A Szentlőrinc jött ki jobban a gyors gólváltásból

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.02.20. 13:50
Szabó Máté bontotta meg a vendégek védelmét (Fotók: Laufer László/Új Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a Szentlőrinc a Békéscsabát látta vendégül. Csendesebb első félidőt követően felpörgették az eseményeket a felek, és három találatot is szereztek. A gólváltásból a hazaiak jöttek ki jobban (2–1), így otthon tartották a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (0–0)

Szentlőrinc,
Szentlőrinci Stadion, 500 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Baghy Csaba, Kiss Balázs)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Keresztes B., Tamás L., Németh M. – Török L. (Havas, a szünetben), Jancsó (Mucsányi, 68.) – Drljo (Biben, 75.), Szabó M., Harsányi (Rétyi, 85.) – Grumics (Németh B., a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Puskás G., Szabó Cs., Albert I., Bor – Zvara (Gránics, 75.), Sipos G. (Máris, 55.), Váradi Á. (Farkas B., 42.), Pantovics – Varga Sz. (Tóth D., 55.), Lukács R. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Szabó M. (50.), Harsányi I. (72.), ill. Lukács R. (71.)
Marián Sluka:
–Fontos győzelmet arattunk, pedig nem játszottunk annyira jól, mint az előző fordulóban Nyíregyházán, de eredményesebbek voltunk. A Békéscsaba minőségi támadójátékot produkált, de jól reagáltunk az egyenlítésre, utána okosan futballoztunk. Láttam a fiúkon az alázatot, amit meg kell tartani, mert még messze vagyunk a célunktól.
Schindler Szabolcs: –Felforgatott csapattal léptünk pályára, de így is volt esélyünk. Az első félidő végére feljavultunk, ám egy újabb hiba eldöntötte a mérkőzést.

Megnyomta a találkozó első perceit a Szentlőrinc és a Békéscsaba. Mindkét gárdának volt gólszerzési lehetősége, a hálók azonban akkor még érintetlenek maradtak. Rendeződtek a védelmek, és nem hagytak teret a támadóknak arra, hogy igazán veszélyesek legyenek. Igazi gólszerzési lehetőség nem is alakult ki az első félidőben, így 0–0-val vonultak pihenni a csapatok.

A második játékrészt góllal nyitotta a Szentlőrinc. Az 50. percben Szabó Máté bődületesen nagy szabadrúgásgólt lőtt, amivel felszabadította csapatát. Ezt követően Drljo is tüzelt már távolról is, de csak kapufáig jutott. A 65. perctől viszont a vendégek beszorították a piros-feketéket, és ennek nem sokkal később meg is lett az eredménye, Lukács Raymond egyenlített. A gól azonban nem lassította le a Szentlőrincet, és Harsányi az első támadásból ismét előnyhöz juttatta csapatát. 2–1

20. Tiszakécske24631524–47–2321
Ahogy ebből a fejpárbajból, úgy a mérkőzésből is a piros-feketében játszó szentlőrinciek kerültek ki győztesen

Vége a találkozónak!Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc:Puskás kapott sárgát, Rétyinek lépett oda rossz ütemben.

89. perc: Erdélyi indult meg befelé a bal szélről, majd távolról jobbal tüzelt, de fölé lőtt.

86. perc:Máris kapott sárgát egy elkésett belépőért.

85. perc: A héten bejelentett Rétyi is bemutatkozhat, Harsányi István helyére érkezett a Szentlőrincbe.

83. perc:Harsányi kapott sárga lapot mert sípszó után elrúgta a labdát.

80. perc:Németh Barnabás kapott sárgát visszarántásért.

75. perc: Cserélt mindkét csapat Biben a Lőrincben Drljo, Gránicz a Békéscsabában Zvara helyett folytatja.

72. perc:GÓÓÓÓÓL! Egy jobb oldali beadást után Harsányi pöckölte a labdát a gólvonalon túlra! Ismét előnyben a Lőrinc,2–1!

