Legyőzte az Ajkát és a tabella élére állt a Vasas

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2021.04.11. 16:50
Hidi M. Sándornak (piros-kékben) talán a vártnál is több feladata volt szűrőként a középpályán (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a 2. helyen álló Vasas a tavaszi remek szereplésével a 6. pozícióba feljött Ajka ellen lépett pályára. A Vasas a találkozó elején gyorsan vezetést szerzett és végül egygólos győzelmet aratott a végig szívosan játszó bakonyi gárda ellen. A fővárosiak így a 27. fordulót követően ismét a tabella éléről várhatják a bajnokság folytatását.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

VASAS FC-FC AJKA 2–1 (1–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács János (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
VASAS:Jova – Szivacski, Otigba, Litauszki, Tóth Bence (Silye, 76.) – Hidi M., Hinora – Szatmári L. (Vernes, 68.), Kovács M., Radó (Balajti, 76.) – Feczesin.Vezetőedző: Schindler Szabolcs
AJKA:Horváth D. – Kovács N., Görgényi D., Kenderes,Csemer – Szekér Á.,Stoiacovici – Csizmadia Z. (Soltész D., 77.), Zsolnai, Rétyi (Földi B., 82.) – Nagy K. (Tóth Barna, 77.).Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerzők: Hinora (7.), Feczesin (52.), ill. Rétyi (53.)
Schindler Szabolcs
: – Az egyik legjobb formában lévő csapattal találkoztunk. Tudtuk az erényeiket, ezért is játszottunk nehéz mérkőzést. Abban bíztam, hogy a második gólunk döntő lesz, az is lett, de kissé szorossá tettük, mert a legrosszabb periódusban kaptunk gólt. Fogynak a mérkőzések, a nyomás növekszik és ez érzékelhető volt a második játékrészben.
Kis Károly: – Rosszul kezdtünk, hiszen a hazaiak korán vezetést szereztek. Utána feljöttünk, és kiegyenlítettebbé vált a játék. A második félidőben egy rögzített helyzetből kaptunk gólt, majd gyorsan szépítettünk. Mindent megtettünk az egyenlítés érdekében, a hajrában volt is lehetőségünk, de már nem tudtunk gólt rúgni.

Miután a kora délutáni „keleti rangadón” a Debrecen csak egy pontot szerzett a Nyíregyháza ellen, a Vasas abban a tudatban léphetett pályára az Ajka ellen, hogy győzelem esetén átvehetik a vezetést a tabellán. Ennek megfelelően a fővárosi piros-kékek már a 7. percben megszerezték a vezetést, miután egy remek kényszerítő végén Hinora lőtt 11 méterről a kapuba, 10. A gyorsan kapott gól nem roppantotta meg az Ajkát, amely a 20. perctől kezdve folyamatosan kezdte átvenni a játék irányítását, és ha Nagy Krisztián higgadtabban használja ki helyzeteit, akkor a félidőre akár előnnyel is vonulhattak volna a vendégek.

A második félidő elején is több ajkai helyzetet jegyezhettünk fel, talán ezért is volt meglepő, hogy az 52. percben a Vasas meg tudta duplázni előnyét, amikor Szatmári szöglete után Hinora lövésébe még Feczesin beleért az ötösön belül, így a labda a jobb alsó sarokban kötött ki, 20. A Vasas még talán a második gólt ünnepelte, mikor az Ajka egy szép támadást épített fel a középkezdést követően, és Csizmadia passza után – a Vasastól kölcsönben szereplő – Rétyi találatával szépíteni tudott, 21. A folytatásban felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a fáradó ajkai védelmet többször is át tudták játszani a hazaiak, azonban Horváth Dániel eszén nem tudtak túljárni. A lefújást követően a Vasas duplán is örülhetett, hiszen a három pont mellett a tabella első helyét is sikerült megszerezniük.

20. Debreceni EAC32 5 12624–62–3816

92. perc: Véget ért a mérkőzés! A Vasas2–1-re legyőzte az Ajkát és átvette a vezetést a tabellán! Köszönjük a figyelmet!

91. perc: Egy ajkai szöglet után óriási kavarodás alakult ki a Vasas 16-osán belül, aminek a következtében Tóth Barna került a földre. A játékvezető műesés miatt sárga lappal jutalmazta a vendégek támadóját.

90. perc: Kettő percet hosszabbít a játékvezető.

82. perc: Újabb ajkai csere, a rendkívül agilis Rétyi Róbert helyére Földi Botond érkezett.

82. perc: A csereként beállt Soltész lőtt kapura 27 méterről, azonban Jova hárítani tudott.

79. perc: Ajkai támadás végén Otigba tisztázott az utolsó pillanatban Rétyi elől.

77. perc: Az Ajka is kettőt cserélt, Nagy Krisztián helyére Tóth Barna, Csizmadia Zoltán helyére Soltész Dominik érkezett.

76. perc: Kettőt cserél a Vasas, Tóth Bence helyére Silye Erik, Radó András helyére Balajti Ádám érkezik.

