Két tizenegyesgóllal fordított a Vasas Tiszakécskén

2023.10.29. 16:48
A labdarúgó NB II 13. fordulójában az első félidőben kiválóan futballozó Tiszakécske két, tizenegyesből kapott góllal alulmaradt a Vasassal szemben, amely ezzel a három ponttal feljött a tabella harmadik helyére.

Kécskei győzelmével a Vasas (piros-kékben) feljött a harmadik helyre (Fotó: NS-archív)

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–VASAS FC 1–2 (1–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Takács Tamás (Márkus Tamás, Horváth Róbert)
TISZAKÉCSKE:
Kiss Á. – Gvisiani (Balázs B., 55.), Fodor, Szőr, Viczián – Szekér Á., Kocsis D., Bencze M. (Grünvald, 55.), Erdei C. (Krivocjuk, 83.) – Bertus (Zamostny, 83.), Torvund (Cipf, 66.). Vezetőedző: Vas László
VASAS: Uram– Pávkovics, Litauszki, Baráth B., Deutsch – Girsik (Bakti, a szünetben), Hidi, Urblík – Radó (Holender, 69.), Novothny (Zimonyi, 75.), Tóth M. (Otigba, 86.).Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző: Bertus (25.), ill. Tóth M. (79. – 11-esből), Zimonyi (82. – 11-esből)
Kiállítva: Szekér Á. (90.)
Vas László:
– Mélységesen csalódott vagyok. Nem is feltétlenül az eredmény, hanem a második félidőben mutatott játék miatt. Most már nem először léptünk bele ebbe a folyóba. A szünetben átbeszéltük, hogy a második félidőben is bátran, támadólag kell játszanunk. Ehhez képest passzívvá váltunk, és olyan szituációkból kaptunk elkerülhető gólokat, amikre készültünk.
Desits Szilárd: – Gratulálok a srácoknak, mert mindent megtettek a siker érdekében. Amíg az ellenfél nem szerzett egy kontrából gólt, addig miénk volt a mérkőzés. A kapott gólnál megzavarodtunk, nem jól kezeltük. A szünetben sikerült átszerveznünk a csapatot. A második félidőben felőröltük a hazai gárdát, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

A mérkőzés első húsz percében fölényben futballozott a Vasas. Aztán a 25. percben Bertus Lajos bombagóljával kontrából megszerezte a vezetést a Tiszakécske. 1–0

A kapott gól zavart okozott a Vasas játékában, így a félidő hátralévő részében növelhette volna előnyét a Tiszakécske. Ez nem sikerült, egygólos előnnyel ment szünetre a hazai csapat.

A második félidőben nagyobb nyomást gyakorolt a Vasas a Tiszakécskére, amely jobbára a védekezéssel foglalkozott. A 78. percben 11-eshez jutott a Vasas azt követően, hogyTóth Milána földre került a hazai 16-oson belül. A büntetőt a sértett értékesítette: jobbra lőtt, miközben Kiss Ágoston balra vetődött. 1–1

A 81. percben Kiss Ágoston rosszul jött ki a kapuból, elütötte Holendert a 16-oson belül. Az újabb büntetőt Zimonyi Dávid lőtte a kapuba a 82. percben. 1–2

A hátralévő időben egy említésre méltó esemény történt:Szekér Ádám a házigazdáktól a kiállítás sorsára jutott a90. percben.

Vereségével a Tiszakécskei LC a 15. helyre csúszott vissza, a Vasas pedig a 3. helyre jött fel a tabellán.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés.

91. perc: Baráth B. is besárgult.

90. perc: Szekér megkapja második sárga lapját és a kiállítás sorsára jut.

89. perc: Bakti kapott sárgát.

86. perc: Tóth M. jön le, helyére Otigba lép pályára.

83. perc: Kettős kécskei csere: Bertus helyére Zamostny, Erdei helyére Kryvotsiuk érkezik.

82. perc: GÓÓÓL! Újabb Vasas gól tizenegyesből. Ezúttal Zimonyi volt az ítéletvégrehajtó. 1–2

81. perc: Újabb büntető a Vasasnak. Kiss Á. kapott sárga lapot.

79. perc: GÓÓÓL!!!Tóth Milán higgadtan értékesítette a büntetőt. 1–1

78. perc: Tizenegyeshez jutott a Vasas. Kocsis D. sárgult be.

75. perc: Újabb Vasas csere: Novothny helyére Zimonyi érkezik.

69. perc: Radó helyett Holender a pályán az angyalföldieknél.

66. perc: Kécskei csere: Torvund helyére Cipf érkezett.

58. perc: Bertus bombázott ismét. Uram bravúrral ütötte szögletre a labdát.

55. perc: Kettős kécskei csere: Bencze M. helyett Grünwald és Gvishiani helyett Balázs B. a pályán.

53. perc: Bertus lőhetett 20 méterről egy szép kécskei támadást követően. Ezúttal kapu fölé.

49. perc: Urblík lőtt 18 méterről a kécskei kapu mellé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Vasas: Girsik helyett Bakti a pályán.

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

40. perc: Torvund ,,életveszélyesen" játszik a kissé nehézkes Litauszki és Baráth között. Óriási a tempóbeli különbség a kécskei csatár javára.

34. perc: Torvunddal szabálytalankodtak, majd Erdei lőhetett szabadrúgást 25 méterről. Uram bravúrral védett.

27. perc: Pávkovics kapott sárga lapot.

25. perc: GÓÓÓLLL!!! Bertus Lajos alighanem a forduló gólját lőtte! A hazaiak csatára jó 25 méterről bal lábbal bombázott kapura. A labda a jobb felső sarokba zúdult, Uram repült, de esélye sem volt védeni. Vezet a Tiszakécske. 10.

18. perc: Bertus és Torvund hozott össze egy nagy kécskei lehetőséget. Végül azonban nem lett belőle lövés.

13. perc: Szekér is besárgult a tiszakécskeiek közül.

10. perc: Veszélyeztetett a Tiszakécske. Erdei beadása után Fodor csúsztatta kapu fölé a labdát.

8. perc: Fodor Ferenc kapott sárga lapos figyelmeztetést.

1. perc: A Vasas labdarúgói indítják útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazaiak fehérben, a vendégek piros-kékben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy találkozó óta veretlen Tiszakécske az előző tíz meccsén csupán egyszer vereséget szenvedő Vasas ellen.