NB II: Tischler duplázott, a PAFC legyőzte az éllovast

2016.08.19. 20:55
A labdarúgó NB II 5. fordulójának nyitó mérkőzésén a Puskás Akadémia hazai pályán 3–2-re legyőzte a jelenleg listavezető Sopront.

A felcsúti klub honlapjának beszámolója szerint a Puskás Akadémia a 33. percben szerzett vezetést: Zsidai László jobb oldali beadását Tischler Patrik passzolta a kapu jobb oldalába. Hat perccel később egyenlített a Sopron, egy rosszul hazagurított labdára Eszlátyi István csapott le, becsúszásával megelőzte Gőcze Gergőt, a labda így a kapuban kötött ki. A felcsútiak mégis előnnyel mehettek szünetre, a 45. percben Molnár Csaba beadását követően az egyik soproni védő kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, a tizenegyest pedig Tischler értékesítette.Tischler Patrik passzolta a kapu jobb oldalába. Hat perccel később egyenlített a Sopron, egy rosszul hazagurított labdára Eszlátyi István csapott le, becsúszásával megelőzte Gőcze Gergőt, a labda így a kapuban kötött ki. A felcsútiak mégis előnnyel mehettek szünetre, a 45. percben Molnár Csaba beadását követően az egyik soproni védő kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, a tizenegyest pedig Tischler értékesítette.

A szünet után megfogyatkozott Supka Attila együttese, Nagy Patrik elkaszálta Heffler Tibort, így megkapta második sárgáját. A hajrában növelte előnyét a PAFC, bal oldali beadást követően Óvári Zsolt maradt tisztán az ötös sarkánál, lekezelte a labdát, majd a jobb alsóba tekert. A hosszabbításra még maradt egy gól, Fényes Szabolcs szabálytalansága után (amely miatt ő is megkapta a piros lapot) Gyürki Gergő bombázott szabadrúgásból a hálóba.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA FC–SOPRONI VSE 3–2 (2–1)
Felcsút, Pancho Aréna, 616
néző. Vezette: Molnár Attila (Kepe Arnold, Mohos Milán)
PUSKÁS AKADÉMIA: Gőcze – Heffler T., Fényes, Spandler, Tóth B. – Zsidai (Nagy Zs., 82.), Márkvárt (Gajdos, 77.), Sándor Gy., Molnár Cs. – Tischler, Lencse (Óvári, 60.). Vezetőedző: Szíjjártó István
SOPRONI VSE: Gelei V. – Tóth D., Sifter, Kovács G., Szabó L. – Nagy P., Kapacina V., Tóth J. (Erdélyi, 64.), Garda (Szellák, 54.) – Eszlátyi, Batizi-Pócsi, (Gyürki, 74.). Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Tischler (1–0) a 33., Eszlátyi (1–1) a 39., Tischler (2–1, 11-esből), a 45., Óvári (3–1) a 87., Gyürki (3–2) a 93. percben
Kiállítva: Nagy P. (második sárga lap után) a 62., Fényes (lerántotta Erdélyit) a 93. percben
MESTERMÉRLEG:
Szíjjártó István
: – Az első félidőben jól mozogtunk, de a szünet után hullámzóvá vált a teljesítményünk, érthetetlen, hogy nem abban a ritmusban játszottunk, mint az elején. A kiállítás pedig bennünket fogott meg, a Sopront felhozta, és beleültünk a meccsbe, azt hittük, hogy már a kezünkben van.
Supka Attila: – Ikszes meccs volt, mindkét csapatnál megvoltak azok a hibák, amelyek eldöntötték a mérkőzést. Sajnos nálunk volt egy-két gyengébb egyéni teljesítmény. Több helyről érkeztek játékosok, kevesebb mérkőzés volt a lábukban. Most jönnek ki azok a fizikai problémák, amelyekről az idény elején beszéltünk.

1. Soproni VSE 5 3 2 8–5 +3 9
2. Balmazújváros 4 3 1 5–2 +3 9
3. BFC Siófok 4 3 1 8–6 +2 9
4. Puskás Akadémia FC 5 2 2 1 13–11 +2 8
5. FC Csákvár 4 2 2 5–3 +2 8
6. Nyíregyháza Spartacus FC 4 2 2 3–1 +2 8
7. ZTE FC 4 2 1 1 9–5 +4 7
7. Kisvárda 4 2 1 1 9–5 +4 7