Hazai csereemberek döntöttek Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2021.04.25. 16:50
Varga Szabolcsék (kék-fekete csíkos mezben) az utolsó negyedórában kerekedtek felül Lipcsei Péter együttesén (Fotó: Kuklis István / Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Soroksárt látta vendégül. A Tisza-partiak gól nélküli első félidő után két csereemberük, Gajdos és Haruna góljával szerezték meg a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GA–SOROKSÁR SC 2
0 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Belicza Bence)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. Ódor, Moga, Szilvási, Mohl Jovanovic (Oláh G., 90+2.), Simon Á. Dobos Á. (Gajdos, 67.), Varga Sz. (Gréczi M., a szünetben), Kóródi (Kővári, 85.) Grumics (Haruna, 67.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
SOROKSÁR: Major B. Kópis (Gárdos, 75.), Gengeliczki, Csontos, Pászka Hudák M., Derekas Csernik (Orosz M., 84.), Korozmán, Magyari (Ramadan, 67.) – Erdélyi (Lovrencsics B., 67.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Gajdos (76.), Haruna (83.)
Dragan Vukmir:
Nagyon jó ellenfél volt a Soroksár, neki is megvoltak a helyzetei, de most ebből a szituációból mi jöttünk ki jobban. Tiszta szívvel, becsülettel dolgoztak a játékosaim.
Lipcsei Péter:
A játék képe alapján nem túlzó a kijelentésem, Szegeden hagytunk három pontot, hiszen a nagyobb ziccereket mi alakítottuk ki. A szünet után Cserniknek meccslabdája volt, míg a másik oldalon Gajdos egyből kihasznált egy ziccert. Most ilyen passzban vagyunk. Amíg ezen nem tudunk változtatni, nem számíthatunk sikerre.

Nagyon jó szellemben kezdte a mérkőzést a Szeged-Csanád GA, az első tíz percben Kóródi fejese és Varga Szabolcs lövése révén jutott el a beszoruló vendégek ellen helyzetig. A második tíz perc viszont a Soroksáré volt, előbb Csontos lövését védte biztosan Takács János, majd Csernik befordulása után hiába vetődött, a labda átszállt felette, viszont a kapufa vele volt. A 26. percben Korozmán életerős lövése után már bravúrt kellett bemutatnia a fiatal szegedi kapusnak: a labdát fölé tolta.

A meccs első félidejének hátralévő ideje lehetőségek nélkül telt el, a 43. percben Kóródi bátrabb is lehetett volna a Gengeliczkivel folytatott versenyfutás után, de a 16-oson belülről erőtlenül mellé lőtt.

A második játékrész eleje is inkább a biztonságos védekezésről szólt. Az 59. percben a csereként beálló Gréczi Márton előtt adódott a meccs addigi legnagyobb lehetősége, de a támadó 10 méterről mellé helyezett. A 69. percben Csernik ziccerben lábon lőtte Takács Jánost, rá egy percre Haruna érkezett Kóródi bal oldali beadására, de hét méterről a kapufára fejelte a labdát.

A hajrában aztán megint jöttek Dragan Vukmir csereemberei: Gajdos a 76.,Harunaa 83. percben szerzett gólt, így a Szeged újabb három pontot gyűjtött be.2–0.

20. Debreceni EAC34522724–63–3917

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, a Szeged-Csanád GA nyert 2–0-ra. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Jovanovic helyére Oláh G. érkezett.

90. perc: Két perc a hosszabbítás.

90. perc: Ramadan a bal felső sarok fölé tekerte a labdát a 16-oson belülről

85. perc:Kóródi helyére Kővári állt be.

84. perc:Csernik helyére Orosz M. érkezett.

83. perc: GÓÓÓL! Jovanovic átívelte a labdát a hosszúra, Gajdos visszafejelte, Haruna pedig közelről a hálóba lőtte a labdát, 2–0.

