A Tiszakécske is legyőzte a botladozó MTK-t

S. L.S. L.
2023.04.27. 16:50
Kiprich (fehérben) mindig jókor volt jó helyen (Fotó: Zádor Péter/MTK)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a játéknap előtt 14. helyen álló Tiszakécske a 2. helyezett MTK-t fogadta. A hazaiak borították a papírformát, és 1–0-ra legyőzték a fővárosi csapatot Horváth Zoltán fejes góljával.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–MTK BUDAPEST 1–0 (0–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 350 néző. Vezette: Berényi Tamás (Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel)
TISZAKÉCSKE: Halasi– Oláh M. (Máté Zs., 92.), Csáki, Kiprich, Vajda B. – Balázs B., Szekér, Erdei C., Vachtler– Biben (Pongrácz, 82.), Horváth Z. (Vólent, 78.).Vezetőedző: Klausz László
MTK:
Rácz G.– Varju (Miknyóczki, 67.), Szépe, Bobál D., Vadnai (Zsóri, 82.) – Kata, Horváth A., Bognár I. – Stieber Z. (Futács, 67.), Németh K., Zuigeber (Palincsár, 29.).Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző:
Horváth Z. (60.)
Klausz László: – Kiemelném a jó csapategységet. A mérkőzés alatt a mi lelkierőnk folyamatosan emelkedett, míg az MTK labdarúgóinak a három vereség után érthetően csökkent most is az idő múlásával. Nem kell túlragozni, hogy most győztünk az MTK ellen, mert ők most rossz szériában vannak, de azért örülünk a sikernek. Szép egyenletes teljesítmény kell a bajnokság hátralévő részében.
Horváth Dávid:– Az elején jó volt a szándék, hogy próbáltuk megbontani a hazai csapat védekezését. Rutinos játékosaink lábában ott volt a gólszerzés lehetősége. Sajnos nem éltünk vele. Volt egy tízperces rövidzárlat a játékunkban, ami alatt egy beadás után gólt kaptunk. Utána ebből kijöttünk, és nyomást gyakoroltunk az ellenfelünkre, de nem volt meg bennünk a kellő átütőerő.

Horváth Dávidnak és csapatának nem sikerült jól a tiszakécskei mérkőzés (Fotó: Zádor Péter/MTK)

Nem kezdődött nagy fordulatszámon a mérkőzés, inkább óvatosan játszottak a felek, odafigyelve a hibák minimalizálásra. Az első félidő inkább az MTK-é volt, de a tiszakécskeieknek sikerült hatástalanítaniuk a fővárosiak támadásait.

Az 50. perctől jött egy olyan periódus, amikor egyértelműen a Tiszakécske uralta a mérkőzést. Ekkor született meg a győztes hazai gól:Horváth Zoltán gyönyörűen fejelt Rácz kapujába Erdei jobb oldali beadása után. Rácz még belekapott, de védeni nem tudott.

A Tiszakécske ebben az időszakban tovább növelhette volna előnyét, de újabb gól már nem esett. Az MTK kijött a szorításból, ám csak meddő fölényt tudott kialakítani. Gólszerzési lehetőség nem adódott már a fővárosi csapat számára, így megérdemelten nyert a hazai csapat.

A Tiszakécske győzelmével feljött a tabella 11. helyére, míg az MTK újabb vereségével látótávolságon belülre került a harmadik helyen álló FC Ajka számára, főleg, hogy a következő fordulóban utóbbi két klub éppen egymás ellen mérkőzik. 1–0

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés!

90+3. perc:Vólent kapott sárga lapot.

90+2. perc: Oláh M. helyett Máté Zs. a pályán.

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető.

82. perc: Újabb cserék: Vadnai helyett Zsóri az MTK részéről, Biben helyett Pongrácz a tiszakécskei oldalon.

78. perc:Horváth Z. helyett Vólent a pályán.

67. perc: Kettős csere az MTK-nál: Stieber helyett Futács, Varju helyett Miknyóczki a pályán.

66. perc:Szépe tört be a kécskei ötös előterébe, és fejelt kapura. halasi hatalmasat védett.

60. perc: GÓÓÓLL!!!!!! Horváth Zoltán gyönyörűen fejelt Rácz kapujába Erdei jobb oldali beadása után. Rácz még belekapott, de védeni nem tudott. 1–0.

57. perc:Biben kapott sárga lapot.

53. perc: Vachtler jobb oldali lövését Rácz bravúrral védte.

52. perc:Szekér Ádám lőtt kapura 9 méterről. Rácz védett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Nagyot küzdöttek a tiszakécskei játékosok a siker érdekében (Fotó: Zádor Péter/MTK)

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.

44. perc:Stieber szabadrúgását követően Halasi bravúrral védett.

39. perc:Vadnai lőhetett nagy helyzetben a kécskei kapura. Jócskán fölé.

37. perc: Kata M. kapott sárga lapot.

Csáki (fehér mezben) a kécskei védelem vezére volt (Fotó: Zádor Péter/MTK Budapest)

35. perc:Horváth Artúr távoli lövése elkerülte a kécskei kaput.

29. perc: Kényszerű csere sérülés miatt: Zuigeber helyett Palincsár a pályán.

25. perc:Bognár próbálkozott egy távoli szabadrúgással. Halasi magabiztosan védett.

14. perc:Stieber Zoltán lőtt laposan 16 méterről. Középre tartó labdáját fogta Halasi.

10. perc: Egyelőre kiegyenlített, óvatos játék folyik. Helyzet még nem volt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok! A tiszakécskeiek fehér mezben, a vendég MTK labdarúgói kék mezben játszanak majd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 16., osztályozós helytől öt pontra található, de meg még nem nyugodható Tiszakécske az előző három bajnokiját egyaránt elveszítő, így a feljutás bebiztosítása érdekében mindenképp javítani akaró MTK ellen.