Két gyors gólváltás – döntetlent játszott a Soroksár és az ETO

SZABÓ RÓBERTSZABÓ RÓBERT
2022.02.20. 13:52
Kétszer is vezetett a Soroksár, de a Győr mindkét alkalommal perceken belül egyenlített (Fotó: Földi Imre)<br />
Kétszer is vezetett a Soroksár az ETO FC ellen a labdarúgó NB II 24. fordulójában, a győriek azonban mindkét alkalommal néhány percen belül válaszolni tudtak, így 2–2-es döntetlent játszott egymással a két együttes.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
SOROKSÁR–ETO FC 2
–2 (1–1)
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 350 néző. Vezette: Nagy N.
Soroksár: Varga Á. – Nagy O. (Ternován, a szünetben), Gyömbér G., Valencsik, Csontos D. – Haris, Csernik – Redzic (Magyari, 73.), Lőrinczy, Korozmán (Kovác A., 86.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
ETO FC:
Fadgyas – Kiss M., Csonka B., Fodor F., Forgács D. – Tuboly, Vitális, Vernes R., Berki I. (Mucska, 89.) – Bacsa (Farkas B., 77.), Óvári Zs. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Csontos D. (12.), Gyömbér (68.), ill. Vernes R. (13.), Kiss M. (72.)
Lipcsei Péter
: – Tudtuk, hogy nagyon jó csapat az ellenfél, amelyben több rutinos, korábbi NB I-es játékos szerepel. Minden labdarúgóm kihajtotta magát, bár négy hazai mérkőzésünkből most volt a leggyengébb a teljesítményünk. Kétszer is vezettünk, meg kellett volna tartani az előnyt, nem érdemeltük meg, hogy pontokat veszítsünk. A végén nekünk kellett volna szabadrúgást rúgnunk, amikor Vernes Richárd lerántotta Ternován Patrikot.
Klausz László: – Kétszer is hátrányból kellett egyenlítenünk, nem volt könnyű mérkőzés. A csapatjáték, a mutatott teljesítmény, és a kialakított helyzetek száma egyaránt pozitívum, elégedett vagyok a teljesítményünkkel.

Két vereség és egy döntetlen után a győzelemért utazott Soroksárra az ETO FC. A házigazda elmúlt négy bajnokijából mindegyiken legalább öt gól született, így izgalmas mérkőzésre számíthatott a közönség.

A találkozót a Győr kezdte aktívabban, de a 13. percben egy szöglet után Csontos Dominik talált védhetetlenül Fadgyas Tamás kapujába, előnyhöz juttatva a Soroksárt (1–0). Az öröm nem tartott sokáig: egy perccel később Valencsik Dávid rontott a tizenhatos bal sarkánál, Berki István lecsapott a labdára, középre ívelt, Vernes Richárd pedig az ötösön belülről a kapu jobb felső sarkába fejelt (1–1).

A folytatásban leginkább a mezőnyben zajlott a játék, egyik csapat sem tudott nagyobb helyzetet kialakítani. Ennek legfőbb oka a támadások végén apróbb pontatlanságok voltak, így 1–1-es döntetlennél vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után a Soroksár kezdett aktívabban, az 54. percben mégis Varga Ádám védett nagyot Bacsa Patrik próbálkozásánál, majd Óvári Zsolt próbálkozásánál hárított öt perccel később a hazaiak kapusa. A több kimaradt hazai helyzet aztán megbosszulta magát, és szinte a semmiből ismét előnybe került a Soroksár. Lőrinczy Attila jobb oldali szögleténél Fadgyas Tamás aláfutott a labdának, a hosszún érkező Gyömbér Gábor pedig könnyedén lőtt az üres kapuba a 68. percben (2–1).

Mindössze négy perc kellett ahhoz, hogy ismét egyenlítsen az ETO FC Győr. Bacsa Patrikkal szemben történt szabálytalanság, a 17 méterről járó szabadrúgáshoz Kiss Máté állt oda, aki a sorfal fölött magabiztosan lőtt a jobb felső sarokba (2–2). A soroksáriak ismét gólgazdag mérkőzést játszottak, míg a győrieknek továbbra is várat magára az első tavaszi győzelmük a bajnokságban.

