FERENCZ NORBERT 2021.12.05 12:50 Frissítve: 2021.12.05 22:49

A kihagyott 11-es döntőnek bizonyult, idegenben nyert a Kecskemét a Szentlőrinc ellen

A labdarúgó NB II 19. fordulójában izgalmas, jó iramú mérkőzésen megérdemelt kecskeméti győzelem született Kaposváron, a Szentlőrinc átmeneti otthonában. Nagyon nehéz talajú pályán nagy küzdelem, sok helyzet, kihagyott büntető és kapusbravúrok színesítették a mérkőzést.

Kersák egyik nagy védése után fogadja társa gratulációját, itt éppen büntetőt hárított (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–KECSKEMÉTI TE 1–4 (1–1)
Kaposvár
, Rákóczi Stadion, 100 néző. Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
SZENTLŐRINC: Prokop – Keresztes, Újvárosi (Biben, 79.) Nagy Zs. – Erdélyi (Farkas. 66.), Havas, Török, Kiss-Szemán, Harsányi (Szinanovics, 66.) – Törőcsik (Tóth M., 79.), Bányai (Vintonij, 66.). Vezetőedző: Marián Sluka
KECSKEMÉT:   Kersák – Buna (Katona, 44.), Szabó A.,   Belényesi (Hatvani, 87.), Grünwald,   Vágó – Nagy K.,   Marsa,   Szuhodovszki (Szalai J., 76.) – Tóth D. (Madarász, 87.), Lukács D. Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző:
Kiss-Szemán (1–0) a 2., Szuhodovszki (1–1) a 30., Szuhodovszki (1–2) az 57., Lukács R. (1–3) a 60., Grünwald (1–4) a 81. percben
Marián Sluka: – Hiába szereztük meg gyorsan a vezetést, a Kecskemét egyenlített. Az első félidő végén tizenegyesből betalálhattunk volna, de a vendégek kapusa túljárt az eszünkön. A szünetben azt kértem játékosaimtól, hogy végig koncentráljunk a játékra, ehelyett teljesen szétestünk.
Szabó István: – Mély és sáros talajon játszottunk, ez abszolút nem fekszik a csapatomnak. A fordulópontot kapusunk, Kersák Roland tizenegyesvédése jelentette. A második félidőben megváltozott a játék képe, és akkor már egyértelműen a mi akaratunk érvényesült.

Villámrajtot vett a hazai gárda, mindjárt a 2. percben Kiss-Szemán fejese után vezetett (1–0). Ezután a Kecskemét ragadta magához a kezdeményezést, de helyzetekig nem nagyon jutottak el – egy Lukács-kapufa kivételével. Ezért mindenkit váratlanul ért az egyenlítés, amikor Szuhodovszki a kapuba kotorta a labdát. Ezt követően felpörgött a meccs, és büntetőt kapott a piros-fekete csapat. A vezetést ennek ellenére nem sikerült megszereznie, mert az eddig kiválóan védő Kersák még rátett egy lapáttal, és lábbal kivédte Harsányi lövését.

Utólag kiderült, ez a momentum döntőnek bizonyult. A kecskeméti alakulat a második félidőre úgy jött ki, mintha vért ivott volna. Beszorította ellenfelét, majd az 57. percben ezt góllal is nyomatékosította. Erre gyorsan még egyet rárúgtak a Bács-Kiskun megyeiek, ezzel el is dőlt a mérkőzés. Mintha megzavarodott volna a hazai csapat, a vendégek azonban sorra hagyták ki helyzeteiket. A végére még egyet sikerült berúgniuk a kecskemétieknek, amivel feltették az i-re a pontot. Ha Harsányi értékesíti a megítélt büntetőt, minden bizonnyal máshogy alakul a mérkőzés, ám így kijelenthető, hogy teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Kecskemét. 1–4

20. Tiszakécske 19 4 3 12 20–38 –18  15

90+2: Vége a mérkőzésnek. Köszönöm megtisztelő figyelmüket, 4–1-re győztek a vendég lila-fehérek.

90. perc:
Két perc a ráadás.

87. perc: Belényesi és Tóth Dániel helyett Hatvani és Madarász a pályán.

81. perc: GÓÓÓL, 4–1 a Kecskemétnek.  Balról betört a 16-oson belülre Grünwald és szép lövéssel kilőtte a bal hosszú sarkot.

79. perc: Kettőt cserél a Lőrinc, Törőcsik helyett Tóth Máté és Újvárosi helyett Biben játszik tovább.