Ekkor még nem tudhatta Lukács Raymond, hogy nem sokáig örülhetnek a csabaiak az egyenlítő gólnak

71. perc: GÓÓÓÓL! Egy bal oldali beadást követően Lukács Raymond estében egyenlített, 1–1!

68. perc: Cserél a hazai gárda: Jancsó helyére Mucsányi jön.

64. perc: Puskás jobb oldali beadását Lukács Raymond nem tudta estében kapura irányítani.

59. perc: Farkas Botond kapott sárga lapot Harsányi buktatásáért.

55. perc: Kettőt cseréltek a vendégek. Máris Dominik és Tóth Dániel érkezett Sipos Gábor és Varga Szabolcs helyére.

54. perc: Drljo tört befelé a jobb oldalról, védője elcsúszott, így tüzelhetett, de a hosszú, jobb kapufát forgácsolta szét.

50. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Óriási szabadrúgásgólt lőtt Szabó Máté! A Szentlőrinc télen szerzett középpályása huszonhárom méterről lőtt a bal felsőbe, 1–0.

47. perc: Meg is volt a hazaiak első helyzete, egy szögletet követően Németh Barnabás, majd Keresztes Bence is lőhetett volna, de jól zártak a vendég védők.

46. perc: A szünetben kettőt változtatott a Szentlőrinc. Grumics és Török László nem jött már ki, helyettük Havas és Németh Barnabás érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Vége az első félidőnek!

42. perc: Váradi Ádám nem tudja folytatni a játékot, Farkas Botond jött be helyette.

41. perc: Drljo vezetett egy kontrát védőjére, aki jó ütemben lépett oda neki. A gazda nélkül maradt labdát Grumics szedte össze, de a mellette visszazáró védőbe bombázta.

39. perc: Török László kapott sárga lapot egy rossz ütemű becsúszásért.

36. perc: Váradi Ádám tüzelt tizenhét méterről, lövése Tamás Lászlóról pattant a kapu fölé.

35. perc: Drljo tört be a jobb oldalról a tizenhatoson belülre, de lapos centerezése nem találta meg Grumicsot.

27. perc: Bor próbálta meglepni a bal szélről a kint álló Prokopot, de a labda a lőrinci kapus ölébe hullt.

23. perc: Drljo cselezte át magát három védőn, majd a negyedik a tizenhatos vonalánál felvágta. A szabadrúgást a sértett végezte el, de lövése elakadt a sorfalban.

21. perc: Egy gyors kontrát követően Varga Szabolcs próbálkozott, de nem talált kaput.

Puskásnak többször is farkasszemet kellett már néznie Németh Márkkal és Harsányival (Fotó: Új Dunántúli Napló/Laufer László)

20. perc: Egy bedobást követően került Jancsóhoz a labda,aki 15 méterről a vendég kapu fölé lőtt.

16. perc: Kevés lehetőséget adnak egymásnak a csapatok a támadásba. Jobbára a hazaiak próbálkoznak de az utolsó érintésekbe rendre hiba csúszik.

6. perc: Erdélyi beadását Szabó Csaba fejelte el Grumics elől, Szabó Máté viszont fejjel visszatette a labdát a támadó felé. A szerbnek viszont nem tudott elég nagyot ugrani, hogy elérje a labdát.

1. perc: Gyorsan bekezdtek a csapatok, az egyik oldalon Pantovics lőtt mellé, míg a másikon Czinanónak kellett védenie Szabó Máté löketét.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A piros-feketében játszó Szentlőrinc indította útjára a labdát! A vendégek tiszta fehérben a pályán.

A Békéscsaba fontos céllal érkezett Szentlőrincre, előzni akar (Fotó:Laufer László/Új Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 11. Szentlőrinc a közvetlenül mögötte álló, eddig két ponttal kevesebbet gyűjtő Békéscsaba ellen. Ha a vendég lila-fehérek győznek, megelőzik ellenfelüket.