72. perc: Rétyi ezúttal a jobb szélen tűnt fel, azonban lövése ezúttal is az oldalhálót találta el.

71. perc: Vernes szöglete után Feczesin fejelt kapura 7 méterről, Horváth bravúrral védett.

70. perc: A megítélt szabadrúgást Vernes lőtte kapura, Horváth azonban kiütötte a bal alsó sarokba tartó labdát.

69. perc: Szekér buktatta Hinorát a 16-os sarkánál, sárga lap.

68. perc: A mérkőzés első cseréjét a Vasas végzi el, Vernes Richárd érkezik Szatmári Lóránd helyére.

67. perc: Rétyi lőtt a kapu fölé 17 méterről.

60. perc: Tóth Bence passza után Feczesin lőtt a kapu fölé 17 méterről.

53. perc: GÓÓÓL!! Szépített az Ajka! Csizmadia passzolt Nagy Krisztiánhoz, akit a védők még szerelni tudtak, azonban Csizmadia újabb passza után Rétyi 7 méterről a kapuba lőtt,2–1.

52. perc: GÓÓÓÓL!! Már kettővel vezet a Vasas! Szatmári szöglete után Hinora 14 méterről, kapásból lőtt kapura, a labdába az ötös belül még Feczesin beleért, így az a jobb alsó sarokban kötött ki,2–0.

47. perc: Az Ajka ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta. Ezúttal Rétyi került lövőhelyzetbe, azonban kiszorított helyzetből csak az oldalhálót találta el.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a szünetben egyik csapat sem cserélt.

45. perc: Véget ért az első félidő, Hinora korai góljával a Vasas 1–0-ra vezet a bátran játszó Ajka ellen.

35. perc: Feczesin és Radó kényszerítője végén utóbbi próbálta meg Kovács Milánt helyzetbe hozni, azonban a passz erősre sikerült, így a labda a kapu mellé gurult.

Az utóbbi percekben egyértelműen átvette a játék irányítását az Ajka, a Vasas a saját térfeléről se nagyon tud kijönni.

31. perc: Hosszú másodpercekig járatta az ajkai csapat a labdát a Vasas 16-osa előtt, majd Nagy Krisztián 14 méteres lövését védte Jova.

23. perc:Kovács Nikolasz buktatta Hidit, sárga lap.

22. perc: Nagy ajkai lehetőség maradt ki! Horváth Dávid kirúgása Csizmadiát találta meg, a vendégek játékosa elvitte Otigba mellett a labdát, majd Nagy Krisztiánhoz passzolt, aki 8 méterről lőhetett kapura, azonban Jova óriási bravúrt bemutatva megmentette a hazaik kapuját a góltól.

21. perc: Felpörögtek az események! Ezúttal Tóth Bence indult meg a bal szélen, majd Radóhoz passzolt, a hazaiak támadója 18 méterről kapura lőtt, azonban Horváth védeni tudott.

20. perc: Nagy Krisztián 20 méterről lőtt kapura, a labda éppen csak elszállt a jobb kapufa mellett.

A fehér mezes ajkaiak a korai bekapott gól ellenére megnehezítették a Vasas dolgát (Fotó: Dömötör Csaba)

18. perc: A szögletet is Szatmári végezte el, a beívelt labdát Tóth csúsztatta meg, azonban a kapu előtt üresen maradt Litauszki már nem érte el azt.

17. perc: Szatmári 28 méteres szabadrúgását Horváth tolta a léc fölé.

16. perc: Csizmadia robogott el a jobb szélen, majd 14 méterről, éles szögből a kapu mellé lőtt.

14. perc: A Vasas rengeteget birtkolja a labdát, azonban a gyors vezető gólt követően egyelőre nem alakult ki nagyobb veszély egyik kapu előtt sem.

7. perc: GÓÓÓL! Gyorsan vezetést szerzett a Vasas, egy gyönyörű kényszerítő végén Radó passzolt Hinorához, aki 11 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát,1–0.

2. perc: Egy gyors ajkai támadás végén Nagy Krisztián tört volna be a 16-oson belülre, azonban Otigba az utolsó pillanatban szerelni tudott.

A hazaiak piros-kékben, az Ajka zöld-fehérben lépett pályára.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a Vasas indította útjára a labdát.

A Vasas védője Litauszki Róbert hosszú idő után először kap ma kezdőként lehetőséget Schindler Szabolcstól, a korábban Újpesten is megforduló játékos ezt megelőzően legutóbb novemberben, a Soroksár elleni hazai találkozón volt a kezdőcsapat tagja.

Ősszel kiélezett mérkőzésen 2–1-re nyert a Vasas az Ajka otthonában, akkor a fővárosiak mindkét gólja büntetőből született.

Mivel a Debrecen hazai pályán csak egy pontot tudott szerezni a Nyíregyháza ellen, így győzelem esetén a Vasas a tabella első helyére lépne elő.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal jó formát mutató két csapat, a második Vasas és a hatodik Ajka. A mérkőzés kuriózoma, hogy Kis Károly, a Veszprém megyei együttes mestere korábbban a fővárosiakat is irányította.