PUM ANDRÁS 2021.10.24 16:50 Frissítve: 2021.10.24 22:35

A hajrágóllal nyert a Haladás az Ajka ellen

A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Szombathelyi Haladás nagy csatában 2–1-re megverte az Ajkát.

A hajrában szerzett góllal nyert a Haladás az Ajka ellen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

LABDARÚGÓ NB II

13. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–FC AJKA 2–1 (1–0)
Szombathely.
Haladás Sportkomplexum, 2628 néző. Vezette: Molnár Attila (Vörös Dániel, Kiss Balázs).

HALADÁS: Rózsa – Kállai, Mocsi (Guzmics, 26.), Németh Milán, Bosnjak – Doktorics (Horváth R., 57.), Kiss B., Csilus, Tóth Máté (Devecseri, 57.) – Tóth-Gábor (Délczeg, 70.), Tóth Milán (Monori, 70.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
AJKA:  Horváth D. – Heffler T. (Görgényi, 19.), Csizmadia (Sejben, 61.), Tar, Csemer – Tóth G. (Dragóner, 80.), Szűcs, Lehoczky (Stoiacovici, 90.), Tajthy (Berzsenyi, 90.) – Gaál, Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:
Tóth-Gábor (18.), Monori (85.), ill. Szarka (53.)
Németh Szabolcs
: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz az Ajka elleni, nagyot küzdöttünk, a vendégcsapat mindent megtett a pontszerzés érdekében. Gyorsan megszereztük a vezetést, de utána kapkodóvá vált a játékunk. Szünet után az Ajka támadott ugyan, de a kiállítás után mozgósítottuk erőinket, és ez meghozta az eredményt.
Kis Károly: – Kaptunk egy balszerencsés gólt, ezután kiegyenlítetté vált a játék. Fokozatosan átvettük az irányítást, de a mérkőzést nem azok döntötték el, akiknek kellett volna.

Tapogatózó játékkal kezdtek a csapatok, aztán a szombathelyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést. A vasiak – ellentétben a legutóbbi, soroksári meccsükkel – első helyzetüket gólra váltották. Aztán mindkét oldalon egy-egy kényszerű csere miatt ráncolhatták homlokukat az edzők, Mocsi és Heffler esett ki a két védelemből. Változatos volt a játék, egyik sem csapat sem tudott a másik fölé nőni, de a vendégek voltak kapura veszélyesebbek.

A szünet után a vendégek kezdtek jobban, és hamarosan egyenlítettek is. A vasiak kapkodtak, az ajkaiak viszont szépen felépítették a támadásaikat. Aztán a hajrához közeledve Gaál Bálintot kiállította a játékvezető. A játék áttevődött az ajkaiak térfelére, a Haladás azonban meddő fölényben futballozott. A hajrában a Haladás bedarálta ellenfelét, Monori szép fejese három pontot jelentette a szombathelyiek számára. 2–1

Tóth-Gábor Kristóf szerezte az első gólt (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

20. Tiszakécske 13 2 11 13–32 –19  2

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

92. perc: Devecseri kapott sárga lapot.

Három perc a ráadás.

90. perc: Hármas csere az Ajkában. Tóth Gergely helyett Dragóner, Tajthy helyett Berzsenyi, Lehoczky helyett pedig Stoiacovici állt be.

85. perc: GÓÓÓÓÓL!! Kállai ívelt jobbról a kapu elé, Monori pedig hét méterről a jobb felső sarokba fejelt (21).

85. perc: Szarka kapott sárga lapot.

78. perc: Bosnjak tüzelt középről, 20 méterről a jobb sarok mellé.

76. perc: Egy szabadrúgáskombináció után Kiss bepasszolt labdáját Németh Milán 10 méterről lőtte kapura, de Horváth elvetődve védett.

73. perc: Tíz főre fogyatkoztak a vendégek, Gaál megkapta második sárga lapját, így a pirosat is.

2628 a hivatalos nézőszám.

70. perc: Kettős csere a Haladásban. Tóth-Gábor helyett Délczeg, Tóth Milán helyett Monori érkezett.

Az utóbbi percekben a hazaiak kapkodnak, a vendégek jóval veszélyesebben futballoznak.

63. perc: Csemer kapott sárga lapot.

57. perc: Kettős csere a Haladásban. Tóth Máté helyett Devecseri, Doktorics helyett pedig Horváth Rajmund állt be.

57. perc: Gaál bal oldali szögletét Szarka hat méterről alig fejelte a bal sarok mellé.