Átugrotta a Szeged a Soroksárt (Fotó: Kuklis István / Délmagyarország)

81. perc: Csernik bal lábbal lőtt, Takács J. megint magabiztos volt.

80. perc: Moga is sárgát kapott.

79. perc: Derekas kapott sárga lapot.

76. perc: GÓÓÓÓL! Ódor passzolta a labdát a 16-os vonalán Gajdoshoz, aki jobbal a jobb alsóba lőtt, 10.

75. perc: Kópis helyére Gárdos érkezett.

74. perc: Csernik beadásáról éppen csak lemaradt Lovrencsics B.

70. perc: itt is ziccer: Kóródi bal oldali beadása után Haruna hét méterről a bal kapufára fejelte a labdát.

69. perc: hatalmas ziccer: Csernik szemben volt Takács J.-vel, de erőből lábon lőtte a szegei kapust.

67. perc: cserélt a Soroksár is: Erdélyi helyére Lovrencsics Balázs , Magyari helyére Ramadan érkezett.

67. perc:Gajdos és Haruna érkezett Grumics és Dobos Áron helyére.

64. perc: Derekas laposan lőtt 17 méterről, Takács J. eldőlve védett.

63. perc: Csontos kapott sárgát.

59. perc: Gréczi Márton lőtte mellé 10 méterről a labdát.

59. perc: Gengeliczki kapott sárga lapot.

52. perc: Kóródi baloldali beadása után átkerült a labda a hosszúra Ódorhoz, aki csúnyán fölé lőtt.

48. perc: szöglet után Mohl elé került a labda, aki egy pattanás után a 16-oson kívülről lőtt, a labda a bal felső sarok felett két méterrel ment el.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Szeged-Csanád GA: Varga Sz. helyére Gréczi M. állt be.

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott (Fotó: Kuklis István / Délmagyarország)

45. perc:vége az első félidőnek.

43. perc:Kóródi futotta le Gengeliczkit, majd lőtt, de nem állt bele rendesen, így a labda elgurult a bal oldali ötös mellett.

28. perc:Varga Sz. nem erős kapáslövését fogta Major Barnabás.

27. perc: Grumics lövését blokkolta Gengeliczki.

26. perc: Korozmán a 16-oson belülre lépve lőtt, Takács J. szögletre ütötte a labdát.

23. perc: Mohl előreíveléséből Grumics a 11-es pontről egy méterrel fölé fejelt.

20. perc:Csernik befordult Szilvási mellett, majd jobbal eltalálta a felső lécet.

17. perc: szöglet után Csontos elé került a labda, aki levétel után lőtt 12 méterről, Takács J. biztosan fogta a kézbe érkező labdát.

14. perc: Csontos éles baloldali beadásáról éppen lemarad csukafejes mozdulattal Erdélyi, de már les is volt.

9. perc: Varga Szabolcs lőtte rá a 16-os vonaláról a labdát, két méterrel fölé ment.

6. perc: Dobos Á. beadása picit magas Kóródinak, aki mellé fejeli a labdát 10 méterről.

1. perc: Kék-feketében a hazai csapat, fehérben a vendégek.

A két vezetőedző, a szegedi Dragan Vukmir és a soroksári Lipcsei Péter 2002 és 2005 között egy bajnoki címet szerzett és két magyarkupa-győzelmet ért el a Ferencváros színeiben.

A soroksári csapatban nem szerepelhet a makói származású Gyömbér Gábor, aki a szegedi utánpótlásban nevelkedett. Viszont kezdő volt a tavaly ősszel Szegedről távozó Hudák Martin, valamint a a gyulai Csanád Akadémia neveltje, Pászka Lóránd, aki a Szegedben mutatkozott be az NB II.-ben, és hat évet töltött el a Szeged-Csanád GA-ban.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három forduló óta veretlen Szeged-Csanád az előző négy bajnokiján csapán egy pontot gyűjtő és 360 perce gólképtelen Soroksár ellen.