Nem bírt a menekülő Budaörssel a Szentlőrinc

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.04.06. 15:50
Rétyiről csak egyszer maradtak le a vendégvédők, de azonnal gólt is szerzett a piros-feketék támadója (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a Szentlőrinc a kiesés elől menekülő Budaörsöt látta vendégül. A mérkőzésen a vendégek a semmiből szereztek vezetést, amire a hazaiaknak még a szünet előtt volt válaszuk. A meccs végén azonban egyik csapat sem örülhetett igazán: egy-egy pontot osztottak szét közöttük.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–BUDAÖRS 1–1 (1–1)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 150 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Vörös Dániel, Ring Kevin)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Hesz, Tamás L., Nagy B. – Mucsányi (Havas, 74.), Biben (Török L., 57.) – Harsányi (Németh B., 57.), Szabó M. (Mervó, 85.), Rétyi – Grumics. Vezetőedző: Marián Sluka
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Tányéros, Galambos – Lengyel B., Molnár Cs. – Molnár T. (Sajbán Mi., 87.), Vankó, Horváth B. (Kapronczai, 73.) – Balázs (Halácsi, 73.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző:Rétyi (41.), ill. Vankó (17.)
Marián Sluka: – Ez pontmentés volt, mert úgy kezdtünk, ahogy elterveztük, de egy egyéni felelőtlenség a védekezésünkben a Budaörsöt juttatta előnyhöz. A tizenhatoson belül nem vagyunk elég agresszívek, mintha megelégedtünk volna az egy ponttal. A későbbiekben alázatosabbnak kell lennünk, mert a vasárnap és szerdán elveszített öt pont sokkal szebb eredménytől foszt meg bennünket.
Toldi Gábor: – Reális eredmény a döntetlen, mert végig hullámzó volt a játék. A gólokon kívül nagy helyzet nem alakult ki, a hozzáállásunk rendben volt, de a játék minőségén javítanunk kell.

Nem kezdtek óriási tempóban a csapatok Szentlőrincen. A Budaörs nem igazán tudta tartani a labdát a hazaiak magas letámadása mellett, így Marián Sluka tanítványainak meg is volt az esélyük arra, hogy megszerezzék a vezetést. Egy kontra végén mégis a vendéggárda örülhetett, hiszen Molnár Tibor beadását a teljesen egyedül hagyott Vankó belsőzte a kapuba. 0–1

A semmiből érkező vendégtalálatot követően sem változott nagyot a játék képe. A Szentlőrinc előtt több olyan lehetőség is volt, amiből egalizálhatott volna, míg a Budaörs inkább a pontrúgások után tudott veszélyes szituációkat teremteni. A 41. percben aztán szépen lejátszott támadás végén Szabó Máté tálalt Rétyi elé, aki egyet még igazított a labdán, majd a felső léc alá tüzelt.

A szünetben, bár csere nem volt, Marián Sluka a második fékidőre játékrendszert váltott. A pályán ennek ellenére sem történtek nagy változások. A hazaiak próbáltak nyomást helyezni a vendégekre, s nyugodtan végigjátszani a támadásaikat, de egyiket sem tudták ziccerig vinni. Eközben a Budaörs továbbra is kontrázott, ám ebben a játékrészben már sikertelenül, így az eredmény már nem változott. 1–1

20. Szolnoki MÁV FC315101626–48–2225

Vége a találkozónak, maradt az 1–1! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

88. perc: Rétyi két lövőcsellel két védőt is beültetett a hintába, de a valós lövése már nem sikerült, egy harmadik vendég védőről pattant Tóth Gábor kezébe a labda.

87. perc: Cseréltek a vendégek! Molnár Tibor helyén SajbánMiklós folytatja.

86. perc: A szögletet követően Tamás László fejelt a kapufára.

85. perc: Cseréltek a hazaiak, Szabó Máté helyére Mervó érkezett.

83. perc: Németh Barnabás tálalt jól Rétyi elé, de lesen volt a szélső, pedig már csak a vendég kapus volt vele szemben.

74. perc: Változtatnak a hazaiak is, Mucsányi helyére Havas érkezett.

73. perc: Cserélnek a vendég. Balázs helyén Halácsi, Horváth Barnabás helyén Kapronczai folytatja.

70. perc: Németh Barnabás vette át jól a labdát, majd betolta a védője mögé. Ezt követően a hazai támadó ütközött Tányérossal, hasra esett, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

59. perc: Vankó 25 méteres szabadrúgását Prokop fölé tolta a jobb felsőből.

57. perc: Cserél a Szentlőrinc! Biben és Harsányi megy le, Török László és Németh Barnabás érkezett a helyükre.

48. perc: Vankó állt a labda mögé a 23 méteres szabadrúgásnál. A jobb alsóba tartó lövését védte a hazaiak kapusa.

46. perc: Folytatódik a találkozó, nem cserélt egyik csapat sem a szünetben.

A Budaörs már ismét pályán van, a Szentlőrinc még nem érkezett meg.

Vége az első félidőnek!Döntetlenről folytatják majd a csapatok.

41. perc: GÓÓÓL! Egyenlített a Szentlőrinc! Egy felívelt labdát Szabó Máté futott be, egy csellel kibillentette egyensúlyából a vendégek védőjét, majd a mögötte érkező Rétyi elé tálalt, aki 7 méterről egy igazítás után a felső léc alá vágta a labdát.1–1

37. perc:Lelassult, és inkább a mezőnyben folyik a játék. A Szentlőrinc birtokolja többet a labdát, de már nem találja a réseket.

Tamás Lászlóéknak nagy koncentrációra van szükségük hátul (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

29. perc: Szabó Máté távoli szabadrúgása csapódott veszélyesen a bal alsó felé, de Tóth Gábor ezt a hazai próbálkozást is védte.

28. perc: Erdélyi lépett fel a támadással a jobb szélen, jó összjáték után ő lőhetett, de Tóth Gábor jó helyen állt, és védte a hazai próbálkozást.

22. perc: Szabó Máté tolta be nagyszerűen a labdát a tizenhatoson belülre, lövés helyett átemelte azt Grumicshoz, aki közelről elemi erővel lőtt, de egy védő blokkolni tudott.

20. perc:Molnár Csaba kapott sárga lapot egy szabálytalan belépőt követően.

17. perc: GÓÓÓÓL! Már az első helyzetét követőenvezet a Budaörs!Molnár Tibor szaladt el a jobb szélen, beadását a teljesen üresen érkező Vankó lőtte a kapu közepébe jobb belsővel kapásból.0–1

13. perc: Biben szépen emelt a berobbanó Harsányi elé, aki középre kanalazta a labdát, de Grumics elől Tóth Gábor el tudta öklözni azt.

10. perc: Egy szögletet követően a védőkről Harsányi elé csorgott a labda, először nem találta el azt jól ballal, majd tizenhatról a labdafogó háló fölött is átlőtte azt a vendégek tizenhatosának széléről.

5. perc: Rétyi kapott labdát a tizenhatos bal vonalánál, de a hosszúra tartó lövése nem volt elég pontos.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A piros-feketében játszó Szentlőrinc indította útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok! Lassan kezdünk!

Nagyon kell a három pont a Budaörsnek, fel is pörgött Szentlőrincen (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző körben a Budafok ellen hazai pályán veszítő Szentlőrinc a legutóbbi öt fordulóban mindössze három pontot gyűjtő, kiesésre álló Budaörs ellen.