Rögzített helyzetekből vette be a Szolnok kapuját az ETO

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2021.10.17. 16:50
Nyerni tudott a fehér mezes ETO a Szolnok otthonában (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Szolnoki MÁV az ETO FC Győrt látta vendégül. A zöld-fehérek korán emberelőnybe kerültek az első félidőben, majd szabadrúgásból és tizenegyesből betalálva 2–0-ra legyőzték a Tisza-parti csapatot.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–ETO FC GYŐR 0–2(0–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500 néző. Vezette: Rúsz Márton (Belicza Bence Péter, Márkus Péter)
SZOLNOK: Kovács P. – Tömösvári (Papp Sz., 73.), Szabó A., Kovács O., Tóth B., Kurdics (Berdó, 73.) – Földi M. (Rokszin, 58.), Tisza K., Sipos Z. (Molnár R., a szünetben) – Lakatos I., Tóth L. (Lakatos Cs., 36.).Vezetőedző: Csábi József
GYŐR: Ruisz – Kovács K., Lipták Z., Fodor F., Forgács D. – Bagi I., Vitális – Szimcsó (Vernes, 68.), Kulcsár K. (Berki I., 79.), Sipőcz (Óvári, 84.) – Bacsa. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Kulcsár K. (27.), Bacsa (52. – 11-esből)
Kiállítva: Kovács O. (26.), Csábi J. (vezetőedző, 68.)
Csábi József: – Ritkán szoktam vesztes mérkőzés után a csapatnak gratulálni, de ezt most mégis megtettem, mert nem érdemeltünk vereséget. Sajnos ezen a találkozón olyan falakba ütköztünk, amit nem a Győr állított elénk.
Klausz László: – Ha a győzelmet nézzük, elégedett vagyok a csapattal, hiszen egymást követő két vereség után sikerült begyűjtenünk a három pontot. Tipikus NB II-es mérkőzést játszottunk, sok ütközéssel, fizikai futballal, amihez az is hozzájárult, hogy nagyon gyenge minőségű volt a pálya.

A találkozó elején akadt helyzet mindkét oldalon, de több gólszerzési lehetőség inkább a Szolnok előtt adódott. Igaz, a legnagyobb lehetőség a MÁV kapuja előtt maradt ki, miután Bacsa Patrik ziccerét követően Kovács Olivér mentett a gólvonal elől. Aztán a félidő derekán emberhátrányba kerültek a hazaiak egy igen véleményes piros lap miatt: a játékvezető kiállította Kovács Olivért, mivel úgy látta, gólhelyzetben fellökte Bacsát.

Egy percre rá a vendégek gólra váltották az esetet követő szabadrúgást, bár ehhez kellett az is, hogy Kulcsár Kornél lövésénél hibázzon Kovács Péter kapus (0–1). A kiállítás megváltoztatta a játék képét, parázzsá vált a meccs, helyzet viszont nem sok alakult ki, inkább a sárga lapok villantak.

A szünet után hamar növelte előnyét az ETO egy tizenegyesből, melyet újabb véleményes játékvezetői ítélet előzött meg. Az viszont biztos, hogy Bacsa Patrik higgadtan értékesítette a büntetőt (0–2). Ezt követően még paprikásabbá vált a hangulat, és mindeközben villant egy piros lap a hazai kispad részére, méghozzá a szolnoki csapat vezetőedzőjének, Csábi Józsefnek.

Ezután már hiába próbálkoztak a kék-fehérek, nem volt átütő erő támadásaokban, melyben közrejátszott az is, hogy tíz emberrel futballoztak. A Győr kétgólos előnyben már nem erőltette a támadásépítést, de megőrizte előnyét, így elvitte a három pontot Szolnokról.

A kék mezes Szolnoki MÁV tíz emberrel szenvedett vereséget (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

Október 18.
20.00: Vasas–III. Kerületi TVE (Tv: M4 Sport)

20. Tiszakécske1221012–30–18 2

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, az ETO elvitte a három pontot a Szolnok otthonából! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc a ráadás a meccs végén.