20. Tiszakécske24631524–47–2321

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, 2–2-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

90+2. perc: Fadgyas végezte el a szabadrúgást, mindenki előre ment, de az egyik védő kifejelte a labdát.

90+2. perc: Vernes kapott egy nagyot, ami után Ternován sárga lapot kap a játékvezetőtől.

KÉT PERC A RÁADÁS.

89. perc: Lipcsei Péter, a hazaiak vezetőedzője kapott sárga lapot reklamálásért.

89. perc: Berki hagyja el a pályát, a helyén Mucska folytatja.

89. perc: Lőrinczy kapta vissza a labdát egy előnyszabály után, Cserniknek passzolt pár csel után, a középpályás lőtt, de a labda elszállt a kapu felett.

88. perc: Berki vágta fel a félpályánál Lőrinczyt,szabadrúgással jöhet a Soroksár.

86. perc: Korozmán Kevin helyére érkezik Kovác Alan a hazaiaknál.

84. perc: ÓRIÁSI LEHETŐSÉG A GYŐRIEK ELŐTT! A pálya közepéről Berki tette ki a bal szélre Vernesnek, aki nem sokkal később a feladó elé ívelt, aki berobbant a tizenhatoson belülre, ajtó-ablak ziccerbe került, az ötösről lőhetett, de jobb lábbal leadott próbálkozásába még Varga valahogyan bele tudott kapni, így nem született meg a harmadik vendég gól.

77. perc: Farkas Balázs érkezik Bacsa Patrik helyére a vendégeknél.

76. perc: Forgácsot lökték fel a tizenhatoson belül, de a játékvezető – miután a labda elhagyta az alapvonalon a pályát –, azt mutatja, hogy Varga végezhet el kirúgást.

74. perc: Két győri szögletet is láthattunk, de egyik sem hozott nagy veszélyt.

73. perc: Csere a hazaiaknál: Magyari érkezik Redzic helyére.

72. perc: GÓÓÓÓL! Óriási góllal egyenlít az ETO FC Győr! Kiss Máté állt oda a szabadrúgáshoz, a sorfal nem tudott elég magasra ugrani, nagyszerűen eltalált lövése pedig a jobb felső sarokba csapódott, ezzel megszerezve a győriek egyenlítőgólját. 2–2

70. perc: Bacsa Patrik kapott egyet a tizenhatos előterében, nagyjából 17 méterre, pont szembe a kapuval. Közben Valencsik kap sárga lapot reklamálásért. Nagyon jó helyről jöhet szabadrúgással az ETO.

68. perc: GÓÓÓÓL! Gyömbér Gábor érkezett tökéletesen Lőrinczy jobb oldali szögletére, Fadgyas alá futott a labdának, így a soroksáriak játékosa könnyedén pofozta az üres kapuba jobb lábbal a labdát, így ismét előnyhöz juttatta a Soroksárt. 2–1

67. perc: Csernik Kornél próbálta meghúzni a váratlant a tizenhatosnál, jól cselezett, majd ballal lőtt a kapuval szemben, középről, de Fadgyas védeni tudott.

66. perc: Korozmán Kevin ugrott ki a félpályánál, egyedül vezette Fadgyas kapujára a labdát, egy kicsit kiszorult a pálya bal oldalára, de jobb lábbal, nagyjából 23 méterről leadott lövését védeni tudta a győriek kapusa.

66. perc: Forgács és Ternován csúszott össze, előbbi a földön maradt, de már felépült, és egy bedobást is elvégzett.

65. perc: Kiss szöglete után felszabadított a védelem, de Vitális még középre ívelhetett, Csonka fejelte fel a labdát, ami Berkihez került, de gyenge próbálkozását Varga megfogta.

63. perc: Lőrinczyt húzta vissza Tuboly a győriek térfelének felénél, amiért a játékvezető sárga lapot osztott ki a vendégek játékosának.