53. perc: GÓÓÓL! Gaál jobbról középre adott, Szarka elé került a labda, a támadó 10 méterről a kapu közepébe lőtt. Ez volt az bajnokságban az első akcógól, amit a Haladás kapott. (11)

51. perc: Lehoczky jobbról, 16 méterről lőtt, Rózsának nem okozott gondot a próbálkozás.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek.

Két perc a hosszabbítás.

44. perc: Jobb oldali szöglet után Doktorics 19 méterről tüzelt a jobb felső sarok mellé.

41. perc: A másik oldalon is egy figyelmeztetés, Gaál kapott sárga lapot.

39. perc: Kállai kapott sárga lapot.

33. perc: Csizmadia került helyzetbe, de 17 méterről, tiszta helyzetből kevéssel, de fölé emelt.

31. perc: Szarka 18 méterről, jobbról leadott lövését védte biztosan Rózsa.

Mindkét csapatban találunk olyan játékost, aki korábban mai ellenfelét erősítette. A hazaiaknál Szekér Ádám játszott kölcsönben Ajkán, míg az Ajkában Gaál Bálint és Dragóner Filip erősítette a szombathelyieket. Szekér eltiltás miatt most nem játszik, Gaál kezdő, Dragóner a kispadon kapott helyet.

26. perc: Újabb kényszerű csere, Mocsi eddig bírta, helyére Guzmics állt be.

25. perc: Szarka közeli lövését védte bravúrral Rózsa.

19. perc: Ajkai csere, a sérült Heffler helyett Görgényi állt be.

18. perc: GÓÓÓL! Kállai futotta le ellenfelét a jobb oldalon, az alapvonalról középre adott, az érkező Tóth-Gábor hat méterről a kapu bal oldalába lőtt (10).

Tóth-Gábor Kristóf bűvöli a labdát (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

15. perc: Már régen volt ápolás...Ezúttal egy ajkai játékos, Heffler Tibor rogyott a földre. A csapatkapitány jelzi, nagyobb a baj, csere lesz.

11. perc: Mocsinak több idő kellett, de a szombathelyi játékos is visszaállt.

8. perc: Csemer rendben, újra játékban az ajkai futballista.

6. perc: Csemer és Mocsi fejelt össze a szombathelyiek ötösén, mindkét játékos ápolni kell. Már két perce áll a játék.

Öt perc telt el a meccsből, a hangulat remek, helyzetet viszont egyelőre egyik kapu előtt sem láthattunk.

Körülbelül 2500 szurkoló látogatott ki a mérkőzésre.

1. perc: Elkezdődött a meccs. A Hali-szurkolók egy molinóval köszöntötték a 30 éves születésnapját ünneplő Honvéd-tábort, az Ultras Kispestet. A Hali és a Honvéd-tábor barátsága is évtizedekre nyúlik vissza.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban veretlenségét elveszítő Haladás az Ajka ellen.

A mérkőzés előtt a hazai klub részéről Séllei Árpád ügyvezető igazgató és Vörös Csaba technikai vezető köszöntötte a legutóbbi, Tiszakécske ellen 250. NB-s (NB I, NB II) mérkőzésén a Haladás színeiben pályára lépő Guzmics Richárdot. S köszöntötték egyik masszőrjüket, Csejtey Gábort, aki a jesolói kick-box világbajnokságon pointfighting kategóriában vb-aranyérmet szerzett. A Haladás Öregfiúk Klubja pedig Jakab Csaba remek kapusedzői munkáját köszönte meg.

2021.11.29 15:16:52

Labdarúgó NB II PÓR KÁROLY

Csilus Tamás góljával győztek a szombathelyiek, ezzel a 3. helyre léptek előre a tabellán.

2021.11.27 22:54:52

Labdarúgó NB II F. B., P. Gy.

Hétgólos meccsen verte a Csákvár a Soroksárt • A Kécske Szolnokon szerzett értékes pontot • Négy nyeretlen bajnoki után győzött a Szpari.

2021.11.27 19:36:58

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Bár mindkét csapat sokat tett azért, hogy begyötörje a győztes gólt, meg kellett elégedniük az egy-egy ponttal.

Labdarúgó NB II KVANDUK BENCE

A foghíjas PMFC nem tudta végig tartani a Dorogot, így hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett.

2021.11.28 00:38:00

Labdarúgó NB II BERECZ CSABA

Horváth Zoltán és Könyves Norbert már az első félidőben betalált, ezzel el is dőlt a három pont sorsa.