76. perc: Szuhodovszki helyett Szalai József a pályán.

70. perc: Szuhodovszki buktatta ellenfelét 23 méterről a vendégek kapujától, sárgát kapott érte.

66. perc: Hármat cserél a Lőrinc. Bányai, Harsányi és Erdélyi helyett Vintonji, Szinanovics és Farkas a pályán.

64. perc: Hadaró Valentin kapott sárgát a vendég kispadon.

Móri Tamás intézkedik ( Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

60. perc: Kettővel vezet a lila-csapat. Lukács Dániel tört be balról a 16-oson belülre és nyolc méterről laposan a kapus lábai között a kapuba gurított. 1–3

57. perc: GÓÓÓL, vezet a Kecskemét. Szuhodovszki második gólját lövi. 22-ről, szabadrúgásból, jobbról lőtt a szétugró sorfalon át a kapu bal alsó sarkába. 1–2

53. perc: Nagy Krisztián
kapott sárgát, Nagy Zsombort buktatta.

Megvan a lilák örömének az oka, jól játszanak.( Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

52. perc: Marsa adott jó labdát Lukácsnak, aki balról, nyolc méterről lőtt kapura, Prokop
lábbal védett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere a szünetben nem történt.

45. perc: Vége az első félidőnek. 1–1 az állás.

45. perc: Tóth Dániel kanalazott kapura 5 méterről, a kapus a rövid kapufánál lábbal védett.

44.perc: Buna helyett Katona a pályán.

43. perc: Bányai keveredett helyzetbe, estében lőtt 10 méterről, Kersák védett.

41. perc: Buna testtel ellökte Harsányit, és mivel nem a labda megjátszására törekedett, ezért 11-est ítélt a játékvezető. A büntetőt Harsányi végezte el, de a középre lőtt labdáját Kersák lábbal védte.

33. perc:
Két óriási bravúr egymás után Kersáktól. Előbb Bányai, majd Harsányi lövését védte fantasztikusan.

30. perc: Góóóóól, egyenlített a vendégcsapat. Tóth Dániel fejesét védte bravúrral Prokop, viszont a kipattanót Szuhodovszki öt méterről a kapuba pofozta. 1–1

Megszólalt a három tagú kecskeméti „tábor", amivel kis színt és hangulatot vittek a mérkőzésbe.

23. perc: Buna kapott sárgát Harsányi buktatásáért.

20. perc: Szuhodovszki ballal, 20-ről gyengén lőtt, Prokop kezében landolt a labda.

16. perc:
Lukács tört előre a bal oldalon és a 16-os sarkától kicsit beljebb, jobb belsővel a hosszú, bal oldali kapufát találta el, amiről kifelé pattant a labda.

10. perc
: Lukács Dániel rúgott gólt, de les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

2. perc: GÓÓÓÓL, vezet a Lőrinc. Egy bal oldali szöglet után Kiss-Szemán fejelt öt méterről a kapu bal oldalába. 1–0. A szögletet Harsányi lőtte be.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Mérkőzés előtti parolázás kecskeméti módra (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

Az egész napos eső a pálya talaját rendkívül méllyé, helyenként sárossá áztatta. A hazaiak piros-feketében, a vendégek tiszta fehérben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy az ötödik helyezett Kecskemét, az elmúlt kilenc mérkőzéséből csak egyet megnyerő, 12. helyezett Szentlőrinc ellen.

2022.01.07 16:08:37

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Rutinos távozók, fiatal érkező a III. Kerületnél, kapuscsere a Szparinál. Kövesse nyomon a legfrissebb változásokat!

2021.12.11 10:18:30

Labdarúgó NB II F. B., P. Gy.

A Budaörsöt megverő Kecskemét a dobogó alsó fokán • Kieső helyen telel a Budafok • A Csaba nyerte a délkeleti derbit • A Pécs a Haladást győzte le.

2021.12.11 23:44:55

Labdarúgó NB II MÁDI JÓZSEF

A kiesés ellen harcoló vendégek bravúrgyőzelmet arattak az élmezőnyben tanyázó Szeged otthonában.

2021.12.12 00:57:10

Labdarúgó NB II PUM ANDRÁS

Öt nyeretlen meccs után győztek a baranyaiak, így a Hali lecsúszott a dobogóról.

2021.12.12 01:04:29

Labdarúgó NB II HORVÁTH GÁBOR

Remekül kezdett a bakonyi csapat az éllovas ellen, de a második félidő már a fővárosi piros-kékeké volt.