62. perc: Újabb veszélyes győzi lehetőség! Kiss ívelt Vernes felé, aki nagyszerűen vált le Csontosról, Berki elé akart passzolni – aki a tizenhatoson belül, a kapuval szemben, középről érkezett –, de Ternován szögletre vágta a labdát. Kiss Máté sarokrúgását, Varga húzta le könnyedén.

61. perc: Csernik került a földre, miután Vitális visszarántotta. Szabadrúgással jöhetett a Soroksár nagyjából 35 méterről, éles szögből, a pálya bal oldaláról, azonban Lőrinczy Vitális lábába lőtt.

59. perc: HATALMAS VÉDÉS VARGÁTÓL!Kiss Máté ívelt Berki irányába, a középpályás szépen látta meg a kiugró Óvárit, aki a tizenhatoson belülről, az ötös bal oldali vonalától nagyjából egy méterre próbálkozott jobb lábbal, de a röviden álló Vargába lőtte a labdát. Nagy nyomást helyez most ellenfelére a Győr.

54. perc: A második félidő első nagyobb helyzete! Berki pörgette Vitális elé a labdát a pálya jobb oldalán, aki a tizenhatoson belülre vezette azt, Óvárinak akart passzolni – aki üresen érkezett a tizenhatos közepén –, de egy védőn megpattanva végül Bacsa elé került, aki tíz méterről jobb lábbal próbálkozott, de Varga védeni tudta a jobb alsóba tartó lövést.

Sok helyzet volt itt is, ott is (Fotó: Földi Imre)

52. perc: Kiss Máté rosszul vette le a labdát, Lovrencsics elé került, aki Redzicet próbálta kiugratni. A hazaiak játékosa Forgáccsal ütközött a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

50. perc: Lőrinczy végezte el a szabadrúgást a pálya jobb oldaláról, a győriek térfelén, bő 40 méterre a kaputól, de Tuboly ki tudta fejelni a labdát.

49. perc: Ternovánnak rúgott oda későn Forgács, amiért a játékvezető sárga lapot osztott ki a győriek játékosának.

48. perc: Redzic próbálkozott a tizenhatoson belül, jobb oldalról, bal lábbal egy bombával, de a játékvezető sípol, lesen tartózkodott a hazaiak játékosa.

47. perc: Óvári volt szabálytalan a pálya jobb szélén Csontossal szemben. Az éles szögből, nagyjából 30 méterről érkező szabadrúgás után a soroksáriak kezezést reklamáltak a tizenhatoson belül.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

46. perc: Nagy Olivér helyére érkezik Ternován Patrik.

Érkeznek a csapatok a pályára, lassan kezdődhet a második játékrész.

45. perc: Véget ér az első félidő!

45. perc: Vernes próbált megindulni, de Csernik visszarántotta a győriek támadóját, amiért a játékvezető sárga lapot osztott ki a soroksáriak játékosának.

45. perc: Újabb szögletet végezhetett el Lőrinczy, de Valencsik nagyszerű fejese az egyik védőről ismét az alapvonalon túlra pattant. A második próbánál Tuboly fejelte ki a labdát.

43. perc: Vernes kapott nagyszerű labdát a pálya jobb oldalán, a védőjét lecselezte, de túlságosan kisodródott, így Varga könnyedén szedte össze a lábáról a labdát.

42. perc: Kiss Máté végzett el egy szögletet ezúttal bal oldalról, az ívelés után azonban felszabadított a védelem, de Forgács elé került a labda, aki úgy gondolta szemben a kapuval, középről, nagyjából 25 méterről, szerencsét próbál, de bal lábbal leadott lövése elgurult a kapu bal oldala mellett.

41. perc: Az utolsó öt percen belülre léptünk az első játékrészben. A találkozó nagy iramban kezdődött, azonban a két gól után leginkább a mezőnyben zajlik a harc, egyik csapat sem tudott nagyobb lehetőséget kialakítani, azonban ez leginkább a támadások végig pontatlanságoknak köszönhető.

