Kétgólos előnyt herdált el a Békéscsaba

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.08.21. 17:20
A piros mezes Szentlőrinc nagyot hajrázva az utolsó negyedórában mentett meg egy pontot (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában kétgólos hátrányból is fel tudott állni a Szentlőrinc a Békéscsaba ellen, s így ismét a hajrában szerzett góllal tartott otthon egy pontot.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (0–2)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 600 néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Máyer Gábor).
Szentlőrinc: Prokop – Keresztes B., Havas, Nagy Zs. – Erdélyi, Németh E. (Török L., a szünetben), Papp G. (Vidnyánszky M., 78.), László D. (Kiss-Szemán, 64.) – Daróczi (Szabó M., 64.), Rétyi (Csörgő R., 64.) – Mervó. Vezetőedző: Jeremiás Gergő.
Békéscsaba: Bukrán – Puskás G., Albert, Fazekas L., Mikló – Horváth P., Váradi Á., Kitl, Talpalló (Czékus, 50.) – Máris (Zvara, 62.), Hamed (Bora, 83.). Vezetőedző:Brlázs Gábor
Gólszerző:Szabó M. (75.), Csörgő R. (90+1.), ill. Talpalló (13.), Mikló (43.)
Jeremiás Gergő:– Az első félidőben a Békéscsaba uralta a meccset, a másodikban már mi játszottunk jobban. Igazságos a döntetlen, habár ha kicsit hamarabb szerezzük a szépítő gólt, talán a győzelemre is lett volna esélyünk.
Brlázs Gábor:– Az első félidő nagyszerű játékát nem tudtuk folytatni, a másodikban a hazaiak előtt adódtak helyzetek, de mi is lezárhattuk volna a mérkőzést. Bosszantó harminc másodperccel a vége előtt gólt kapni.

Az első percekben jól működött a Szentlőrinc letámadása a Békéscsaba ellen, kétszer is lövőhelyzetbe került, de a kaput sem Rétyi, sem Mervó nem veszélyeztette. Innentől a „halálos" pontossággal kontrázó vendéggárda átvette az irányítást.

A 13. percben épp egy hosszú leindítást nézett el Havas, s a kirohanó Prokop előtt luftot rúgott, majd a kapust kizárva, az egyensúlyából kibillenve visszaemelte a labdát a tizenhatos előterébe. Le is csaptak rá a lilák, Talpalló Norbert 25 méterről lövésre szánta el magát. Még ekkor is úgy tűnt, hogy a hazaiak kapusa leér a labdáért, azonban épp előtte megpattant, és átpördülve a kezén egyenesen a bal alsóban kötött ki.

A kapott gól láthatóan elbizonytalanította a piros-feketéket, s egy-egy fellángoláson kívül nem is voltak veszélyesek. Leginkább Németh Erik távoli bombái jelenthettek volna esélyt az egyenlítésre, de ezek vagy egy védőn irányt változtatva váltak hatástalanná, vagy Bukrán nagyot nyújtózva hárított.

A 43. percben aztán tovább nőttek a hazaiak gondjai, s Jeremiás Gergőnek is újra kellett terveznie a félidei változtatásokat, hiszen Mikló Rolandegy kényszerítőt követően balról kilőtte a hosszú alsót , s így a szünetben már kettővel vezetett a Csaba.

A fordulás után mindent megtett a Szentlőrinc, hogy legalább egyenlítsen, s többször úgy tűnt, sikerül is kikaparnia a gesztenyét. A vendégek azonban szinte mindig oda tudtak lépni az utolsó pillanatban. Így ment ez egészen a 74. percig, akkor azonban Kitl szabálytalankodott a csereként érkező Szabó Mátéval szemben. A sértett pedig nem érte be azzal, hogy ellenfele sárga lapot kapott, ő maga is büntetett. Szépen tekert 17 méterről, kicsit balról a jobb alsóba.

A vendégek szempontjából a találkozó ráadásában jött az igazi dráma. Amikor már talán senki nem bízott a hazai pontszerzésben egy szögletet követően Csörgő Raul begyötörte a labdát a csabai kapuba. 2–2

20. Budafoki MTE5234–11 –7 2

Vége a találkozónak! A Szwntlőrinc megmentett egy pontot.

90+1. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Szentlőrinc!A szögletet követő kavarodásban Csörgő Raul begyötörte a vendégek kapujába a labdát!2–2

87. perc:Szabó Máté nagyon aktív, 20 méterről lőtt kapura, amitől felpattant a teljes nézőtér, de a próbálkozása elkerülte a kaput.

83. perc: Cseréltek a vendégek Hamed helyén Bora folytatja.