88. perc: Vernes tekert a bal felső fölé egy szabadrúgást 25 méterről.

Helyzetek már nem igazán vannak, a Szolnok emberhátrányban hiába próbálkozik, nem tud a győri kapu elé kerülni, míg a vendégek kétgólos előnyben nem erőltetik a támadásépítést.

Szabó Alexék (labdával) emberhátrányban is küzdöttek, de ez pontot most nem ért (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

84. perc: Újabb győri csere, Sipőcz Bencét váltja Óvári Zsolt.

79. perc: Csere a vendégoldalon, Kulcsár Kornél helyén Berki István folytatja.

78. perc: Romanek János, a hazaiak másodedzője kapott sárgát, amiért egy leshelyzetet megreklamált.

75. perc: Berdó csúszott oda Liptáknak az ellenfél bal oldali szögletzászlójánál, amiért sárgát kapott.

73. perc: Kettős csere a hazaiaknál. Tömösvári Bálint és Kurdics Levente ment le, Papp Szilárd és Berdó Péter jött be.

68. perc: Cseréltek a vendégek, Szimcsó Viktor helyett Vernes Richárd a pályán.

68. perc: Csábi József megkapja a második sárga lapját, így kiállítja a játékvezető! Vélhetően reklamálás miatt.

67. perc: Tömösvári számította el magát, elszállt fölötte a labda, Sipőcz viszont 10 méterről gyengén lőtt középre, így Kovács Péter könnyedén hárított.

66. perc: Kurdics lépett ki gólhelyzetben, de hosszan tolta meg a labdát, így Ruisz leszedte a lábáról! Hozzá kell tenni, mintha visszahúzták volna a hazai szélsőt.

64. perc: Tóth Bence faultolta Szimcsót az oldalvonal mellett, sárga lap a „jutalma”.

58. perc: A harmadik hazai csere, Földi MarcelltRokszin Ádám váltja.

52. perc: GÓL! KETTŐVEL VEZET A GYŐR! Bacsa állt oda a labda mögé, és higgadtan a jobb alsóba lőtt! 0–2

51. perc: TIZENEGYESHEZ JUT AZ ETO! Szimcsó tört be a büntetőterületen belülre a jobb oldalon, és a játékvezető szerint Kurdics fellökte az alapvonalnál! Véleményes.

51. perc: Lesgólt szereznek a vendégek! Kulcsár végzett el szabadrúgást 23 méterről, a labda levágódott a sorfalról, Lipták pedig 6 méterről, lesről a bal felső sarokba fejelt! Az asszisztens rögtön emelte a zászlót.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Egy csere a szünetben, Sipos Zoltán helyén Molnár Róbert folytatja.

Forgács Dávid (labdával) aktív volt a bal szélen (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

A félidő elején adódott helyzet mindkét oldalon, de a gólszerzéshez inkább a Szolnok állt közelebb. A kiállítás viszont megváltoztatta a játék képét, főleg úgy, hogy a piros lap után egy perccel betalált az ETO. Ezt követően parázzsá vált a hangulat, helyzet viszont nem sok alakult ki, inkább a sárga lapok villantak.

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: Kurdics adott be laposan a bal oldalról, az ötösön érkező Lakatos István pedig épphogy lekésett a labdáról!

43. perc: Forgács húzta vissza Lakatos Istvánt, amiért sárga lapot kapott.

42. perc: Fodor készítette le lövésre a labdát Kulcsárnak, akinek a 20 méteres lövését Kovács Péter a léc alól tolta a kapu fölé!

40. perc: Szimcsó rúgott oda Lakatos Csabának, így ő is besárgult.

37. perc: Csábi József, a Szolnok vezetőedzője is sárgát kapott reklamálásért.

36. perc: Változtat a Szolnok, Lakatos Csaba váltja Tóth Lászlót.

