Négyet vágott otthon a Haladás a Szentlőrincnek

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2020.11.08. 16:50
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a játéknap előtt 7. helyezett Haladás a 18., kieső pozícióban állomásozó Szentlőrincet fogadta. A hazaiak meggyőző teljesítménnyel rukkoltak elő, biztosan érvényesítették a papírformát, 4–0-s vereséggel küldték haza a kapura teljesen veszélytelen vendégüket.

Szombathelyi gólöröm (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZENTLŐRINC 40 (20)
Szombathely, Haladás Stadion, 879néző. Vezette: Kárpály Mihály (Kovács II. Gábor, Sinkovicz Dániel).
Haladás:
Verpecz– Mocsi, Németh Milán (Tóth B., 71.) Debreceni– Kiss B., Schuszter (Doktorics, a szünetben), Németh Márió, Holdampf, Kállai– Medgyes Z., Rácz F. (Horváth O., 78.). Vezetőedző: Mátyus János
Szentlőrinc:
Slakta – Havas, Dulló, Fröhlich – Forgács, Sili (Kovács D., 57.), Lehoczky, Nagy B., Cenaj (Törőcsik P., 71.) – Harsányi (Kapronczai, a szünetben), Torvund (Vajda, 80.). Vezetőedző: Sluka Marián
Gólszerző:
Medgyes Z. (16., 87.), Rácz F. (45.), Tóth B. (74.)

Az esélyesebb Haladás remekül kezdte a meccset, és a folytatásban sem engedte ki a kezéből az irányítást. A hazaiak gyorsabban, pontosabban, és kapura veszélyesen futballoztak. Így a szünetre már megnyugtató előnnyel vonulhattak.

A fordulás után a Szentlőrinc próbált bátrabban futballozni, de csak a sárga lapokat gyűjtögette szorgalmasan, Verpecz kapuját nem tudta veszélyeztetni – nem tudott mit kezdeni a nyugodtan futballozó, szervezett Haladással. Olyannyira nem, hogy a hazaiak végül a játékrész hajrájában még kétszer betaláltak – és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

20. Debreceni EAC1631312–31–199

Vége a mérkőzésnek – meggyőző teljesítményt nyújtva nyert a Haladás!

Két perc a hosszabbítás.

87. perc: Megszületett a negyedik Haladás-, a második Medgyes-gól! Medgyes Zoltán tört előre a jobb szélen, kicselezett mindenkit, majd betörve a tizenhatoson belülre kilőtte a jobb alsó sarkot – szépségdíjas találatot szerzett (4–0).

Lendületesen játszott a Haladás (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Csendesen peregnek a percek, a Haladás nyugodtan futballozik, a Szentlőrinc nem tud újítani.

80. perc: Torvund le, Vajda be.

Érezhetően eldőlt a mérkőzés.

78. perc: Rácz Ferenc vastaps közepette hagyja el a pályát, Horváth Olivér folytatja a helyén.

74. perc: Már hárommal vezet a Haladás! Parádés támadás végén Rácz lépett ki balról, betörve a tizenhatoson belülre lőtt, a bal alsó sarokba tartó lövést bravúrral védte Slakta kapus, ám a labda felperdült, amit az akciót jobbról követő – frissen pályára lépő – Tóth Barna nyolc méterről az üres kapuba fejelt (3–0).

71. perc: Mindkét csapat cserél: Németh Márió helyén Tóth Barna folytatja, míg Cenalj helyett Tőröcsik Péter lép pályára.

Keményen játszik a vendég, de helyzeteket nem tud kialakítani.

Medgyes Zoltán nagyon élt a pályán, nehezen bírnak vele a Szentlőrinc védői  (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

61. perc: Lehoczky is begyűjt magának egy sárgát.

57. perc: Próbál frissíteni a Szentlőrinc szakmai stábja:Kovács Dávid kap lehetőséget Sili helyén.

54. perc: Dulló is besárgul a vendégektől.

51. perc: Kállai rántotta le kilépni készülő ellenfelét, sárga lapot kapott – jó helyzetből, középről, 18 méterről végezhetett el szabadrúgást a Szentlőrinc, de a labda messze fölé szállt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Mindkét csapat cserélt, hazai oldalon Schuszter helyett Doktorics, míg a vendégeknél Harsányi helyett Kapronczai lépett pályára.

Véget ért az első játékrész – biztosan, megérdemelten vezet 2–0-ra Haladás.

45. perc: Sililkapott még egy sárga lapot a vendégektől – és a játékvezető le is fújta az első félidőt.

45. perc: Góllal zárja a félidőt a Haladás. Medgyes húzott el a bal szélen, tökéletesen centerezett, középen érkezett Rácz, aki két védő között bevezetődve közelről passzolta a labdát a vendégek kapujába (2–0).

44. perc: Harsányi kapott sárga lapot egy elkésett becsúszásért.

39. perc: Egy kavarodás után a jobb oldalon felzárkózó Harsányi elé került a labda, a vendégek csapatkapitánya 10 méterről, kissé kisodródva kapásból lőtt, az oldalhálóba bombázott.

Simán verte a Haladás a Szentlőrincet (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

35. perc: Hazai szöglet után magasra felperdült a labda, amit Németh Milán látványos, ollózó mozdulattal húzott kapura, de a Szentlőrinc kapusa résen volt.

25. perc: Rácz adott be balról remekül, a középen érkező Medgyes kapásból rászúrta, centikkel tévesztett cél, a bal alsó sarok mellett hagyta el a labda játékteret.

Lendületben, támadásban maradt a Haladás.

Egy sikeres szentlőrinci szerelés (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

16. perc: Megszerezte a vezetést a Haladás! Medgyes vezette rá a labdát lendületből jobbról a védőkre, keresztbe száguldott, betört a tizenhatoson belülre, tisztára játszotta magát, majd balról, 12 méterről okosan kilőtte a jobb alsó sarkot (10).

14. perc: Medgyes kapott remek indítást, de hosszan vette át, így a vendégek menteni tudtak, mint ahogyan a második hullámban érkező Rácz elől is.

Lassan tíz perc telik el, kiszabadult a szorításból a vendég – próbálja megbecsülni a labdát.

Nagy lendülettel nyitotta a meccset a Haladás, a vendégek térfelén pattog a labda, egymást érik a hazai szögletek.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Itt még tartotta a labdát a vendégcsapat (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Megtudjuk, mire jut a legutóbb Csákváron vereséget szenvedő Haladás a kieső helyen álló Szentlőrinccel szemben.

Hazai oldalon Schimmer, Bosnjak, Farkas II Balázs, Devecseri, Tóth Dávid hagyja ki a mérkőzést sérülés miatt, Csilus eltiltott. Az ellenfél edzője, Marián Sluka korábban egy évig a Haladást erősítette játékosként.

A Szentlőrinc előző két – fontos – bajnokiját elbukta, nem éppen a legjobb formában érkezett a vasi megyeszékhelyre.