37. perc: Óvári kicsit maga mögé kapta a labdát, de így is középre tudott ívelni a pálya bal oldaláról. Egyedül Nagy Olivért találta meg az ötösön belül, de ahelyett hogy a soroksári védő felszabadított volna, az alapvonal mögé juttatta a labdát. A jobb oldali szögletet Kiss Máté végezte el, Bacsától kapta vissza a kis passzt, de már lesen volt.

34. perc: Kiss Máté szabálytalansága után jöhetett szabadrúgással a pálya jobb oldaláról a Soroksár, éles szögből, nagyjából 25 méterről. Szépen csavarodott középre a labda, de Fadgyas egy öklözéssel megakadályozta, hogy veszélyesebb helyzet alakuljon ki a kapuja előtt.

32. perc: Vitális ívelte középre a labdát, Berki feje szállt a beadás, de Varga magabiztosan öklözéssel hatástalanította a lehetőséget.

30. perc: Nagy volt a kavarodás a győriek tizenhatosán belül, ami után Redzichez került a labda, de a középpályás a kapuval szemben, középről, bal lábbal a kapu jobb oldala mellé tekert.

28. perc: Nagy Olivér felé ment az indítás, a tizenhatos bal oldalán belül át is tudta venni a labdát, de jobb lábas lágy lövése Fadgyas kezében állt meg.

26. perc: Redzic fűzte át magát szépen két emberen, csak kézzel vette át a labdát, így szabadrúgással jöhet a Győr.

22. perc: Fadgyas ívelte fel a labdát Vernes felé, azonban a támadó szabálytalanul próbálta megszerezni a labdát Naggyal szemben.

19. perc: Fodor lábára érkezett Kiss Máté szöglete, azonban a soroksáriak kapusa könnyedén hárította a lehetőséget.

Gyors gólváltás volt a meccs elején (Fotó: Földi Imre)

17. perc: Lőrinczy adta középre a szögletet a bal oldalról, de csak Bacsa fejét találta meg, de így is ismételhet. A második próbálkozásnál Csonkáról pattant ismét szögletre. A harmadik lehetőség már a soroksáriakról ment ki, így Fadgyas következhet kirúgással.

13. perc: GÓÓÓL! Valencsik rontott, Berki szerezte meg a labdát, középre ívelt, Vernes pedig magasra emelkedett az ötösön belül és magabiztosan a bal felső sarokba fejelt.

12. perc: GÓÓÓL! Fodorról ment ki a labda az alapvonalon, Lőrinczy végezte el a szögletet, ami után Fadgyasnak kellett védenie, de a kipattanó balszerencséjére Csontos Dominik elé került. A középpályás nem hibázott, öt méterről bal lábbal a kapuba pofozta a labdát. 1–0

10. perc: Vernes passzolt rosszul hátra a középpályán, Csernik tudott ebből meglódulni, végig vezette a győriek térfelén a labdát, de lövése elkerülte a kapu bal alsó sarkát.

8. perc: Lőrinczy végzett el bal oldalról egy szabadrúgást, Csontos passzolt ezután középre, majd Redzic próbálkozott nagyjából 14 méterről, de lövése elkerülte a kapu bal oldalát.

4. perc: Kiss Máté kapott szép labdát, Berki elé passzolt, aki lőtt, de Valencsik derekáról szögletre pattant a labda. A sarokrúgást Fodor csavarta középre, de a soroksári védelem felszabadított.

3. perc: Óvári cselezte át magát szépen két védőn, de Bacsához már nem jutott el a labda.

1. perc: Az ETO FC Győr kezdte el a mérkőzést.

Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés, a csütörtökön, 88 éves korában elhunyt dr. Fenyvesi Mátéra emlékeznek.

A csapatok már vonulnak a pályára a játékvezető vezetésével. Fehér felsőben és fekete nadrágban a Soroksár, tiszta zöldben az ETO.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 14. helyen tanyázó, tavasszal csak a Szolnok ellen győztes Soroksár a 2022-es naptári évben a bajnokságban még nyeretlen ETO ellen.