőzésen találkoztak a felek, 1-1-1 a mérleg, míg az NB II-ben eddig lejátszott kilenc találkozóból négyet a Gyirmót, hármat a Vasas nyert meg, kétszer döntetlen született.

Vendéglátójához hasonlóan a Gyirmótis kikapott az első két fordulóban, azóta veretlen, ugyanakkor nyeretlen is egyben, mert az előző öt mérkőzésén egyaránt döntetlent játszott. A Budafok és a Szeged elleni 1–1-et a Mosonmagyaróvár és a Kazincbarcika elleni hazai 2–2 követte, a kettő között Pécsről hozott el egy pontot (0–0) Csizmadia Csaba együttese.

Jó formában fogadja a Gyirmótot a Vasas, amely öt forduló óta nem talál legyőzőre a bajnokságban. Desits Szilárd csapata két vereséggel kezdte az évadot, ám hamar magára talált, a Mosonmagyaróvár elleni fölényes siker után a Péccsel és a Kazincbarcikával döntetlent játszott, a Siófokot és az Ajkát pedig legyőzte.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző öt fordulóban veretlen Vasas a még nyeretlen Gyirmót ellen.