31. perc: Kurdics rúgta fel a kispadok előtt Kovács Krisztiánt, amiért sárga lapot kapott. A hazai kispadról Ulviczki Attila kapusedző reklamált az eset miatt, így a játékvezető neki is felmutatta a sárga lapot.

Tömösvári Bálinték (szemben) hátrányba kerültek az első félidő derekán (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

27. perc: GÓL! VEZET AZ ETO! A szabadrúgáshoz Kulcsár Kornél állt oda, és 17 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt,0–1.

26. perc: PIROS LAP, EMBERHÁTRÁNYBAN A MÁV! Bacsa lépett ki Kulcsár passza után, majd elesett 17 méterre a kaputól, és a játékvezető úgy látta, Kovács Olivér gólhelyzetben meglökte a győri csatárt! A szolnoki védő emiatt a kiállítás sorsára jutott.

20. perc: Sipos tette ki a labdát a tőle balra érkező Kurdicsnak, aki kicsit éles szögből, 11 méterről a rövid felső fölé lőtt!

19. perc: Bagi pattogós lövése 16 méterről nem okozott gondot a hazaiak kapusának.

16. perc: Nagy ETO-helyzet!Szimcsó ugratta ki Bacsát, aki a kaputól 15 méterre elrúgta a labdát Kovács Péter mellett, de a visszafutó Kovács Olivér kivágta a gólvonal elől a labdát!

14. perc: Ruisz indított rosszul, épp Siposhoz rúgta a labdát, aki 20 méterről megcélozta a bal alsót, de a labda egy méterrel mellé ment!

Szabó Alex (szemben) itt szerelni tudta Sipőcz Bencét (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

500 néző látogatott ki a Tiszaligeti Stadionba a mai mérkőzésre.

A hazaiak kék mezben, a vendégek fehér szerelésben játszanak.

2. perc: Rögtön egy nagy löket! Lakatos István tüzelt 18 méterről, Ruisz bravúrral ütötte ki a léc alá tartó labdát!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát!

Az elejétől kezdve nagy küzdelem folyt a pályán (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

Bár az ETO nem kezdte rosszul a szezont, az elmúlt hét meccsén csupán hat pontot szerzett. Hasonló utat járt be a Szolnok is, amely az előző hét találkozóján nyolc pontot gyűjtött. Tehát mindkét együttesnek van miért javítania, s a sűrű mezőny miatt a győzelem akár többhelynyi előrelépést is jelenthet.

Az előző szezonban mindkétszer a MÁV nyert, hazai pályán 2–1-re, idegenben pedig 3–2-re. A győztes gólt a hajrában mindkét alkalommal Novák Csanád szerezte, aki azóta már a Nyíregyháza játékosa.

– Ugyanabban a ritmusban készültünk a Szolnok ellen, mint előtte. A hétvégén a Tisza-partiakkal szemben is nehéz dolgunk lesz: a Kecskeméthez hasonlóan öt védővel játszanak, ráadásul egy elég gyenge minőségű pályán rendezik a találkozót, így biztos vagyok benne, hogy sok párharcra van kilátás, és nagy agresszivitásra lesz szükség, hogy pontokat tudjunk hazahozni – nyilatkozta Klausz László, a győri csapat trénere a Kisalföldnek.

– Szekszárdi Tomin kívül minden sérültünk elkezdte az edzéseket, szóval kezdünk alakulni – árulta el az Új Néplapnak Csábi József, a Szolnok vezetőedzője. – Az ETO-t sötét lónak tartom, mert néha kifejezetten jól futballozik, máskor pedig érthetetlen vereségbe szalad bele. Mindenesetre a három pont megszerzése a cél, de mivel ebben az osztályban nincs könnyű ellenfél, így ezúttal is nehéz dolgunk lesz.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a két középcsapat, az egy meccsel kevesebb játszva is tizedik helyezett Szolnoki MÁV az előző két találkozóján alulmaradó ETO FC Győr ellen. Ha a vendégek nyernek, a Tisza-partiak elé kerülnek a tabellán.