A csabaiak – itt éppen Horváth Péter – a végén már nem bírtak a szentlőrinciekkel (Fotó:Löffler Péter/Dunántúli Napló)

82. perc: A tizenhatos vonalán szabálytalankodtak a vendégek Szabó Mátéval szemben. A sértett laposan lőtt, de a sorfal mögött fekvő játékos lábáról kipattant a labda.

78. perc: Csere a hazaiknál.Papp G. Benedek helyett Vidnyánszky Mátyás fejezi be a meccset.

75. perc: GÓÓÓÓL! Szépít a Szentlőrinc!Kitl most sajnálja csak igazán, hogy buktatta Szabó Mátét, a sértett ugyanis a jobb alsóba tekerte a 17 méteres szabadrúgást.1–2

74. perc: Kitl kapott sárga lapot egy elkésett belépőért.

72. perc:Prokop is sárga lapot kapott reklamálásért.

71. perc: Papp G. Benedek tüzelt távolról, lövése kevéssel, de elkerülte a jobb alsót.

69. perc: Mervó kapott nagyszerű beadást a tizenhatos vonalán, de nagyon rosszul találta el a felpattanó labdát.

64. perc: Hármas csere a hazaiaknál. Rétyi helyére Csörgő Raul, Darócziéra Szabó Máté, László Dávidéra Kiss-Szemán érkezett.

63. perc: Villámgyors támadást vezettek a vendégek, csak centiken múlt, hogy nem szerezték meg a harmadik góljukat is.

62. perc: Csere a vendégeknél! Máris távozott a pályáról, Zvara folytatja a helyén.

60. perc:Máris kapott sárga lapot sípszó után elrúgott labda miatt.

55. perc: Daróczi lövése csapódott veszélyesen a vendég kapu felé, de végül a kapufa külső részén csattant.

50. perc: Kényszerű csere a vendégeknél, Talpalló nem tudja folytatni, Czékus érkezett helyette.

48. perc: Máris futotta le Keresztest, majd Hamed elé tálalt, Havas viszont blokkolni tudott.

Futbal(l)ett békéscsabai és szentlőrinci előadásban  (Fotó:Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Futbal(l)ett békéscsabai és szentlőrinci előadásban (Fotó:Löffler Péter/Dunántúli Napló)

47. perc: Hamed fejelhetett egy rossz felszabadítási kísérlet után, de nem találta el a kaput.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben cserélt a Szentlőrinc, Török László érkezett Németh Erik helyére.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: László Dávid is kapott egy sárga lapot, s ezzel véget is ért a játékrész.

43. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Már kettővel megy a Csaba! Mikló kényszerítőzött Hameddel, majd ballal balról Prokop mellett a hosszú alsóba rúgta a labdát.0–2

42. perc: Mervó készítette le Németh Eriknek a labdát, az életerős lövést azonban Bukrán fölé tolta.

37. perc:Keresztes Bence kapott sárga lapot.

35. perc: Németh Erik próbálkozott távolról, s megpattanó labdája veszélyesnek tűnt, de Bukrán oda ért a lövésre.

33. perc: Németh Erik kapott sárga lapot.

27. perc: Rétyi vett át egy hosszú, magas indítást a vendég tizenhatoson belül, a jobb lábára cselezett, majd lőtt, de Fazekas Lóránd blokkolta a próbálkozását.

26. perc: Máris húzogatott a hazai tizenhatoson belül, de végül a védőknek sikerült elválasztani a labdától.

25. perc:Erdélyi Botond kapott sárga lapot egy kései belépőért.

13. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Békéscsaba! Nagyon nem értette meg egymástProkop és Havas, a védő luftot rúgott, majd a kapust a labdától elzárva rosszul szabadított fel. A labda így Talpallóhozkerülhetett, aki 25 méterről lőtte ki a bal alsót úgy, hogy az utolsó pillanatban felpattanó labda Prokop keze felett pörgött a hálóba.0–1

8. perc:Puskás Gábor kapott labdát a hazai tizenhatos előterében. Jobbal tekert kapura, s labdája be is hullott volna a felső léc alá, de Prokop nagyot nyújtózva fölé ütötte.

2. perc: Gyors támadást vezetett a Szentlőrinc. Daróczi, Rétyi, Mervó volt a labda útja. A hazaiak csatára a tizenhatos szélén egy kicsit felpörgette magának a labdát, majd ballal lőtt, de a kapusnak csemege volt ez a próbálkozás.

1. perc: A lila-fehérben játszó Békéscsaba indította útjára a labdát, a hazai hagyományos piros-fekete mezükben játszanak.

A Békéscsaba készen áll a Szentlőrincre (Fotó:Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Szeged elleni értékes győzelem után Dorogon alulmaradó Szentlőrinc az előző körben az MTK ellen hazai pályán háromgólos vereséget szenvedő Békéscsaba ellen.