Meglepetés Szombathelyen: győzni tudott a III. Kerület!

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2022.02.20. 16:50
Szó szerint kibrusztolta a győzelmet Szombathelyen a kék mezes III. Kerületi TVE
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a Haladás meglepetésre hazai pályán 1–0-ra kikapott a kiesés ellen harcoló III. kerületi TVE-től. Sorozatban már a harmadik mérkőzésén nem tudott győzni Németh Szabolcs együttese.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–III. KERÜLETI TVE 0–1 (0
–0)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 957néző. Vezette: Molnár Attila (Bede Tamás, Vörös Dániel)
HALADÁS:
RózsaKállai, Guzmics, Németh Milán (Csató M., 75.), BosnjakKiss B., Holdampf, Horváth R. (Devecseri, 75.), Doktorics (Tóth Milán, 60.)Lencse (Szekér, 85.), Tóth-Gábor. Vezetőedző: Németh Szabolcs
III. KERÜLETI TVE
: Balázs Kulcsár D.,Köböl, Bekker, Fejes Egerszegi, Rabatin, Barczi, Sili (Schuszter, 65.)Horváth O. (Erdei, 80.), Borvető.Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző:
Borvető (70.)
Németh Szabolcs:
–Több lehetőségünk volt, de egyiket sem használtuk ki, ezzel szemben a vendégek egyetlen helyzetükből gólt szereztek. Csalódott vagyok az eredmény miatt, de azért dolgozunk, hogy kijavítsuk a hibákat. Több van a csapatban, mint amit jelenleg produkál.
Kemenes Szabolcs: –Óriási sikernek tartom a három pont megszerzését, egy olyan Haladás otthonában, amelyik az NB I-re pályázik. A játékosaim óriási munkát fektettek a három pont megszerzésébe.

A szombathelyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, de nem bírtak a jól záró fővárosi védelemmel. Aztán sikerült megtalálniuk a rést a pajzson, egyre-másra jöttek is a kisebb-nagyobb helyzetek. A vasiak futballoztak fölényben, a vendégek hiába szabadultak ki a szorításból, a kapura teljesen veszélytelenek voltak. A félidő hajrájára aztán kiegyenlítettebbé vált a játék.

A szünet után sem változott a forgatókönyv, a Haladás uralta a játékot, a III. Kerület pedig kontrázott. Óriási fölényben játszott a Haladás, nagy meglepetésre azonban az első, kaput eltaláló lövéséből megszerezte a vezetést a Kerület. A hazaiak ezt követően is mentek előre, de a kapu előtt sokat hibáztak. A Haladás hiába támadta végig a meccset, pont nélkül maradt – az óbudai együttes elvitte mind a hármat. 0–1

20. Tiszakécske24631524–47–2321

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90+4. perc:Balázs kapott sárga lapot.

90+3. perc: Tóth-Gábor 13 méteres lövése alig suhant el a bal sarok mellett – egyenítési lehetőség volt!

90. perc: három perc a hosszabbítás.

87. perc: Bosnjak bal oldali beadását Tóth Milán a kapunak háttal állva lőtte rá, de Balázs biztosan védett.

85. perc: csere a Haladásban is, Lencse le, Szekér be.

80. perc: csere a vendégcsapatban, Horváth O. helyett Erdei állt be.

78. perc:Devecseri bal oldali beadását Holdampf sarokkal, 15 méterről küldte kapura, de Balázs védte a bal sarokba tartó labdát.

Azért időnként támadott is a Kerület, itt éppen Holdampf próbálja szerelni a vendégek játékosát

75. perc: kettős csere a Haladásban, a sérült Németh Milán helyett Csató, valamint Horváth Rajmund helyett Devecseri állt be.

70. perc: GÓÓÓL, a vendégek első kaput eltaláló lövésükből megszerezték a vezetést! Kulcsár Dávid jobb oldali beadását Borvető 12 méterről, félfordulattal a jobb sarokba helyezte, 0–1.

67. perc:Németh Milán 17 méteres lövése kis híján beakadt a jobb felsőbe – de végül centikkel mellé ment.

65. perc: Silit Schuszter váltja a vendégeknél.

62. perc: Bosnjak próbálkozott balról, de 17 méterről ballal a jobb felső sarok mellé lőtt.

60. perc: csere a Haladásban, Doktoricsot Tóth Milán váltotta. Immáron tehát négy csatárral rohamoz a Hali.

56. perc: Németh Milán került nagy helyzetbe, de 14 méteres lövését bravúrral védte Balázs.

46. perc: megkezdődött a második félidő.

45+2. perc: vége az első félidőnek.

Az utóbbi percekben kiegyenlítettebbé vált a játék.

34. perc: Horváth Rajmund középről lőtt, Balázs szögletre tolta a jobb sarokba tartó labdát.

32. perc: Guzmics jobbról ívelt a kapu elé, Tóth-Gábor 11 méterről a jobb sarok mellé fejelt.

A hangulatra nem lehet panasz, a Hali-tábor szokás szerint végigszurkolja a meccset – gyakorlatilag szünet nélkül énekelnek.

28. perc: Lencse ívelt kapura balról, 19 méterről, a labda azonban - ha kevéssel is – elszállt a bal sarok mellett.

Én nem csináltam semmi! - mintha ezt mutatná kezével a hazaiak védője, Guzmics

A mezőnyben gyűrik egymást a felek, változatlanul a szombathelyiek az aktívabbak, de hiába jutnak el a tizenhatosig, az utolsó passzokat rendre lefülelik a fővárosiak.

Húsz perc telt el a meccsből, a Haladás eddig lényegesen többet támadott ellenfelénél.

18. perc: Bosnjak tüzelt balról, 22 méterről, Balázs üggyel-bajjal hárította a bal sarokba igyekvő labdát.

14. perc: Horváth Rajmund ütközött Fejessel a vendégek tizenhatosán belül, de hiába zuhant a földre a szombathelyi csatár, Molnár továbbot intett.

A hazaiak vezettek néhány veszélyesebb támadást, de komoly helyzetet még nem sikerült kidolgozniuk.

1. perc:A vendégek kezdték a játékot.

A mérkőzés előtt a Szombathelyi Haladás nevében a tavaly nyáron Tokióban paralimpiai aranyérmet szerző, szombathelyi születésű atlétanőt, Ekler Lucát köszöntötte és ajándékozta meg Séllei Árpád ügyvezető igazgató.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az 5. helyen tanyázó Haladás a 2022-ben csak két pontot szerző III. Kerület ellen.